Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Има. Ама ако колата не е наточена бегачка от последните 5 години, то няма на пазара масло което да не покрива тия неща след като си уцелил вискозитета.
    Мии, зависи. Да кажем алфа 155 бензин (това е прост мотор с верига 1.8 130 кс - не е и нещо мегаултра) - със селения голд и подобни нисък клас е трагедия, със това дето е пак селения ама пише алфа ромео на него нещата са драстично различни.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

      Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
      Кои от параметрите на италианските масла са по добри от другите, за да бъдат разпознати от италианските коли?

      Металната кутия, като я душне мултиджета и мърка като коте.

      Сега за мотула и други масла, писали сме и преди, да, пълно е с ментета. Затова просто мислете от къде купувате. Всеки един производител има лист с дистрибутори, влизате в сайта, гледате кой е ОФИЦИАЛЕН дистрибутор за България и купувате масло което е оригинално.
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #18
        От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

        Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
        Металната кутия, като я душне мултиджета и мърка като коте.
        А Селенията я има и в пластмасови туби
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

          Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
          Металната кутия, като я душне мултиджета и мърка като коте.

          Сега за мотула и други масла, писали сме и преди, да, пълно е с ментета. Затова просто мислете от къде купувате. Всеки един производител има лист с дистрибутори, влизате в сайта, гледате кой е ОФИЦИАЛЕН дистрибутор за България и купувате масло което е оригинално.
          Ама това е проблемът, като се купува ВЕЧЕ в България.

          Вица за шопа, дамската тоалетна и кой вЕрва на табели е в пълна сила.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • #20
            От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

            Навсякъде е така, не е само в България.

            По-скоро се чудя, на производителите. Помните ли, дори Кастрол, преди бяха в туби с тънка гърловина, от която се издърпваше гърлото "цифуняка", като преди това се късаше стикера, сред това малка капачка със защитна гривна и фиксиран пръстен. Отделно холограмен стикер със сериен номер, с възможност този номер да се провери в базата данни.

            Сегашен Кастрол от 120лв туба ще го отворя с три отвертки без да скъсам гривната, вътре гърловината не е запечатена, сипвам вътре каквото и да е и отново запечатвам? Това ми е чудно, защо? Писал съм и на централата на Кастрол и на Тотал, ама без конкретен отговор от тях, от Кастрол ми препоръчаха да се обърна към местният дистрибутор с въпроси, а от Тотал нищо.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #21
              От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
              Металната кутия, като я душне мултиджета и мърка като коте
              Даваш му да душне русенско варено ( пак е в метална кутия), и котенца ще ти роди.
              „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

              Коментар


              • #22
                От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                http://eni-ita.lubricantadvisor.com/advice.aspx?lang=eng&type=fca9f9b68aaa7d9fb883e296061c6005


                Коментар


                • #23
                  От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                  Примерно, и изобщо не е 40 лв. за литър

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                    Б@аси 4 коли и матор (без служебните) поддържам и на менте масло не съм попадал! Или поне не съм разбирал де, но предвид, че и колите ми не са рзбирали, го приемам за тъждествено! Не си съсипвайте живота с толкова чуденки - минимизирайте риска като купувате от по-цивилизовано изглеждаюо доставчици, познати и т.нт. и си джиткайте колите!

                    А твърдението, че 1.3 MiltiJet e нодоразумение, ще го подмина с хладно мълчание
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                      Абе българина може и да стои гладен и жаден, ама маслото за колата трябва да е по-по-най.
                      Нищо, че тази кола след година-две ще е гробница(айде-след 4-5 години да е), и двигателя може да е в супер кондиция заради доброто масло, но ще замине с другата ръцда в скрападжийницата.

                      Ама за гъзарията няма почивен ден.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Ама за гъзарията няма почивен ден.
                        Не с лошо бе Коле, ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                          Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение

                          Сегашен Кастрол от 120лв туба ще го отворя с три отвертки без да скъсам гривната, вътре гърловината не е запечатена, сипвам вътре каквото и да е и отново запечатвам? Това ми е чудно, защо?
                          Вместо някой да се набутва с покупка на скъп Кастрол, да го излива и след това да го пълни с евтино масло (за да е на далавера), не е ли по добре да си купи метални кутии. Двулитровите се правят в една плевенска фирма ( Гугъл знае за фирма С....н), 1 към 1 са със Селенията и струват 1,20 лв. с ДДС. След това 1,50 за печат и нататък е ясно. Така поне отпада проблема с пласирането на наливния Кастрол който ще му остане след интервенцията на тубите.
                          „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                            Опаковките отдавна не са никаква гаранция за нищо. Затова и големите производители (не само на масла) спряха да се борят в тази посока.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                              А за варел как е? Да не се окаже, че от немско ще ми дойде по- тънко франко гаража?
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                                Не е баш по темата, но във връзка с постове #24 и #25 ...

                                Имам познати които като/ако въобще/ чуят някакви по-странни и/или силни звуци в/по колата си усилват музиката, и така докато спре.
                                После "на майстор", плащане, и пак така.
                                И си живеят спокойно.

                                ... а аз явно съм от ония олигофрени, които се вталясват в детайлите, които почти никога не могат да се изчистят докрай, и остават само безмислените нерви ...
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X