Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новини и любопитно

    Не е дериват буквално, но са много сходни наистина (и с останалите, които си споменал).
    Само че, нищо оригинално американско (нито конкретно от Стонър конструирано) няма в автоматиката с къс ход на буталото, а точно за това става въпрос. Сега, какво бил си имал предвид, аз не мога да гадая - чета това, което буквално си написал.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Новини и любопитно

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Не е дериват буквално, но са много сходни наистина (и с останалите, които си споменал).
      Само че, нищо оригинално американско (нито конкретно от Стонър конструирано) няма в автоматиката с къс ход на буталото, а точно за това става въпрос. Сега, какво бил си имал предвид, аз не мога да гадая - чета това, което буквално си написал.
      Оригиналното американско е цялостната концепция, вкл. и буталцето, а не само заради него. То даже не е най-важната част - поразгледай разглобен М4 и 416 и ще установиш "някои" прилики, ако пък в сравнението влезе и някоя арка с бутало, става съвсем трудна разликата. Та ми е интересно, ако 416 не е дериват на "нещо амриканско", то как би го нарекъл? Преработка, ъпгрейд, доработка, развитие? Или ще продължиш да твърдиш че било нещо европейско/немско и нямащо нищо общо?!?

      п.п. енжой: , Ако искаш да ти снимам някои чаркуляци на моето дзилезо, ако това не ти е достатъчно да се съгласиш с тезата ми за дериват?

      п.п. Всъщост сега като позадълбах се чудя дали наистина деривт е правилния термин, то е си е едно и също, с някои еволюционни промени. Та кое му е европейско/немското на 416?
      Последно редактирано от bushiDO; 08-10-17, 12:51.
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Новини и любопитно

        Абе човек, ти заговори за късия ход на буталото, като принцип на действие за автоматичните оръжия - в този разговор участвах и аз.
        Сега нещо за формата на буталото; пък за цялостна концепция; пък за кое било най-важното; пък за не знам какво - ми хубаво, ама не ме интересува този разговор.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Новини и любопитно

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Не е дериват всъщност.
          Доработката/заемките на/от американските системи, се състои в привеждането им към класическа, европейска (по същество немска) класика.
          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Абе човек, ти заговори за късия ход на буталото, като принцип на действие за автоматичните оръжия - в този разговор участвах и аз.
          Сега нещо за формата на буталото; пък за цялостна концепция; пък за кое било най-важното; пък за не знам какво - ми хубаво, ама не ме интересува този разговор.
          Ммм не - не позна! Разговорът тръгна от твоето твърдение по-горе! Буталцето част от разговора в последствие.
          Иначе те разбира, воденето на разговор с единствена цел надспорване става безинтересен, когато се сблъска със скучната действителност
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Новини и любопитно

            Ами нищо ново, революционно, или уникално американско няма в АР 18. (като ще връщаш още по-назад)
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Новини и любопитно

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Ами нищо ново, революционно, или уникално американско няма в АР 18. (като ще връщаш още по-назад)
              Аа, тази теза за революционното в AR-18, ще те оставя ти да я защитаваш! Аз такова нещо не съм казвал... Естесвено още ми е интересно, в крайна сметка, 416 дериват ли е на американската фамилия оръжия конструирана от Стоунър и сие, или е "класическо европейско"?
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • От: Новини и любопитно

                Аз ВИКАМ да е Мексикански Сиг Сауер........но пьк ако трябва да сьм сериозен си е буталка Стоуньр от най-висока класа.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Новини и любопитно

                  Нов американски без екипажен противолодъчен кораб.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CfRcmTvVIAA9gg_.jpg large.jpg
Прегледи:1
Размер:52.1 КБ
ID:5769412

                  Коментар


                  • От: Новини и любопитно

                    Язък!Сега кой ще повръща при качка ...

                    Коментар


                    • От: Новини и любопитно

                      Как кой-роботите при качанга ще повръщат наноботи

                      Коментар


                      • От: Новини и любопитно

                        Може би(все пак ако не броим HMS Victory) най-стария действащ военен кораб.Влязъл в строя през 1915.Спасителен кораб за подводния флот на "Коммуна".
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кора Комуна.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5769444Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кора Комуна 2.jpg
Прегледи:1
Размер:182.2 КБ
ID:5769445
                        https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A...4%D0%BD%D0%BE)

                        Само да допълня.Мислех че нашият "Протео" е старо корито, но фактите са си факти.
                        Последно редактирано от Stoian Ivanov; 09-10-17, 20:19.

                        Коментар


                        • От: Новини и любопитно

                          Най-стария е USS Constitution,построен през 1797,още се числи в състава на US NAVY че и си плава .
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:усс.jpg
Прегледи:1
Размер:1.41 МБ
ID:5769446

                          Коментар


                          • От: Новини и любопитно

                            Действащ ... че пише за екскурзии май.Руския си е баш военен още.Макар в статията от която научих за него, да се задаваше въпроса защо не се знае за "царския кораб" от обществото.
                            Казано по нашенски "Сакън, че нали царски, не съветски..."

                            Коментар


                            • От: Новини и любопитно

                              Е действащ де,има си екипаж,командир,на него и курсанти от Анаполис плават.

                              Коментар


                              • От: Новини и любопитно

                                Е действащ де,за да го подържат действащ е необходимо да го вадят един път в годината,крайбрежен патрул,ходи спори,че не действа.

                                Така водят тук и Звездата на Индия,със зор вън за 3 часа ма се води действащ


                                Пу,за секунди ме изпревари
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X