Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един начин да си бъдем полезни един на друг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още един начин да си бъдем полезни един на друг

    Уважаеми колеги,

    След няколко разговора с хора оттук, се избистри идея как можем, по още един начин да си бъдем полезни един на друг. Днес, до голяма степен всеки един бизнес и работа зависи от неговото добро представяне в интернет, социалните мрежи и т.н.

    Колкото и добър сайт да сте си направи, електронен магазин и прочее, той няма да ви донесе особена полза, ако не е популярен и лесно намираем. Има много начини това да стане, повечето от които са свързани със сериозни инвестиции. От друга страна един от най-сигурните и действени методи е популяризирането от много хора, които го:

    публикуват на своите блогове, стени в социални мрежи, цитират, препращат, търсят ключови думи в търсачки и кликват на резултати които водят към този сайт и т.н.

    Може на пръв поглед да изглежда незначително, но ако всеки оттук направи няколко действия по отношения на един сайт, той може да стане наистина популярен без да е нужно собственикът му да инвестира много средства в това...

    Така днес за този, утре за друг... Помощта ще е достъпна за всеки регистриран участник тук, без условия и допълнителни искания... Разбира се, ще си помагаме за смислени работи и неща, които не нарушават правилата и законите...
    Последно редактирано от Венцислав Петров; 01-03-16, 10:28.
    VPetrov.photography

  • #2
    От: Още един начин да си бъдем полезни един на друг

    Само малко разяснение относно реализацията моля, отделна тема ли да се пуска от всеки желаещ или като следващо мнение към твоя откриващ анонс за

    VPetrov.photography.com
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Още един начин да си бъдем полезни един на друг

      Всеки си пуска тема Пламене, като в нея е хубаво да укажеш цели, ако нещо специално искаш да постигнеш и т.н.
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        От: Още един начин да си бъдем полезни един на друг

        Разбрах, благодаря.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Още един начин да си бъдем полезни един на друг

          Оо, Венци, аз въпреки, че съм абсолютен лаик в тази област, вече абсолютно съм се убедил в това което казваш на практика. Дори много пъти съм си мислил точно за това, дали не можем във форума така да се побутваме взаимно и не съм се възползвал от това, само от скруполи дали някой не би го възприел за досадно. Това което могат да направят приятелите ти за 1-2 мин., не само че струва пари за да го направиш като платена реклама, ами и струва мнооого пари за да е работеща платена реклама.
          Ако правилно интерпретирам предложението ти, сутрин като преглеждам форума така или иначе, мога да отварям и тази тема и да кликам, споделям, пращам и т.н. нешата които видя, че са публикувани, така ли? Разбира се бих го направил като услуга за всеки когото познавам или му имам доверие, дори и да не ми е безкрайно интересно това с което се занимава, но пък, ако ми е интересно мога и да се напъна малко повече
          Имам няколко техн. въпроса:
          1. Не харесвам и нямам личен фейсбук, но явно никой не ме пита и вмомента това е най-вървежния начин за разпространение на информация и реклама. Общо взето преди 18 години сигурно все още е имало неандерталци като мен, които са си мислели, че и интернет страницата не е заядължителна, но явно грешим... Та в тази връзка фейсбук събития и т.н. споделяме ли тук? Преди няколко дена тропчо го беше написал доста добре "да харесате страницата ни във ФБ не е задължително, но помага на колегите да разберат какво правя във форума"
          2. Някаква форма на одобрение / модерация / разрешаване за писане ще има ли? Иначе рискуваме да не си помагаме по приятелски точно.... а аз поне така разбирам засега идеята
          3. Темата за взаимошпомощ в бизнеса или както се кръсти, може ли да седи залепена някъде за тези които пишат, участват в нея, за да не дразни тези които биха се подразнили, но пък да е непрекъснато оборотна за тези които имат нужда и желание.
          4. Да чакам ли отварянето на друга тема или да почвам споделям тук, защото имам важни, актуални и спешни теми, за които имам нужда от подкрепа
          Последно редактирано от icerunner; 01-03-16, 10:45.
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #6
            От: Още един начин да си бъдем полезни един на друг

            Сашо идеята е сурова, сигурен съм че има много потенциал, но тепърва ще я развием и уточним. В тази връзка ще обмисля и една залепена тема, която да се актуализира. Много ще се радвам и ако всеки който разбира от SEO оптимизации и интернет технологии, да се включи със съвети и идеи как да разгърнем максимално потенциала на форумите и хората тук да си бъдат полезни.

            Аз конкретно се ангажирам всеки ден да отделям едно време в което да обхождам сайтовете на колеги и помагам според техните изисквания, които са публикували.
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              От: Още един начин да си бъдем полезни един на друг

              Добра идея! Задължително обаче трябва да има нещо като графично изобразяване на "доверието". Така най-бързо се ориентира човек. "Ресурса" на форума е много голям в това отношение!
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                От: Още един начин да си бъдем полезни един на друг

                Това с графичното изобразяване засега не знам как може да го направим, но пък от друга гледна точка всеки тук има мнение кой, кой е... Или поне лесно може да прегледа кой с каква репутация се ползва... От друга страна нищо задължително няма, който не е уверен или не мисли, че му допада идеята, нищо не може да го накара да я подкрепи...

                Във всеки случай, поне засега си мисля, че ако всеки от нас отдели по 5 минути на ден, от времето и интернета си, сумарно колегите му ще получат мощна подкрепа, която би била изразена в голяма цифра като пари... Днес за другите, утре за себе си...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  От: Още един начин да си бъдем полезни един на друг

                  Добре ще е, наистина, някой знаещ да обясни за въпросната СЕО- оптимизация.
                  1. Само "уникалните посещения" ли взема предвид (от различни IP) или броячът отчита всяко посещение?
                  2. Като споделих и последвах http://www.vpetrov-photography.com/ в G+ и Tweet това брои ли се за две действия?
                  3. Като последвам линковете в подписа на maystor, които са "вътрешнофорумни" правя ли нещо или не? То, моят също е такъв, де!
                  Извинявам се за глупавите въпроси, но тези неща сме ги оставили на фирма, която се грижи за страниците и освен да минават едни фактури на половин година, нямам идея какво правят.
                  Предварително благодаря!
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Още един начин да си бъдем полезни един на друг

                    Добра идея. Бих се въсползвал и съответно бих ударил едно рамо на всеки, който реши да заяви своето присътствие в интернет пространство.
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Още един начин да си бъдем полезни един на друг

                      Много добра и обмислена идея. И аз като Сашо съм почти лаик в новата информационна среда,
                      но със сигурност мога да отделям време /или да натоваря друг/ да клика, споделя и т.н. нови дейности в нет-а.
                      Като тръгна банерната реклама във форума кликах на всеки банер, мислейки си че така помагам на рекламната част.
                      Дали така се помага - не знам. Така че може би ще трябва и някакви насоки за лаици в тази област - как да помагат.

                      п.п. поздравления за http://www.vpetrov-photography.com

                      Коментар


                      • #12
                        От: Още един начин да си бъдем полезни един на друг

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Добре ще е, наистина, някой знаещ да обясни за въпросната СЕО- оптимизация.
                        1. Само "уникалните посещения" ли взема предвид (от различни IP) или броячът отчита всяко посещение?
                        2. Като споделих и последвах http://www.vpetrov-photography.com/ в G+ и Tweet това брои ли се за две действия?
                        3. Като последвам линковете в подписа на maystor, които са "вътрешнофорумни" правя ли нещо или не? То, моят също е такъв, де!
                        Извинявам се за глупавите въпроси, но тези неща сме ги оставили на фирма, която се грижи за страниците и освен да минават едни фактури на половин година, нямам идея какво правят.
                        Предварително благодаря!
                        Доста "поумняха" разните "брочки" напоследък, това е процес който постоянно се развива. Всичко е важно зависи за какво. Например, "брояките" се интересуват предимно от различни те хора посещавали едно място. И се стремят по всякакви начини да ги определят като различни, примерно гледат "бисквитки" в браузера да речем за да преценят дали това не е същият човек но от друго IP. Но дори и когато определят че е същият човек, се гледа колко време например той прекарва в един сайт. Това е много важен параметър, който отделя хората с реален интерес от тези дошли по някакъв начин. За да съм ясен пример: Ако да речем днес 100 човека посетят VPetrov.photogrаphy това е важно разбира се. Но ако десет от тях да речем, се разходят, разгледат снимките в портфолиото, прочетат по нещо, времето им се брои. И този параметър е още по-важен защото той определя истинската база на потенциал за това място. Сам очовек с интерес кум даден бизнес да речем би прекарал 5 минути в четене и разглеждане. Докато едно кликване днес, да брои се, но за сериозен анализатор не е тежък аргумент... Има значение и дали този човек е "харесал" (лайкнал) да речем снимка, която му е харесала през профила си в социалната мрежа и така и неговвите приятели са я получили да я разгледат и т.н. Примерно аз като видях на Сашо сайта за първа помощ, разгледах няколко страници, след няколко минути пак, прелистих и после отидох на мясотто му във фейсбук...

                        Друго много мощно оръжие е, когато някой търси нещо, което е ключово за даденият сайт бизнес. Да речем какво правя аз в случая със Сашо пиша в търсачката "първа помощ"... това е ключово за Сашо. Неговият резултат не е от първите три (засега). Аз обаче кликвам само върху неговият... първите пропускам... И търсачката си "казва" - налли е "умна"... Я гледай ти, днес двеста човека като търсиха "първа помощ" все на този резултат кликваха... Значи местим го напред... Съответно ето го и резултата...

                        За всяко действие обаче си има време за да е ефективно... Затова и всеки който моли за помощ е добре да описва от какво има нужда. Аз например не моля сега някой да потърси "фотография" и да кликне на моят сайт... Защото съм твърде назад... Първо масово, кликане разглеждане, после ще дойде и времето за това...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          От: Още един начин да си бъдем полезни един на друг

                          Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                          Много добра и обмислена идея. И аз като Сашо съм почти лаик в новата информационна среда,
                          но със сигурност мога да отделям време /или да натоваря друг/ да клика, споделя и т.н. нови дейности в нет-а.
                          Като тръгна банерната реклама във форума кликах на всеки банер, мислейки си че така помагам на рекламната част.
                          Дали така се помага - не знам. Така че може би ще трябва и някакви насоки за лаици в тази област - как да помагат.

                          п.п. поздравления за http://www.vpetrov-photography.com
                          Румба благодаря, но ако не сложиш скоростно тук в тази тема един твой URL за кликане лошо ти се пише... И без това не сме се виждали от 100 години, не ти се иска да ме виждаш ядосан...!
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            От: Още един начин да си бъдем полезни един на друг

                            Ок, в такъв случай по-добре ли е да накликам в 10 прозореца различни неща от сайта, да ги оставя 10-15 мин докато си върша работа и после да ги затворя. Без много усилия мога да го правя и неравномерно, ако и това може да се отчете. Това разбира се когато е набързо, иначе според мен, най добрия начин е като пратиш смислена информация на реални твои контакти, поне така мисля, не знам дали е наистина вярно.
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #15
                              От: Още един начин да си бъдем полезни един на друг

                              Аз постъпвам така, отварям си няколко сайта на приятели в отделни табове, прехвърлям по няколко страници, после си ги оставям отворени и си върша друга работа, като се сетя по някое време, пак поразгледам нещо и така... Направо става убийствена статистиката...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X