Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новини и любопитно

    Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
    В Чичко Путин ще е доволен.Нефта тръгва нагоре.
    Чичко Доналд още повече .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Новини и любопитно

      Ще се разбере кой е по доволен, като се изясни кой думна двата танкера оня ден в Оманския залив. Вече втори ден подозрителна тишина...
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Новини и любопитно

        Чакай първо да видим какво ще кажат експертите от Форума.

        Коментар


        • От: Новини и любопитно

          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          Чакай първо да видим какво ще кажат експертите от Форума.
          Ми аз не съм експерт. Ма си мисля следното - това е натоварен морски път, не е средата на Тихия океан. Т. Е всеки кораб би трябвало по някакъв начин да видим и проследим. Бойният радиус на модерно торпедо кака Вики го дава около 40 км. Забиваме пергел в точката на удара на всеки танкер, чертаем един кръг с радиус 50 км за по сигурно и почваме да питаме по домова книга. Тва ако атаката е от надводен кораб. Ако е от подводница - кръга на заподозрените предполагам рязко ще се съкрати. Ма да видим де.

          Въпрос към знаещите - на колко километра макс АУГ вижда надводни и подводни цели?
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Новини и любопитно

            Ако са вдигнали хеликоптерите във въздуха могат да действат в радиус от 200км по подводни цели. https://en.wikipedia.org/wiki/Sikorsky_SH-60_Seahawk
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Новини и любопитно

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Ми аз не съм експерт. Ма си мисля следното - това е натоварен морски път, не е средата на Тихия океан. Т. Е всеки кораб би трябвало по някакъв начин да видим и проследим. Бойният радиус на модерно торпедо кака Вики го дава около 40 км. Забиваме пергел в точката на удара на всеки танкер, чертаем един кръг с радиус 50 км за по сигурно и почваме да питаме по домова книга. Тва ако атаката е от надводен кораб. Ако е от подводница ...
              Ама не е торпедо. Пробойните са над ватерлинията, така отдалеч имат вид на попадения от РПГ.
              P.S. Поправка-отблизо нямат такъв вид. Американците приказват нещо за мини,залепени отвън на корпуса.
              Последно редактирано от icos; 14-06-19, 22:22.
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • От: Новини и любопитно

                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                Ама не е торпедо. Пробойните са над ватерлинията, така отдалеч имат вид на попадения от РПГ.
                В медиите се лансира(т) удар(и) от торпедо. Демек - намеса на ниво ВМС, демек - държавно ниво. Не съм сигурен дали РПГ може да направи чак такива поразии - първо. Второ - с РПГ трябва да са ги стреляли от 100-200 метра, на практика от упор, как няма да ги видят? А и Сомалия е на 2000 км на югозапад.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Новини и любопитно

                  Магнитно закрепени мини над водолинията. Преди малко от Пентагона пуснаха видео на Ирански военноморски съд -малък натер, да сваля една не избухнала.
                  Екипажите на корабите са “спасени” от Иранците ама е им дават да си ходят. Аз на това му викам заложници. Отделно Ирански военни катери са попречили на спасителни влекачи да извлекат повредения кораб.

                  Пуканките в местната бакалия ще свършат. Сеир!
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Новини и любопитно

                    На 200 метра мога да се доближа до кой да е кораб в натоварен трафик /без военни/ и посреднощ бе да ме усетят. Ама това няма значение де, не е било РПГ.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Новини и любопитно

                      Не е съвсем новина, но гледайки някои кадри от тия дни се сетих за тази снимка:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a_taka.PNG
Прегледи:1
Размер:478.6 КБ
ID:5816102

                      Коментар


                      • От: Новини и любопитно

                        Ако са аятоласите - тоя път май се наиграха сериозно. Ще ги разкостят, и ще са прави. Верно е време за пуканки.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: Новини и любопитно

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          В медиите се лансира(т) удар(и) от торпедо. Демек - намеса на ниво ВМС, демек - държавно ниво. Не съм сигурен дали РПГ може да направи чак такива поразии - първо. Второ - с РПГ трябва да са ги стреляли от 100-200 метра, на практика от упор, как няма да ги видят? А иN.
                          А, медиите...те дали знаят от коя страна на водната повърхност се движи торпедото?
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:video-limpet-mines-and-not-torpedoes-likely-behind-tanker-attacks-in-gulf-of-oman.jpg
Прегледи:1
Размер:120.1 КБ
ID:5816103
                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • От: Новини и любопитно

                            Ева ли га, както казах - не съм спец. Твърде невъзможно ли е танкера да е олекнал след разлива? Демек в момента на удара, тези секции да са били под ватерлинията?
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Новини и любопитно

                              Ватерлинията е до онова червеното, което се показва от водата, като че ли

                              Американската версия:

                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • От: Новини и любопитно

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                Ева ли га, както казах - не съм спец. Твърде невъзможно ли е танкера да е олекнал след разлива? Демек в момента на удара, тези секции да са били под ватерлинията?
                                Водолинията е червеното. Магнитните мини са залепени около метър над водолинията. Там са, защото са залепвани от борда на малка лодка. А е използвана малка лодка за да се скрие в навалицата. Тоя район го гледат под лупа. Не им е за сефте...

                                Видеото горе показва арабите да махат неизбухналата мина. И лупата е проработила.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X