Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как преборих тримата Амигос - TC, HDC, ABS, най-накрая хепиенд.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как преборих тримата Амигос - TC, HDC, ABS, най-накрая хепиенд.

    От миналия Септември ме мъчат тримата амигос. Ноември си взех това:

    http://www.island-4x4.co.uk/modulato...30-p-3573.html

    Но гаража на вилата не беше готов и едва миналия уикенд влязох в бокса.
    Накратко процедурата - гледайте това видео но само до 1,25 мин.
    - развиват се трите маншона на които се държи АБС модула;
    - внимателно се освобождават тръбите от АБС модула към казанчето излизащи отзад, и двете клипси за тръбите към спирачните апарати;
    - повдига се целия модул ( малко е трудно ) и леко се закрепва левия му край върху казанчето за АСЕ вляво за да може отдолу да се бръкне с малка тресчотка и да се развият трите болта.
    - Внимание - като се демонтира модулчето опипайте вътре надълбоко с пръст дали има омасляване ( което е най-вероятната причина за повредата на двете ключета ) аз имах едва доловимо омазняване. Избърсвате.
    - демонтира се модула, слагате новия по обратния ред.
    Записаната грешка остава обаче и трябва да се зачисти. Направих го с моя icarsoft i930 ( да влезе в употреба най-накрая). Който има нужда мога да го пратя да си ги изчисти сам.

    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
    LZ2РSD

  • #2
    От: Как преборих тримата Амигос - TC, HDC, ABS, най-накрая хепиенд.

    Браво!

    А можеш ли да споделиш каква му е цената на диагностичния уред и какво позволява да правиш? Гледам какво пише на сайта им, но изглежда едно към едно с инфото за всяка марка. Има ли нещо специфично ЛР-ско или дори за Диско (ACE, SLS и подобни щутории)?

    Коментар


    • #3
      От: Как преборих тримата Амигос - TC, HDC, ABS, най-накрая хепиенд.

      И в какво се изразява преборването? Стария модулатор не работеше или има друга хитрост?
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #4
        От: Как преборих тримата Амигос - TC, HDC, ABS, най-накрая хепиенд.

        Привет,

        1. (mioiox)За уреда - чете грешки и трие, има и данни на живо от мотора и т.н. имаше проблеми с фърмуера и лъжеше за оборотите на цилиндрите. Обещаха да го поправят. НЕ може да програмира!
        2. (rusev) За преборването - трите лампи имат много причини поради които може да светват. Първо се съмнявах в АБС датчика на дясната главина, отворихме я - имаше крив зъб и оттам може да записва грешката. Други потенциални са омасяване, студени спойки и т.н. В Мото Фое при диагностиката ми казаха, че трябва да се смяня целия модул - 2700 лв мин - но то там си знаем как се работи и затова се принудих да взема въпросния диагностичен уред. Благодарения на icar видях, че е модулатора но то човек може ли да вярва... и така до последно не бях сигурен дали ще е това. И много се зарадвах като стана....
        Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
        LZ2РSD

        Коментар


        • #5
          От: Как преборих тримата Амигос - TC, HDC, ABS, най-накрая хепиенд.

          Колега сменях датчик на предна лява главина и лампите ми светят все още.Диагностиката налична ли е още и дали би я изпратил ?
          Use since:
          OpenBSD 3.x
          FreeBSD 4.x
          Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

          Коментар


          • #6
            От: Как преборих тримата Амигос - TC, HDC, ABS, най-накрая хепиенд.

            Здравейте,
            по чуждестранни форуми прочетох, че тази операция с модул за Дискавъри2 (за Дефендър няма такава част) решава проблема и при АБС на Дефендър тд5.Някой има ли опит или потвърждение на тази инфомация?

            Коментар


            • #7
              От: Как преборих тримата Амигос - TC, HDC, ABS, най-накрая хепиенд.

              Не знам как съм изпуснал тази молба. Надявам се че вече си решил проблема.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-02-17, 07:33.
              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
              LZ2РSD

              Коментар


              • #8
                От: Как преборих тримата Амигос - TC, HDC, ABS, най-накрая хепиенд.

                Ще пиша тук с надеждата за съвет. Трите лампи светят. Четох джипа с делфи и един път показва преден десен, след като изтрия грешките набива заден ляв и така до безкрай. Взех наноком, който полаза само заден ляв датчик за смяна. Днес смених въпросния датчик, лампите пак си светят... Вече започвам да се дразня много... Къде какво да прегледам? Самата гривна за абс-а е като нова, няма и стружки...

                Коментар


                • #9
                  От: Как преборих тримата Амигос - TC, HDC, ABS, най-накрая хепиенд.

                  А кабела проверен ли е ?
                  Use since:
                  OpenBSD 3.x
                  FreeBSD 4.x
                  Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как преборих тримата Амигос - TC, HDC, ABS, най-накрая хепиенд.

                    Не. Как да го проверя? От буксата до колелото къде другаде отива, под жабката ли?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как преборих тримата Амигос - TC, HDC, ABS, най-накрая хепиенд.

                      Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                      Не. Как да го проверя? От буксата до колелото къде другаде отива, под жабката ли?



                      ECU-SELF-LEVELLING/ABS (SLABS) (D163) е под жабката. Когато се сменя сензор на АБС а е желателно да се взима такъв с дълъг кабел и да се връзва директно в модула "под жабката".Така елиминираш проблемен(евентуално) куплунг или стар кабел.Свали си RAVE, в раздел ELECTRICAL CIRCUIT DIAGRAMS ще видиш, кой датчик къде се връзва.
                      Какво показа втория път нанокома ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как преборих тримата Амигос - TC, HDC, ABS, най-накрая хепиенд.

                        Днес ми остана малко време и поровох малко по кабелаците. Всички абс датчици са със съпротивление 1-1.1кОм. Рушнах под жабката, издирих буксата с кабелаците на датчиците и всички са с почти еднакво съпротивление. Зачистих пиновете на slaps и на буксите, няма ефект. Днес успях да го закача с едно делфи... Набива преден ляв че няма връзка и заден ляв че сигнала прекъсвал...
                        Нанокома не мога да си спомня какво показваше дословно, но че не работи заден ляв датчик.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как преборих тримата Амигос - TC, HDC, ABS, най-накрая хепиенд.

                          Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                          Днес успях да го закача с едно делфи... Набива преден ляв че няма връзка и заден ляв че сигнала прекъсвал...
                          Нанокома не мога да си спомня какво показваше дословно, но че не работи заден ляв датчик.
                          Наноком или нещо на което може да се вярва и сменяш , с цял кабел.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как преборих тримата Амигос - TC, HDC, ABS, най-накрая хепиенд.

                            А замерването което правих на буксата на SLABS не е ли признак че всички датчици работят?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как преборих тримата Амигос - TC, HDC, ABS, най-накрая хепиенд.

                              Лампите след като покараш ли светват? Щом с мултицета показва около 1кОм значи веригата на датчика и самия датчик са наред. Може отстоянието на датчика до гривната в хъба да е голямо - има едни тънки пластинки - шимове, както и един малък о-пръстен където датчика влиза в главината - може да почистиш леглото, махнеш 1-2 пластини и поначукаш датчика да слезе по-надолу.
                              Другото е лагера да е тръгнал - има ли осезаем луфт във вертикала - т.е. като разклатиш гумата на 12/6ч?
                              LR Disco II, Td5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X