Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обърнат джип в дефилето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Обърнат джип в дефилето

    Ми значи - Ясен ще модерира събитието
    Което и си е повод за излет в гората де. Ще питам и момъка с "най-яката лебедка на Балкански полуостров"
    Володя го познава вече де, но сигурно не е забелязал темата.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #32
      От: Обърнат джип в дефилето

      Имам две резервни, мисля че и двете са в ред. На покрива има пътеки (не виждам оттук как ще потрябват, но ги има), както и hi-lift jack (като пътеките); имам и 2х полиспаст, 2х шекел, колани и т.н. - но 100 метра въже и другите неща от тебе и най-вече софтуера зад тях ще са много необходими ! (Мятай гт на фадромата и да тръгваме ... без майтап не става!)

      Коментар


      • #33
        От: Обърнат джип в дефилето

        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
        Ми значи - Ясен ще модерира събитието
        Което и си е повод за излет в гората де. Ще питам и момъка с "най-яката лебедка на Балкански полуостров"
        Володя го познава вече де, но сигурно не е забелязал темата.
        Повече на чичка приличам, но мога да тръгна веднага и, надявам се, да го качим на пътя още тази вечер. Тъмнината не ми пречи, има с какво да си светиме според мен.
        Мога и по всяко време утре, но съм сам.
        Ако има желаещи за тази вечер, или утре (за да не чакаме събота), нека ми се обадят. О 8 осем 9 ЗЗ 2б 4 З. Явор
        V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

        Коментар


        • #34
          От: Обърнат джип в дефилето

          Знаете ми телефонЯ - отивам да се екипирам и ако се разберете - тръгваме
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #35
            От: Обърнат джип в дефилето

            Не рискувайте по тъмно...
            First Man, then Machine!
            Lada Niva
            Honda XR 400

            Коментар


            • #36
              От: Обърнат джип в дефилето

              Днес мога и аз. Насо ми има телефона, ако тръгнете ще дойда с вас. Поне мога да светя, ако не друго. За събота няма да мога да дойда.

              Коментар


              • #37
                От: Обърнат джип в дефилето

                Кокчо, звънни ми моля те (нямам ти телефона, а моя го има по-горе), Насо няма да може, защото не може да сглоби джипа, но може да дойде като пътник.
                V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                Коментар


                • #38
                  От: Обърнат джип в дефилето

                  Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
                  Не рискувайте по тъмно...
                  Колко му е вместо 1 жип да извадим 3 ?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Обърнат джип в дефилето

                    Уговорката до момента е сборен пункт 20:30 на Лукойл на входа на Нови искър. До момента сме 2 джипа и повече хора. Предполагам, че няма да чакаме дълго, преди да тръгнем. Аз ще мина да взема Володя на път за там. Всеки е добре дошъл - тел. за връзка с мен О 8 осем 9 ЗЗ 2б 4 З - Явор

                    П.П. Ако никой не ми се обади да го чакаме, може да тръгнем и по-рано от 20:30 от Лукойл, така че ако някой закъснява нека се обади да го чакаме.
                    Последно редактирано от Postman; 25-02-16, 17:30.
                    V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                    Коментар


                    • #40
                      От: Обърнат джип в дефилето

                      Е пуснете некоя снимка после.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: Обърнат джип в дефилето

                        Снимките са най-лесни. Аз за съжаление не мога да дойда с джипа, дано Кокича намери някой с читава лебедка.
                        Като гледам втората предимно ще осигурява отзад джипа.
                        Кокич - колани колкото имаш + ролка (поне едина).

                        П.п. още един джип уговорих - с лебед, ролка, колани...
                        Последно редактирано от PinMaster; 25-02-16, 17:36.
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Обърнат джип в дефилето

                          Успех, ако сте тръгнали. Аз бях за събота, ама много сте нетърпеливи Дано мине гладко.
                          Георги Танев (0+)
                          Land Rover Discovery 1 300 TDi
                          Land Rover Club Bulgaria
                          0887 930 238, 0878 797 768

                          Коментар


                          • #43
                            От: Обърнат джип в дефилето

                            Някакво развитие?Много тишина нещо.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Обърнат джип в дефилето

                              Направихме подготовка на текелажа (макари, колани и т.н.) и тъкмо започнахме да извличаме джипа (следвайки стратегията, която беше избрана), когато при прегрупирането и маневрирането се разви въжето от барабана на лебедката ми, заедно с него и кербованата "кабелна обувка" в края му. Беше вече около 3 часа без малко, след това не успяхме в рамките на някакво разумно време да навием въжето обратно и да продължим, поради което се отказахме и решихме да опитаме отново в събота. Аз се прибрах у дома в 06:00, другите може би и те по това време.
                              С няколко думи - ситуацията е сериозна, но не е безнадеждна.

                              Имам една молба - за да има смисъл да участвам в събота, трябва да си оправя въжето ДНЕС. Моля, свържете ме с човек, при когото да отида и да пресоваме нова халка (или друг доказан алтернативен метод), за да мога да го навия на барабана, тъй като в момента имам най-безполезната лебедка на Балканския полуостров . Трябва ми телефон и контакт на човек, за предпочитане в района на Младост (София).

                              Благодаря от името на Володя на всички, които се включиха.

                              Изводите накратко са, че ни трябват за събота минимум два джипа с достатъчно добри (мощни, надеждни и т.н.) лебедки, които да оперират през цялото време. И 20 джипа с лебедки да има, там има място максимум за два.
                              Работи се в условия на голям страничен наклон (между 15 и 25 градуса) и сравнително ниско сцепление (кал, килим от паднали листа и хлъзгави скали), място за свободно маневриране на пътя над зоната на обръщане няма. Дървета, за радост, наоколо има достатъчно - не винаги на точното място, но вариант за осигуряване се намираше във всяка ситуация снощи.

                              П.П. След като качим Тойотата на пътя, следва цяла нова страница за това как ще я извадим от пътя до място, на което може да стигне репатрак - пиша го, за да не остане съмнение, че с качването ѝ на пътя всичко свършва. Предвид състоянието ѝ в момента и деформациите, не съм сигурен, че ще може да се движи адекватно на ход в гората, поне докато не стигне достатъчно широко място. От такова място ни делят едни около 100-120 метра най-малко, при същите условия, които описах.
                              Последно редактирано от Postman; 26-02-16, 08:29.
                              V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                              Коментар


                              • #45
                                От: Обърнат джип в дефилето

                                Това в задния край на въжето ли? От към барабана? Имаш ли обувка или ще тръсим? Колко милиметра е въжето?
                                Георги Танев (0+)
                                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                                Land Rover Club Bulgaria
                                0887 930 238, 0878 797 768

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X