Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как се почиства и регулира стъпков мотор терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • как се почиства и регулира стъпков мотор терано 2

    здравейте ,
    Тераното 2.4 118к.с. ми държи много ниски обороти на празен ход . Както на бензин така и на гас . На високи обороти се държи добре , ускорява си няма проблем .
    Без да разбирам нищо от двигатели с вътрешно горене от това което чета в нета съм нарочил стъпковото моторче .

    Може ли някой да обясни с няколко думи след като го сваля и почистя на колко мм трябва да се настрои след това .

    Самото почистване с коресилин или специален спрей или ултразвукова вана ?
    Имам достъп до всякакви вани по мощност , но не знам каква течност трябва да се използва при почистването и колко време трябва да се обработва .


    Поздрави !

  • #2
    От: как се почиства и регулира стъпков мотор терано 2

    И така , малко развитие по въпросът .

    Искам да благодаря на всички които не писаха в темата ми за да помогнат .
    Благодарение на Вас не разглобих стъпковото моторче .
    Днес ходих на диагностика , която не показа нищо .... ( един от съветите на "майстори" беше да оставя тераното с откачен акумулатор за една вечер ) това не помогна с нищо , освен , че занули всички грешки и не успяхме да прочетем нищо .

    Проблема беше или лоша връзка на куплунга за дебитомера или прашинка в него . След изваждане на въпросния и почистване със прей джипа работи като часовник отново .

    Поздрави !

    Коментар


    • #3
      От: как се почиства и регулира стъпков мотор терано 2

      Колега и аз имам същия проблем, моя е форд 1996г кажи къде се намира този дебитомер,

      Коментар


      • #4
        От: как се почиства и регулира стъпков мотор терано 2

        Аз обаче имах не благоразумието да разглобя стъпковото моторче и се наиграх. Почистих го но не мога да намеря гарнитури за да го сглобя. Продават се комплект с моторчето. Не искам да слагам силикони и др. л..на. Ако някой има идея от къде да се сдобия с гарнитури ще ме зарадва много.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X