Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
    не е трябвало да ходиш в Джемини, ама вече е късно....
    не е нормално да забива муцуната, светва ли "O/D OFF" когато го прави?
    другия вариант е да не е от кутията, а да не стига горивото при пълна газ по баир, имаш ли газова?
    При мен правеше същото Тусона........ до 120 няма проблеми, но дам ли газ, забива муцуната щото не му стигаше гориво /газ/
    Не обърнах внимание дали OD светва баш като затресе. Първата ми мисъл си беше за газта, та затова и всички останали опити ги направих на бензин.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #17
      От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

      Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
      Леко задържащ клапан за регулиране на налягането. Неадекватна работа на Governor. По тая причина има едни точки за замерване на наляганията в различни режими.
      Тоя Governor не го познавам, ама клапан знам какво е. Според теб колко сериозно е в двата случая, в смисъл налага ли ремонт?
      Благодаря ти!
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #18
        От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

        Прави го само на баир и при пълна газ! Значи не много често във времето!
        От друга страна всякакви такива ударни превключвания естествено водят и до леки поражения в кутията.Не е фатално,но не е и нормално!

        Коментар


        • #19
          От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
          Прави го само на баир и при пълна газ! Значи не много често във времето!
          От друга страна всякакви такива ударни превключвания естествено водят и до леки поражения в кутията.Не е фатално,но не е и нормално!
          Толкова е неначесто, че го разбрах след цяла година каране. Нищо не ми пречи да се съобразявам с това и при такива ситуации (колкото и редки да са) на 4000 оборота, примерно да отпускам педала да превключи. Така, че ударите без никакви проблеми мога да ги елеминирам нацяло.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #20
            От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

            Днес се сетих нещо, което преди време не му обърнах много внимание и съм позабравил. Имаше 2-3 случая при изпреварване, при натиснат докрай педал на газта, на равно, на трета да вдига над 4000 оборота, но да не включи овърдрайва, а да смъкне на втора за 1 секунда, вдига оборотите до малко над 5000 и връща пак на трета. Тогава го отдадох на големите гуми и реших, че компютъра се обърква.
            Има едно предположение за възможна счупена пружина на хидроакумулатор, но това ще го проверявам при смяната на маслото.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #21
              От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

              Да видим дали правилно съм разбрал:

              Караш си спокойно на 3-та (директна), появява се нещо за изпреварване, натискаш педала на газта до край, оборотомерът отива към 4000, автоматикът сваля на 2-ра и след секунди се връща на 3-та като оборотомерът вече е на 5000 оборота.

              Ако е така, за мен това е нормална работа на АСК при РЯЗКО натискане на газта с цел доускоряване (в случая изпреварване). Това е т.нар. кикдаун. Поне така се случваше на досегашните ми 4 бр. Хонди, с 4-степенни АСК, каквато е и твоята.
              Обаче се появяват едни питанки - лампата на таблото OD-OFF свети ли и каква е причината да караш на 3-та на равен участък?
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #22
                От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                Нормално е кикдауна да свали при рязко натискане на педала на газта 1 или 2 предавки, за да вдигне оборотите от 1000-2000 на 3 до 4000 за да ускори, но не е нормално от 4000 когато вече е ускорил и трябва да вдигне предавките, той да смъкне още една, да прати оборотите в червената зона и веднага да се върне на по-ниската.
                Лампата не свети. Причините да се движи на 3-та са най-различни. Обикновенно са свързани със скоростта. Не знам как е при теб, ама при 5.9 автомата не включва най-високата предавка като се движи с 40 примерно. А конкретно за това, което съм описал: "при изпреварване, при натиснат докрай педал на газта, на равно, на трета да вдига над 4000 оборота", не ми се вписва в представите за спокойно каране.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #23
                  От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                  Лисане, докато се хапахте с Вени в началото на темата, някой ми звънна да ме пита за какво иде реч.
                  Беше вечер почти нощ, бях нахранил кучетат, котета и дори себе си и бях посегнал към ракията или беше уиски (не помня вече) и получих просветление.
                  Димата или някой друг ми беше споменавал че неговия курник с "газ до ламарината" на 3-та достигал до 194, а на 4-та 179км/ч (примерно)....
                  3-та е директна, а 4-та "икномична", напълно е възможно при газ до края ("фул тротъл" на тяхния език) ТиПиЕс-а да казва на компа на мотора "шефа се е сбрЪзил на нек'де" и компа да "цеди" колата на мощната 3-та, а не на икономичната 4-та, при отпускане на газта ТиПиЕс-а разрешава, компа включва 4-та, а силно развъртяните част "блъсват"
                  За другото - за "Джемини" ясно, "турските манафи" "треснат" и т.н. в едно изречение по избор, но освен тях може системата да си изпада в резонанс на върха на натоварването, може някакъв ограничител нещо да се мъчи да сработи, може недостиг на гориви да има, може датчик няккой в края на хода си да дава грешни данни, може ..........и т.н.
                  Не че Ники не си събра 3 1/2 Грандове5.9 да си ги "ъпдейтва", не че Явор не сложи суперчарджър да мине 300-те коня, не че Вельо не продава неговия (ако счупиш да има за части), пък и аз ще помагам ако искаш да стана "драг рейсър" ама не тормози добичето над 150 км/ч.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #24
                    От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    ... при отпускане на газта ТиПиЕс-а разрешава, компа включва 4-та, а силно развъртяните част "блъсват"
                    Ма той на 3-та затриса преди да отпусна педала.

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    ... ама не тормози добичето над 150 км/ч.
                    За 120 говорим.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #25
                      От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Ма той на 3-та затриса преди да отпусна педала.


                      За 120 говорим.
                      Има и тежка диагноза изтъващи (пързалящи) дискове, по-горе споменаха за мерене на налягане ......
                      5000 оборота на трета са над 160. .........отивам да вчерям, после може и да му мисля
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #26
                        От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                        Хм... това хич не ми звучи добре. Утре ще пробвам с изключен OD да видя до къде ще го докарам.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #27
                          От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                          ПС: За маслото се сетих, че имам някаква проформа фактура. Въпреки, че им казах да е Mopar, се оказва, че даже по документи е D3M, което при проверка се оказва, че е на Petro-Canada.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan_20160201_224616.jpg
Прегледи:1
Размер:65.9 КБ
ID:5704028
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #28
                            От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                            доста е евтино, но дали отговаря на спецификациите на Крайслер?

                            Allison C-4, Caterpillar TO-2, Ford WSS- M2C166-H, Ford WSS- M2C185-A, GM 6297M, MB 235.7
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #29
                              От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                              Ммм..Владо, може да си им казал, но това не значи, че са се постарали да придобият Мопар специално за теб..,Тоя Декстрон 3 не е за тая кутия, пробвай да смениш маслото и виж адекватността ѝ ! Преди много-много години..в една далечна галактика и аз имах Гранд, който беше оставен за обслужване при "велик форумен майстор", който слава Богу вече не се чува по тия места, а беше дори модератор. Попитах го- знаеш ли какво масло се сипва, отговора беше- оффф...всичко е в компютъра, сега нямам време..Когато си взех колата на фактурата пишеше някакви литри неадекватни, а отговора беше- толкова пое до горе !! Маслото Приста атф , защото разбираш ли е "представител.." на тази фирма...Кутията поработи-поработи, па си изхвърли ненужното количество.., но започна да се държи абсолютно неправомерно докато това не се излекува със смяна на маслото. така, че..опитай, знам, че са доста литри..
                              Последно редактирано от sonda; 26-02-16, 22:06.
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #30
                                От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                                Доста, недоста, сега като гледам какво са сипали, започвам с това, пък ако вземе и да се оправи... много псуене ги чака въпросните курници.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X