Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Новини и любопитно

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    В случая Хитлер е предложил на нас повече от Сталин .
    Също грешно твърдение. И това го обсъждахме преди повече от година. Нито се е скъсал Хитлер да ни предлага, нито след това ни е дал реално нещо. Влизането ни в Тристранния пакт е станало по схемата "Нещо ке те прашам и сакам отговорот да биде да".
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #77
      От: Новини и любопитно

      Интересува ме има ли веган MRE?

      Коментар


      • #78
        От: Новини и любопитно

        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
        Интересува ме има ли веган MRE?
        99% съм сигурен че има вегетариански. И на около 80% съм сигурен че има без свинско. Тва ако говорим за презряните фащиянски МРЕ-та.

        П.С. Познах. Номер 11 - 14 са вегетариански, над 2/3 са без свинско.

        https://www.mreinfo.com/mres/mre-menus/
        Последно редактирано от windwarrior; 18-07-18, 00:04.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #79
          От: Новини и любопитно

          Има,доколкото помня,от 24 различни американски MRE менюта,4 са изцяло вегетариански.№11-Спагетти със зеленчуци,№12-Макарони с доматен сос,№13-Тортелини със сметана и №14-Спанак с гъби и сос Фетучини.
          Колегата ме е изпреварил
          Последно редактирано от komuso; 18-07-18, 00:14.

          Коментар


          • #80
            От: Новини и любопитно

            БулАФ, шо ги не избиете профилактично.Ей така , щото да се не случи такъв сценарии.И без това в момента нямат организирана (окопна , танкова и т. н.) защита.Атаката е най добра за протекция!
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #81
              От: Новини и любопитно

              Е те контингентите в базата имат кухня, не нагъват МРЕ целогодишно. МРЕ при поход, патрул, акция, задача и т.н. Повече от три дни МРЕ - запека е гарантиран (това съм го чувал от специалисти по военно дело) , ма това е страничен ефект, да не серат непрекъснато по шубраците и/или укритията в града. Че и да замаскираш и неутрализираш акото си е отделна глава от военното изкуство Но пък и винаги може да сръбнеш водичка от първата локва и да се отпушиш, ако си се надул като гайда и подпръцкваш.
              Отделно при все удобството на пакетите не осигуряват нещо много важно, а именно психологическия момент. Не случайно на подводниците за по един месец не товарят тонове пакети МРЕ-та. Нито дори само консерви с готвено.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #82
                От: Новини и любопитно

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Е те контингентите в базата имат кухня, не нагъват МРЕ целогодишно. МРЕ при поход, патрул, акция, задача и т.н. Повече от три дни МРЕ - запека е гарантиран (това съм го чувал от специалисти по военно дело) , ма това е страничен ефект, да не серат непрекъснато по шубраците и/или укритията в града. Че и да замаскираш и неутрализираш акото си е отделна глава от военното изкуство
                Доколкото съм чел - стандарта на хмириканската армия е макс 21 дена на МРЕ.

                Ама то разговора тръгна от там дали е гейско да си миеш ръцете преди ядене, респ. дали си джендър ако ядеш с пластмасова вилица.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #83
                  От: Новини и любопитно

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Също грешно твърдение. И това го обсъждахме преди повече от година. Нито се е скъсал Хитлер да ни предлага, нито след това ни е дал реално нещо. Влизането ни в Тристранния пакт е станало по схемата "Нещо ке те прашам и сакам отговорот да биде да".
                  Било си е нещо като наддаване https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1...86%D0%B8%D1%8F
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #84
                    От: Новини и любопитно

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Било си е нещо като наддаване https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1...86%D0%B8%D1%8F
                    Да де. Ама най-голяма работа е свършил фактът, че Вермахтът е надвиснал от север и е щял да мине през нас на юг, със или без наше съгласие ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Новини и любопитно

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение

                      Ама то разговора тръгна от там дали е гейско да си миеш ръцете преди ядене, респ. дали си джендър ако ядеш с пластмасова вилица.
                      Са, това са малко глупости. Не знам какво ще каже по въпроса Беър Грилс.
                      Миеш ги разбира се ако има къде да ги измиеш, като ти свършат вилиците си търсиш подходяща клечка да си забодеш, ако са ти мръсни ръцете. Естествено, че когато хигиената е осигурена се миеш и ядеш с еднократна или каква и да е вилица. Има и пластмасови вилици и лъжици, които не са еднократни, има и титаниеви и какво ли не. Разбира се глуповато звучи шеговитата идея, че войника не е войник, ако не си мъкне канчето и приборите, и че ги мие вместо да ги облизва. По модерному - войника се превръща в боец, когато може да се оправя без всички тия неща. Но и оправянето е до един момент, например докато не ти се подсече гъза. За това е измислено осигуряването и без него си загубен. Има единици оцелели сами дори сгодини, като онзи японеца, но очевидно не е спечелил войната, даже не е разбрал, че е свършила.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Hiroooo.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5794568

                      https://debati.bg/zapoznayte-se-s-hi...rshila-snimki/
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #86
                        От: Новини и любопитно

                        BulAf, ама ти верно ли си си помислил, че някой си трябва да е авторитет или най-малкото експерт във военното дело, за да може да води разговор с твоя милост, тук в тази тема!? Човек, не се вземай толкова насериозно и слез малко на земята. Значи на мен не ми е това работата да нося вода и мрета някъде си, имам си друга работа която си я върша достатъчно добре и да - логистика и инженерно осигуряване, както и вземане на решения в условия недостиг на информация отдавна са ми станали част от служ. задължения. Тъй че ако нещо се налага и ми е вменено по някакъв начин, ще го направя както трябва и доколкото е възможно според конкретиката, бъди сигурен. А за конкретната фантасмагория дето ми я задаваш да ме тестваш, виж ся. Нито имам фейсбук, нито участвам в групи за виртуални игри, нито знам какви са оперативните, тактическите и стратегическите планове на Съвместното командване, нито нищо - само гледам по телевизията как Големите си подмятат топката. Даже и не знам в мирно време кой ви доставя храната на къра /два пъти те попитах конкретно, ти само отговори че горите боклука, явно всичко останало е класифицирана информация/, а сега ми поставяш направо задача която може и да е за някое от военните формирования на бригадата за логистика. Или полк беше там, вий ще кажете, че аз не ви знам структурата и функционалните характеристики, няма да сядам сега да ги чета...
                        Апропо, от така натуралистично нарисуваната ситуация, да разбирам ли, че БА освен подготовка за мисии в чужбина, се готви и за полицейски операции на наша територия!? Макар и по модерному наименовани АТО. Веднага ти казвам, че армията не става за такава работа. И това ти го казвам не като някакъв експерт, а като най, най, най-обикновен командир на отделение от първия редовен набор на възстановените Вътрешни войски /макар и един наш голям приятел тук да обича да казва, че сме стреляли по майки с бебета/ - армията не става за такава работа. Справка - Турция, Украйна и още в тоя ред.
                        Като казах Украйна, па и други я казаха, гледам тая сутрин един от техните рамбовци докладва че мацките от руския нац. отбор по биатлон вече били на тренировъчната база в Донбас. Като експерт прогнозирам, че мадамите август-септември може да ги чакаме на южното ни черноморие. Който е свободен тогава, да се стяга, аз ще съм на Балкана. А, и пак същия Рамбо вика, че неговите момчета вече били държали в ръце една руска мина, много секретна, ама те я виждали били изнапред в Уикито Е това, разбира се, е в Интернет, всичко е възможно.
                        komuso, ти си стабилен авторитет тук, ама сакън недей - иронията не ти е силно качество... Тука сме все грамотни хора и никой от нас /и аз пък най-малко/ не си мисли че с водоноски и полеви кухни образец 1943/1965 ще решим логистиката... И още повече след като и ти, и BulAf, хора с реален съвременен военен опит ни казахте че днешният войник, пардон - военнослужещ, може да се разстрои от консумация на вода от водоноска/цистерна или храна от кухня/тенджера. Гаранция, никой от форума не желае такова нещо на човек под славен български пагон!

                        П.п. Разбира се, че Кучето е прав, той винаги е прав /това Куче - нал Ицата Стоичков?/, щото е най-великият. Опсс, грешка - най-великият е Чичо Митко, Бате Ицо е съвсем малко по-малко най-велик!
                        Разправя ми един градски, в казармата Стара Загора, баш срещу Новата 1986, гледат в класното нещо по телевизията. Нещо ретроспекция на спорта или нещо от тоя род и т.н. и тръгват кадрите от Оня мач. Бате Ицо новобранец и го играй дневален, всички се развикали - Ице, Ице, дават те по телевизията Влиза нашият, избеснял-изтрещял, майките на всички по ред на номерата и телевизорът - прааас - на земята! Половината скачат да го бият, другите да го пазят - неудържим! Голяма работа е

                        Коментар


                        • #87
                          От: Новини и любопитно

                          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                          BulAf, ама ти верно ли си си помислил,....


                          Нищо не мога да помисля аз... - аз говоря "празни приказки" (според твоя милост).
                          Ти си експерта - ти !
                          Ще те четем и ще попиваме полезна информация

                          П.П.: и анти-терористичната операция в Украйна не е "полицейска" операция . Пълноразмерна война си е.
                          Ма к'во ги обяснвявам тез неща, на човек дето "ги разбира работите"
                          Последно редактирано от BulAf; 18-07-18, 22:49.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Новини и любопитно

                            Йорданов, може ли да ти изхакам едно въпросче-ти бил ли си на война(аз не съм)?
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • #89
                              От: Новини и любопитно

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Са, това са малко глупости. Не знам какво ще каже по въпроса Беър Грилс.
                              Миеш ги разбира се ако има къде да ги измиеш, като ти свършат вилиците си търсиш подходяща клечка да си забодеш, ако са ти мръсни ръцете. Естествено, че когато хигиената е осигурена се миеш и ядеш с еднократна или каква и да е вилица. Има и пластмасови вилици и лъжици, които не са еднократни, има и титаниеви и какво ли не. Разбира се глуповато звучи шеговитата идея, че войника не е войник, ако не си мъкне канчето и приборите, и че ги мие вместо да ги облизва. По модерному - войника се превръща в боец, когато може да се оправя без всички тия неща. Но и оправянето е до един момент, например докато не ти се подсече гъза. За това е измислено осигуряването и без него си загубен. Има единици оцелели сами дори сгодини, като онзи японеца, но очевидно не е спечелил войната, даже не е разбрал, че е свършила.

                              [ATTACH=CONFIG]964242[/ATTACH]

                              https://debati.bg/zapoznayte-se-s-hi...rshila-snimki/
                              Като ще даваш за пример Хиро Онода, да се беше поинтересувал малко повече. А именно, че една от причините да оцелее 30 години във филипинските джунгли е именно спазването на безупречна лична хигиена.

                              Войника принуден да се справя без лична хигиена, храна и нормални дрехи, бавно но сигурно се превръща във въоръжен клошар. Ибо по мое време войниците ги правеха от Хомо Сапиенс. И ги раждаха същите майки, като цивилните унтерменши. По ваше време може и другояче да е било.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Новини и любопитно

                                Емо, не съм, но много по-важното е и че не искам да бъда.
                                BulAf, точно така е, това за Украйна, АТО-то и пълноразмерната война. Нагласят ли го така политиците, че да се размъти блатото и виждаме докъде стига - разсипия на територията /това вече е за другите теми/. Армията не може да се справи с това нещо, само затъване и затъване докато има кой да дава пари или свършат ресурсите на място. Това имах предвид като казах че армията не е за такива работи, а не че няма подготовка в някаква степен. Ако си забелязал, никъде и никога досега не съм казал, че армията не е подготвена. Просто защото не знам за какво трябва да е подготвена, затова и попитах.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X