Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна жълти номера на ремарке?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна жълти номера на ремарке?

    Колеги ,имам туристическо ремърке ,има регистрация и талон но са от старите ,номера е от жълтите а талона е от сивите . Питането ми е следното: може ли да се дърпа с жълти номера ,а ако не може как да го затегла до кат за да му ги сменя ? Или може да откача номера и да отида в кат само с номера и талона? Искам да го направя редовно ? Другата подробност е ,че ремаркето е регистрирано на баща ми а той почина! Трябва ли първо да се ходи при нотариус или всички наследници директно в кат,със всички документи? Благодаря
    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

  • #2
    От: Смяна жълти номера на ремърке?

    С жлът номер не може да го теглиш. Уставната процедура е да го натовариш на камион или да отидеш в КАТ да искаш временни номера (не съм сигурен че ще ги дадат за ремарке). Само с номера и талона в КАТ можеш да го бракуваш, нищо друго.

    Лично аз съм влачил до КАТ ремарке с жълти номера преди няколко години. Просто не ме хванаха.

    Починал собственик - там не знам. При всички случаи трябва да се почне от документи за наследство.

    Коментар


    • #3
      От: Смяна жълти номера на ремърке?

      Аз със стари бели номера и сив талон.Искат ремаркето с всичките документи там.Изрядно и с платени такси.
      Май служебно е спряно от движение и естествено не мога да го дърпам.
      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

      Коментар


      • #4
        От: Смяна жълти номера на ремърке?

        Удостоверение за наследници.
        Или се прехвърля на всички (отиват всички в КАТ или един с пълномощно от другите) или част от наследниците продават своята част от наследяването на единия (или както си преценят). Договорът е без нотариална заверка.
        Тразитна табела може да се издаде. В КАТ с горните документи, талонът и номерът.
        Иначе вариантът на Ясен (на друго ремарке примерно).
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: Смяна жълти номера на ремарке?

          Благодаря ,ще го постегна като се стопли ,а и ми откраднаха буксата на колата ,когато оправя всичко ,ще пътува към кат ,първо ще проверя колко струват транзитните номера и дали трябва технически преглед с транзитните !
          Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

          Коментар


          • #6
            От: Смяна жълти номера на ремарке?

            Транзитен номер под двадесет лева. Технически преглед не е необходим! За други въпроси на ЛС или по телефона.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              От: Смяна жълти номера на ремарке?

              Ноември месец минах тази процедура. Ремаркето се водеше на баща ми на името и не му смени номерата, макар че съм го карал много пъти да ги смени. Така написах един договор, баща ми се подписа, намерих двама свидетели да се подпишат в договора. Направих застраховка на вноски за 3 месеца и в КАТ задърпах ремаркето със стария номер. Тогава нямаше номера за коли, а само за ремаркета имаха и аз минах сверка на номерата веднага. На гишето обаче като подадох документите със стария номер и искаха да ми се подпише майка ми, като съсобственик че е съгласна. Обадих се да дойдат наще в КАТ и да удари майка ми един подпис. След 15-20 мин дойдоха. Всичко ми отне около 2 часа от като излязох от нас, докато се прибера. Принципно с жълт номер не трябва да се кара, но нямах друга опция. Началото на месеца ми напомниха с смс че дължа вноска по гражданска отговорност. Ходих да ги питам дали трябва да я плащам и ми каза че уж отпаднала за ремаркета до 750кг. Питах и в КАТ и ми казаха че ремаркета категория О1 са освободени от ГО.

              П.П. вадиш едно удостоверение за наследници и правиш договор между наследниците и теб за покупко-продажба или дарение. Двама свидетели се подписват най-отдолу и с въпросния договор, платен данък отиваш в КАТ. Първо на гишетата за да възстановят регистрацията в компютъра. Чак на следващия ден се пише заявлението и може да се мине канал, вземане на номера. При мене баща ми ходи да възстанови регистрацията 2-3 дни преди да ми го продаде и тогава са му казали че на следващия ден може да се регистрира.

              Коментар


              • #8
                От: Смяна жълти номера на ремърке?

                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                Удостоверение за наследници.
                Или се прехвърля на всички (отиват всички в КАТ или един с пълномощно от другите) или част от наследниците продават своята част от наследяването на единия (или както си преценят). Договорът е без нотариална заверка.
                Тразитна табела може да се издаде. В КАТ с горните документи, талонът и номерът.
                Иначе вариантът на Ясен (на друго ремарке примерно).
                Точно така става. Аз минах същия път преди 4 месеца.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X