Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

    Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
    Водните маркучи са като нови отвътре, откачих няколко и ги гледах внимателно, явно проблема е от скоро, и количеството масло е много малко.

    Разхода е 13 литра в градски условия, като съм я натискал, ако се кара нормално ще свали.

    Не мога да се свържа с блутута, и не знам къде е слота за SD картата, а също е как да сменя музиката в хард диска, че има меноар и други в стил тежък хард рок, които не ми допадат, но това са бели кахъри, и ще ги мисля ако я я оставя за мен.
    Добре де Бабичка и Manower .........
    По темата работил си в правилна посока ,топлообменика пърди често на тоя мотор.
    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

    0895шест29410 .

    Коментар


    • #17
      От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

      Изчистих водната система, водата е кристално чиста, започвам да карам интензивно, за да видя дали ще остане чиста, това което виждам засега е че няма никакви следи от масло в антифриза.

      Имам ВАГ-КОМ, разглеждах всички системи, общо взето няма драми с електрониката, освен една упорита грешка на двигателния модул, Р 3139, която в руските сайтове е описана като "P3139 Заслонки впускных каналов: сигнал за пределами допуска", някой имал ли е подобен проблем, за какъв изпускателен канал става дума, къде е тази заслонка, и защо пали тази грешка ?

      Забелязах че DPF филтъра липсва, ламбда сондите са изкарани да дишат чист въздух от коша на мотора, та ако става дума за изпускателна система, там е играно здравата, и е възможно да електрониката да протестира, интересно е че не ми пали чек на таблото, но я записва в модула.

      Другото което ме притеснява е че винаги пали като часовник, а днес сутринта запали от третия път, въртеше дълго време и само един цилиндър паткаше, накрая запалиха още няколко но работеше неустойчиво, подадох газ, и веднага изчисти работата, беше стояла в топъл гараж при температура 16 градуса, днес целия ден палеше като часовник.

      Проверих пак зарядното напрежение, 13.8 до 14.1, акумулатора в покой дава 12.5 волта което показва че е напълно зареден, и стартера върти свежо, не намалява обороти.

      Имам три броя еднопосочни клапани, които са поставени на горивните маркучи, които влизат в горивния филтър, явно са имали подобни проблеми, и са търсили решение с клапани, тези клапани имаха сълзене на нафта, смених маркучите и скобите, сега всичко е наред.

      Маслото е Кастрол 10W40, с него не ми харчи масло, но определено не е за тази кола, мисля да го сменя с 5W30 пълна синтетика на Фолксваген, това се препоръчва, ако греша казвайте.

      Никога не съм карал дизел, и тази техника ми е непонятна, затова питам, да не направя някоя беля.
      Последно редактирано от TOYO; 03-03-16, 18:28.
      TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

      Коментар


      • #18
        От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

        Здрасти , не познавам добре този автомобил , но със сигурност става въпрос за дросел клапи във всмукателния колектор "Заслонки впускных каналов" провери за механични повреди (разкачени елементи по лостовата система и др.) . Възможно е да има повреден стъпков мотор или вакуумен трасформатор , ако е с вакуумно управление също липса на вакуум и т.н. ......!
        Успех !
        Еди Рангелов : 0885 088 444
        Няма незаменими има незабравими хора !!!

        Коментар


        • #19
          От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

          Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
          сигурност става въпрос за дросел клапи във всмукателния колектор
          Баш за всмукателния!
          И аз като Еди не познавам VAG-ините, но на "Мерцедес" на всмукателните колектори на всеки цилиндър (почти до главата) има клапички като на карбуратор клапата, управлението е с лостова система която е видима само отдолу и ако знаеш че е тя, а моторчето което е управлява е завряно на кучИто в ....колибката, за това иде реч
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #20
            От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

            VW имат драми с клапите на всмукателя на този и 3.0 дизел.След време се повреждат и зациклят на едно място.Препоръчва се или раздвижване,или премахване.След като си го взел от тови хора,питай ги какво са правили по него,да не се луташ насляпо.

            Коментар


            • #21
              От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
              VW имат драми с клапите на всмукателя на този и 3.0 дизел.След време се повреждат и зациклят на едно място.Препоръчва се или раздвижване,или премахване.След като си го взел от тови хора,питай ги какво са правили по него,да не се луташ насляпо.
              +1
              Еди Рангелов : 0885 088 444
              Няма незаменими има незабравими хора !!!

              Коментар


              • #22
                От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                VW имат драми с клапите на всмукателя на този и 3.0 дизел.След време се повреждат и зациклят на едно място.Препоръчва се или раздвижване,или премахване.След като си го взел от тови хора,питай ги какво са правили по него,да не се луташ насляпо.
                Говориш за т.н. вихрови клапи. На V6 3.0 tdi ги има. На R5 2.5 tdi няма такива простотии.

                Коментар


                • #23
                  От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                  Две неща:

                  Първо, маслото на тоя и на V10, е нещо по-специално беше. Там по техните стандарти (vw 501, 505, 505.01 и подобни). Потърси информация, че е важно.


                  Второ, т'ва във всмукателния колектор, май му викат клапа за меко гасене.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                    Спецификацията е VW50601 - 8.9л.
                    Кастрол имат такова масло.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                      Благодаря за отговорите колеги. предишната собственичка каза че не е имала никакви технически проблеми с тази кола, странно защо тогава двигателя е отварян, антифриза е с масло, има три еднопосочни клапана на филтъра за гориво, DPF-а е изрязан, сондите му са в атмосферата и т.н., но тя си е в правото да не споделя с мен какво е правила по колата.

                      На дросела имам един електрически дросел, и още две две моторчета, които не зная какво движат, но ми се вижда излишно сложно, всичките се командват електрически, няма вакуми, мога да ги развия тези моторчета, и да ги почистя хубаво със спрей за дросели, това е първото което ми идва на ум, пък после ще видим дали пак ще запише грешки.
                      TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                      Коментар


                      • #26
                        От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                        Мисля че проблема с маслото е решен, карам го, и няма никакви следи от ново масло в антифриза.

                        Започвам да се депресирам, всеки майстор който го види, казва да го пускам за продаване веднага, колата работи отлично, но тези мотори не ставали за нищо, и само ядове ме чакали, вярно ли е това, кажете какво му е толкова проблемно, и ако наистина ще влизам в някакъв филм, по-добре да се отървавам преди да съм набил пари, колата е като нова, и ще се продаде без проблем.
                        TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                        Коментар


                        • #27
                          От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                          Требвало е да им обясниш, че си карал ГЧ и си корав

                          Коментар


                          • #28
                            От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                            Прати и много поздрави на тия майстори.Двигателя има проблем с валовете,до 2000 или 2001г.На версиите с 150 к.с.Тогава големият Голф е бил на чертожната дъска.Карай си колата с препоръчаните масла,сменявай навреме и не се заминавай с глупости.
                            Уж и помпата била проблемна,Бош.Като гледам на колко коли и трактори я слагат,едва ли е чак толкова бъгава.Има и хора които успешно я ремонтират.
                            Щом те кефи колата,подавай и повече газ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                              Благодаря за надеждата която ми давате момчета, имах нужда от малко кураж, наистина батко Андро ти знаеш как се поддържа Гранд 4.7, а моя винаги е като слънце, и отвън, и като техническо състояние, продължавам да си го карам с кеф вече четвърта година, не жаля пари за оригинални части и качествени консумативи, и смело мога да кажа че съм му решил всички земни проблеми, тренинга ми е отличен, няма да се плаша на един Туарег, за който има бол части навсякъде, не се налага да чакам поръчки от Америка, а и цените на частите са съвсем прилични спрямо Гранда, така че смело напред, ще си го карам с кеф напук на всички песимисти !!!
                              Последно редактирано от TOYO; 05-03-16, 07:05.
                              TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                              Коментар


                              • #30
                                От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                                Ето един линк, където може да се запознаеш с този удивителен ДВГ:
                                [PDF]Двигатель R5 TDI рабочим объемом 2,5 л - Volkswagen

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X