Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

    Та какво за нервите без мисли?

    А нещо за мисленето преди да предприемеш нещо, и дали то не е продиктувано от модата(в случая автомобилната, тя е по-манияшка от тази при дрехите), а не е плод на трезв разсъдък и облягане на знания, а не на приказките на гъзарчетата с нахлупени качулки на суитшъртите?
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

      Мода викаш ?

      Слагам хубави масла, доказани и подбирани като марка в годините, и преценявани като вискозитет, пък и блъскам некви керамики, щото обичам всички агрегати да ми мъркат,
      а понякога ме питат: Що не си боядисаш джипа ?

      Прав си, че скрападжиите едва ли ще оценят перфектния мотор.

      Е тогава, какъв е смисъла от тоя зор ?!

      ... сега от тоя екзистенциализъм пак ше откарам до светло.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

        Даа. Благодаря за храненката

        До тук разбрах, че колата ми е кочина, на сто и десет години, италиянеца е срал в нея, утре трябва да я карам в отпадъци. Ок това ми е ясно не ме и интересуват мненията ви за колата ми, както не ме интересува вие какво карате.( Макар колата да е купена лично от мен в Италия с пробег около 800км / не осемстотин хиляди! / и на 2 месеца, Купена от застрахователна компания с проблем в мотора, който се оказа изгоряло ECU, та цялата процедура с докарването и смяната на счупените неща ми легна под 6000лв и си взех нова кола )

        Гъзарщина и фукане било, че си слагали хората скъпо масло- да правят квото искат, техен проблем, както има хора с коли за по над 50 000лв и карат с износени до последно гуми.
        Аз това питах има ли смисъл да давам 60 лв за 3 литра масло ( да боклушкия двигател събира 3 литра масло) с неясен произход, или да слагам това на снимката за под 10лв на литър ( цената не е определящ фактор тук в БГ това масло може да струва и 20 лв на литър НЕЗНАМ не ме инт.)

        Иначе ако колата ви се разпада и е за отпадъци след 5 години... ами проблема явно не е в колата
        Аз съм минал 60 000км и никакви проблеми, само биалетки сменям ( оригиналните изкараха 40 000км новите "оригинални" не изкараха и година) ама те и джантите ми са по 25кг с гумата та е нормално. А и колата се ползва за служебна, транспортиране на стоки, материали, части и т.н.


        Има логика в това, че щом производителя е дал някакъв интервал е не нужно да се преувеличава. Да но според мен 30 000км са много, аз карам на много къси разстояние основно на 2-3 км и гася, после пак 2-3км и колата е все студена.Не карам като в другите държави по 100км магистрала всеки ден.
        Друг фактор е модела когато излезна бяха големите кризи и една от основните реклами бяха ниския разход на гориво и почти никаквото обслужване. Смяна на масло на 2 години, ангренажна верига на 150 000км и т.н.

        И правилото качваш се и караш и забравяш за проблеми поне, за първите 6 години си е точно така,( е от време на време трябва и да се налее гориво)
        Което и то е ПЪЛЕН БОКЛУК ако вие не сте срещали боклук гориво или сте късметлия или НИКОГА не сте наливали в пластмасови туби. Всяка седмица изразходвам по 1 10литрова туба нафта и бензин. Нафтата я наливам като си сипвам гориво. Макар бензиностанцията да е на роднина и да си я ползва за лична употреба, горивата които му карат се различават много.
        Когато беше скъп петрола беше основно ОЛИО и миришеше на олио нафтата. - Цвят жълт без никакъв петролен отенък.
        Сега като петрола е евтин и ги затегнаха, горивото е мнооого по-добро. Синкаво-зелено, като го оставиш на 0 градуса не става бяло и мътно, мирише си на нафта дори и да се измиеш.

        Бензина също има страшна разлика, от бензиностанция до бензиностанция. Който налива в туби и ползва бензин за други цели знае за какво говоря.

        Но това цялото е извън темата.
        Последно редактирано от 2LT; 01-03-16, 15:07.

        Коментар


        • #34
          От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

          Колега, никой не коментира твоята кола,
          просто провеждаме по-широко обсъждане на въпроса ти от първият пост.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

            Първоначално публикуван от 2LT Преглед на мнение
            ... аз карам на много къси разстояние основно на 2-3 км и гася, после пак 2-3км и колата е все студена.
            95% от колите в Европа и 80% от колите в САЩ се използват именно по този начин. Поради това производителите съобразяват именно тези режими при определяне на интервала за обслужване.

            Коментар


            • #36
              От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              95% от колите в Европа и 80% от колите в САЩ се използват именно по този начин. .


              Да, бе! Верно ли си верваш?
              За тука,какъв процент да заложим?

              Коментар


              • #37
                От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                Първоначално публикуван от 2LT Преглед на мнение

                До тук разбрах, че колата ми е кочина, на сто и десет години, италиянеца е срал в нея, утре трябва да я карам в отпадъци. Ок това ми е ясно не ме и интересуват мненията ......
                Не знам какво си разбрал, но това в цитата си го написал само ти. Лично аз казах че 1,3 мултиджет е недоразумение и не бих го карал 30 000 км. с каквото и да е масло. За кратко време през сервиза минаха няколко Корси , Пунто и Добло с такива мотори. Закупени нови от тук и сервизирани до 100 000 км. във фирмен сервиз. Независимо че е станал двигател на годината 2006г и е произведен в Полша мотора си е проблемен. Единия проблем с ЕКУ-то вече си го минал. Другия проблем е скъсана верига. На 120 000-130 000 км, имат склонност към късане на веригата. Първо почва да дрънчи като касичка и след това се къса. Обтегача на същата е с една пружина която понякога също се троши. Водачите на веригата са пласмасови и съм виждал счупени на две. Резултата е счупени кобилици и повдигачи. Производителя предписва смяна на същата верига на 180 000 км. Сам си направи изводите дали ще вярваш на предписанията. Смяната на веригата си е едно приключение. Сваля се капака на картера, цялата лява страна на двигателя е капак на който е сложен маслената помпа. Другия основен проблем е маслената помпа. Пука се плочата на капака или се надира и от там не вдига достатъчно масло, като резултата е разтропани основни и биелни лагери. В случая лампата на маслото премигва само на ниски обороти и то понякога. Проблем е и първоначалния старт и вдигането на маслото до валовете. Лампата на маслото угасва обикновено чак след 4-5 секунди. Това също е предпоставка за недобро мазане. Разтичат се уплътненията на помпата и горивния филтър .Можеш да прозвъниш по моргите, за да разбереш кое първо се купува от този двигател. Като сложим и редовните за дизелите болежки с ЕГР , дюзи и клапани за налягане - проблемите за мен стават много, от там и мнението ми че 1,3 мултиджет е недоразумение. Разбира се коментирам двигатели с пробег 130 000 и нагоре км. Твоята е едва на 60 000. Карай си я с кеф, но имай едно на ум. Аз отново казвам, не бих рискувал със смяна на масло на 30 000 км. точно на този двигател. Остани със здраве.
                Последно редактирано от tiramisu; 01-03-16, 18:00.
                „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                Коментар


                • #38
                  От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                  Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                  Не знам какво си разбрал, но това в цитата си го написал само ти. Лично аз казах че 1,3 мултиджет е недоразумение и не бих го карал 30 000 км. с каквото и да е масло. За кратко време през сервиза минаха няколко Корси , Пунто и Добло с такива мотори. Закупени нови от тук и сервизирани до 100 000 км. във фирмен сервиз. Независимо че е станал двигател на годината 2006г и е произведен в Полша мотора си е проблемен. Единия проблем с ЕКУ-то вече си го минал. Другия проблем е скъсана верига. На 120 000-130 000 км, имат склонност към късане на веригата. Първо почва да дрънчи като касичка и след това се къса. Обтегача на същата е с една пружина която понякога също се троши. Водачите на веригата са пласмасови и съм виждал счупени на две. Резултата е счупени кобилици и повдигачи. Производителя предписва смяна на същата верига на 180 000 км. Сам си направи изводите дали ще вярваш на предписанията. Смяната на веригата си е едно приключение. Сваля се капака на картера, цялата лява страна на двигателя е капак на който е сложен маслената помпа. Другия основен проблем е маслената помпа. Пука се плочата на капака или се надира и от там не вдига достатъчно масло, като резултата е разтропани основни и биелни лагери. В случая лампата на маслото премигва само на ниски обороти и то понякога. Проблем е и първоначалния старт и вдигането на маслото до валовете. Лампата на маслото угасва обикновено чак след 4-5 секунди. Това също е предпоставка за недобро мазане. Разтичат се уплътненията на помпата и горивния филтър .Можеш да прозвъниш по моргите, за да разбереш кое първо се купува от този двигател. Като сложим и редовните за дизелите болежки с ЕГР , дюзи и клапани за налягане - проблемите за мен стават много, от там и мнението ми че 1,3 мултиджет е недоразумение. Разбира се коментирам двигатели с пробег 130 000 и нагоре км. Твоята е едва на 60 000. Карай си я с кеф, но имай едно на ум. Аз отново казвам, не бих рискувал със смяна на масло на 30 000 км. точно на този двигател. Остани със здраве.

                  Благодаря за инфото.
                  И не мен ми прави впечатление, че в последно време почна да качва масло по-бавно, преди още с паленето и гаснеше лампата. Сега пали и след 1-2 секунди гасне лампата.р
                  Масления филтър има ли някакво клапанче да задържа маслото ? Струва ми се,че след последната смяна почна да качва по-бавно маслото.
                  Как мога да проверя веригата, без да свалям мотора ? ЧЕ ми се струва, че като нов беше по-тих

                  Иначе на мен ми се прекъсна кабела в буксата на въпросния клапан за високо налягане ( тоя на рейката директо където е сложен) Вътре в самата букса се беше прекъснал от зле конструираната буксичка.


                  Ама затова ще ти пиша на Л.С. да не пълня и аз темата с глупости.
                  Имам въпрос за EGR-а пробвал съм да махна буксата му и да карам без EGR- тогава по борд комп разхода е доста по нисък направо с повече от 1/2 литър пада извън градско. Но естествено свети Check engine лампата. Като го сложа обратно си изгасва лампата след 2-3 паления.

                  Чудя се дали да го махна / запуша EGR-а.

                  Маслото си го сменям на 12-13 000.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  95% от колите в Европа и 80% от колите в САЩ се използват именно по този начин. Поради това производителите съобразяват именно тези режими при определяне на интервала за обслужване.
                  Аз съм работил 4 лета в USA - на бригада повечето от шефовете ми пътуваха по над 2часа в едната посока за да дойдат на работа 6 дни в седмицата.
                  Тези които бяха близо караха по около 1 час.
                  Като не става въпрос за градско каране.
                  В USA Всичко под 2 часа път с кола се води много близко.
                  В Италия имам познат който си купи същия Fiat по същото време когато взех моя и сега е на 150 000 км като неговия е без задни седалки и кара основно масла и от време на време акумулатори в него (яко товарене) . За сега е сменял само въпрсния датчик на горивната рейка.

                  Благодаря на всички за отговорите и отделеното време.
                  Последно редактирано от 2LT; 02-03-16, 16:07.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X