Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VPetrov.photography

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: VPetrov.photography

    Я дай пример моля?
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      От: VPetrov.photography

      Просто по менюто в ляво, като застана с курсура върху някой бутон, например "за мен" или който и да е друг нищо не се случва при натискане на десен бутон на мишката. (очаквам да ми излезе менюто с open in new link, open in new tab и т.н.) Проверих си копчето, не е от него Хром ми е браузъра. Сега пак пробвах - същото.

      п.с. Не използвам външна мишка, а падче с ляв и десен бутон под него
      Последно редактирано от icerunner; 03-03-16, 11:19.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #18
        От: VPetrov.photography

        А ясно, десният бутон за такива сайтове е стандарт да е забранен... за да няма прекалено улесняване на сваляне на снимки. Просто кликни върху бутона на менюто със средният бутон на мишката..., "колелцето"...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          От: VPetrov.photography

          Здравей,
          Виждам няколко проблема в сайта:
          1. Заглавната страница е изцяло в Javascript, включително линковете към вътрешните страници. Google бота не може да премине и да индексира правилно целия сайт, което го кара да индексира от
          2. Sitemap.xml : В момента там автоматично се плюят всички публикации, категории и тагове, което създава дублицирано съдържание. В момента проблема не е голям, но тъй като на страниците няма rel-canonical таг ще се превърне в проблем, когато сайта стане по-голям.
          3. Публикациите се хостват на ADV Bulgaria, което по никакъв начин не помага на този сайт. По този начин Google го "вижда" по-скоро като спамерска директория със десетки линкове към един сайт, отколкото като качествен сайт с полезна информация свързана с фотография.
          4. Alt тага на всяка снимка е "Rich Text Editor; Editor 7", което не му помага много на сайтчето да драпа нагоре в Google Images, а за фотографски сайт това си е един от основните източници на трафик.
          5. В портфолиото Twitter и Linkedin бутоните отдясно на снимките не работят, а не е зле да се помисли и за малко по-големи, които да "стимулират" споделянето в социалните мрежи. В момента е трдно дори да се намерят

          Откъм сигурност:

          Отваряме кода и виждаме, че ползваш:
          Код:
          <meta name="generator" content="www.Portfoliobox.net" />
          За съжаление съвъра плюе и това:
          Код:
           siteJson : {"Guid":"1636LU8DYrwVgN0","Id":501577,"Url":"vpetrov-photography.com","SecondaryUrl":"vpetrov.portfoliobox.net","AccountType":1
          Някой социален инжинер, който ти има публичния email, много ще му се зарадва, а след това и на клиентската страница, защитена с това:
          Код:
           pageJson : {"IsLocked":1} 
          Като цяло ти си преценяваш, но бих те посъветвал да смениш CMSa. Този ми се струва, че си има "детски болести" по отношение на SEO.

          Коментар


          • #20
            От: VPetrov.photography

            Sitemap.xml съм го планирал за подреждане, както си му е реда.
            Публикациите ще си стоят на ADV-Bulgaria.com това му е идеята, тук съм направил само списък за удобство, ако някой се интересува къде и какво съм публикувал. Разбира се, ще допълня с мои публикации и на други места, следваща стъпка е.

            Portfoliobox.net е комерсиална услуга, платил съм си го, а съм го избрал от десетки такива места, като най-функционален от една страна, от друга добре са организирали разпределение на сървърите си по света, така, че навсякъде е достатъчно бърз достъпа... Не виждам в какво се състои проблема в това, че може да се провери къде е хостинга? А по отношение на сигурност и прочие, това си им влиза в цената на услугата, аз съм си платил, те да се оправят.

            За проблема с имената на снимките съм наясно и е изцяло в мен, ще трябва да се взема в ръце и да почна надписване..., междувременно обмислям сериозно състава на текста..., не като наименования, като допълнително съдържание...

            Проблема с мейла отдавна го реших като също си избрах платена услуга на голям провайдер (друг) не горният. Който ще сега да има моята поща, нека пробва със спам... Въобще проблема с пощите, ми е добре познат понеже притежавам и фирма със собствен дейтацентър и хостинг. В този бизнес място за малки вече няма... При големите проблеми със спама няма и съм сигурен, че няма и да има. Имат си начини да го решават...

            А изборът ми на CMS най-вече е свързан с това колко добре и качествено се представят моите снимки на различни устройства..., най-вече мобилни, също така искам и постоянна актуализация за конкретни нови машини, дисплеи и прочее... Това го има в пакета... Има още няколко алтернативи, но инвестициите в това постоянно да се актуализира всичко, за да е максимално добре визуализирано, отдавна са непосилни за малки компании...

            Благодаря за съветите, ще обмисля пак детайлите...
            Последно редактирано от Венцислав Петров; 03-03-16, 12:52.
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              От: VPetrov.photography

              В раздел новини, пускам галерия от снимките на „Большой Московский Цирк” - UFO


              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                От: VPetrov.photography

                Венци, срещам големи проблеми с отварянето на страницата! Предполагам, че е от браузъра който имам - "internet explorer 8 version 8.0.6001", (ще помоля админа да ми сложи хроме за тест).
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #23
                  От: VPetrov.photography

                  От мен има преглеждане на галерията и един fb лайк. Сега ще поседи отворен таба.

                  Кликането настрана, много красиви снимки от уникален спектакъл.
                  Дела трябват, а не думи.

                  Коментар


                  • #24
                    От: VPetrov.photography

                    Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                    големи проблеми с отварянето на страницата
                    Зарежда бавно или не се визуализира правилно?
                    Дела трябват, а не думи.

                    Коментар


                    • #25
                      От: VPetrov.photography

                      Първоначално публикуван от Plamen Alexandrov Преглед на мнение
                      Зарежда бавно или не се визуализира правилно?
                      Не се визуализира правилно, ще направя един скрийншот утре!
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #26
                        От: VPetrov.photography

                        Благодаря, пускай да видим какво не се вижда... А и пробвай от телефон, каквото друго около теб има в момента...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #27
                          От: VPetrov.photography

                          Ето, сложихме Google Chrome-с него нямам проблем!

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:49.1 КБ
ID:5705869
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • #28
                            От: VPetrov.photography

                            Че то нищо не се вижда?
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #29
                              От: VPetrov.photography

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Че то нищо не се вижда?
                              Да, освен белият правоъгълник! Забравих да напиша ОС е windows xp!
                              Предполагам, че има все още хора с такава ОС и браузър (при мен е служебен), колегите също това виждат на екрана
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • #30
                                От: VPetrov.photography

                                Странна работа, моля някой с WIN XP и стар браузер да пробва...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X