Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4X4 и вериги за сняг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: 4X4 и вериги за сняг

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    ако се не лъжа по Европа само Роки има такава...,
    Само за информация, виждал съм Фероза Фул Тайм внесена от Италия. В тази тема има писано повече за нея:


    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7757

    Коментар


    • #17
      До: 4X4 и вериги за сняг

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Вени,
      А наличието и или липсата и как се констатира?
      Все пак отварянето на раздатката с познавателна цел май не се препоръчва много?
      Няма нужда от отваряне - това се отнася за Фул Тайм раздатки, ако се не лъжа по Европа само Роки има такава...По света обаче не е така, Фероза се нарича някъде и Роки, Ферозата си има и други имена, а има и Ферози с цели мостове без да са Роки, мазалото е пълно особено по Азиатско За раздатката е видимо с просто око и от вън дори дали е Фул Тайм или не е, просто надникни на друга Фероза и после под твоята и ще се увериш, че 98% ти си с Парт Тайм, тоест вериги на 4те колелета едновременно и всичките 4 гуми да са с еднакъв диаметър Поздрави,
      Абе момчета, чукнете едно Гугълче или Уикипедия /да не говорим http://www.warfs.org/ и вижте кое къде се нарича Роки и има ли Ферози с цял преден мост?! Като копирате разни рисунчици, що не прочетете, че има Ферози и Фул тайм?! Бих казал, че след 95 г. повечето са такива и особено тези за Италия и Швейцария?! В нета има описателни книжки и на немски и на английски /пък нали превеждате от ябанджийски/, от тези с които се продават колите и там пише същото. Абе четете и стига общи и заблуждаващи приказки.
      А по темата за веригите- няма сняг/лед, който да се опре на Ферозата, че да иска вериги?! Казвам ви го от личен опит, стига да не сте с галоши вместо гуми!
      JEEP KJ 3.7 V6

      Коментар


      • #18
        До: 4X4 и вериги за сняг

        А по темата за веригите- няма сняг/лед, който да се опре на Ферозата, че да иска вериги?! Казвам ви го от личен опит, стига да не сте с галоши вместо гуми!-Прав е колегата,и аз чета с интерес и недуумение ,защо на джипка с кьса база и с хубави гуми ще и трябват вериги,аз от моя скромен опит с различни класове и стандарти джипки мога да заявя че не ми се е налагало и при екстремални условия да слагам верига,пак казвам при наличие на добра гума зимна или кална.Поздрави.
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #19
          До: 4X4 и вериги за сняг

          Момчета хайде по-спокойно, това какво има по нета е едно това какво има по света е друго, колега беше няколко месеца по Азия и ми показа снимки на такива Ферози дето и Тойота сигурно не знае, че се правят от тях с цели мостове, с други купета, двигатели, раздатки, лудница пъстра гама и на сите Фероза )

          А за веригите пак леко се изхвърляме, хайде излезте от коловоз ако сте влезли с 2те гуми ако ще и с богъри да сте, нека не правим от бръмнбърчето луноход, вериги си трябват когато си трябват добрите гуми са друга бира...

          Много поздрави,
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #20
            До: 4X4 и вериги за сняг

            За какво са ви тези веригиАз вериги слагам ако има 30 сантиметра сняг и пак не е сигуно дали ще ми трябват

            Коментар


            • #21
              До: 4X4 и вериги за сняг

              Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
              За какво са ви тези веригиАз вериги слагам ако има 30 сантиметра сняг и пак не е сигуно дали ще ми трябват
              Веригите са за отъпкан сняг и лед, на дълбок и с кални гуми се гази.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #22
                До: 4X4 и вериги за сняг

                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                Веригите са за отъпкан сняг и лед, на дълбок и с кални гуми се гази.
                За леда- съм съгласен.Но за сняг всеки джип си движи задоволително с що годе добри гуми

                Коментар


                • #23
                  До: 4X4 и вериги за сняг

                  Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                  За леда- съм съгласен.Но за сняг всеки джип си движи задоволително с що годе добри гуми
                  Говоря за отъпкан на пътя - той си е като лед. В смисъл че ламелите не помагат...
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #24
                    До: 4X4 и вериги за сняг

                    Стига се карал на хората бре. Ако бяха разрешили зимните гуми с шипове нямаше да има нужда от такива извращения, сигурен съм.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #25
                      До: 4X4 и вериги за сняг

                      На лед и утъпкан заледен сняг никакви гуми(без шипове), къси бази, 4х4-та и т.н. не помагат . Пуста физика. Не се лъже лесно .

                      Иначе и за нормална кола с читави гуми пак тогава се слагат вериги. Пред закона за триенето всички са равни... а силите на триенето са неподкупни, за разлика от силите на реда, с които сме свикнали...
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #26
                        До: 4X4 и вериги за сняг

                        Има случаи в които ДАЖЕ веригите не помагат. Но в повечето просто решават въпроса.

                        Коментар


                        • #27
                          До: 4X4 и вериги за сняг

                          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                          На лед и утъпкан заледен сняг никакви гуми(без шипове), къси бази, 4х4-та и т.н. не помагат . Пуста физика. Не се лъже лесно .

                          Иначе и за нормална кола с читави гуми пак тогава се слагат вериги. Пред закона за триенето всички са равни... а силите на триенето са неподкупни, за разлика от силите на реда, с които сме свикнали...
                          брех, брех, брех...

                          ква я мислехме, ква стана...

                          не бе хора, аз въпроса го зададох точно в тая светлина - за пред силите на реда, ако требе да се турят синджирите..

                          с бебе и синче на 5 години ( утре му е рождения ден ) и жена в колата, е ясно , че няма да имитирам Кемъл Трофи или Ком-Емине например, и дори няма да тръгна да заобикалям заптиетата през съседнатата нива.

                          Въпроса ми намери отговор - като ходим да се пързаляме с шейната на хижа Здравец, например, ще си туря две синджирчета отзаде, да не се кара милиционерчето, пък , ако пречат, може да ги махна и да включа 4Н и да си карам, както си требе.

                          макар че за 28 години зад кормилото съм се научил да спазвам знаците....уж..

                          хубав ден на всички

                          Коментар


                          • #28
                            До: 4X4 и вериги за сняг

                            Ако цялото ти притеснение е за самият знак,то имай в предвид,че той е с пожелателен характер,и е задължителен само за тежките камиони,рейсове,прицепи с ремаркета и полуремаркета,за лека кола и джип,никой никога няма да ти иска вериги.
                            TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                            Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                            Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                            Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                            Коментар


                            • #29
                              До: 4X4 и вериги за сняг

                              Първоначално публикуван от Стефан
                              в закона има член, а някой е отмъкнал пари от сиропиталищата даже, за да направи и светещи знаци и да ги тури на шосето. Самонадеяността е вероятно най-глупавата човешка черта.
                              Аз съм с Фероооза! Тя е с гуууми!
                              Ми няма да е с джапанки, ИМХО. Юзер!
                              2 Стефан ERA

                              поддържам казаното от Стефан

                              знака е задължителен, а не пожелателен

                              Коментар


                              • #30
                                До: 4X4 и вериги за сняг


                                Чл. 51 (1) Пътните знаци със задължителни предписания имат формата на кръг със син фон и символи в бял цвят. Различно оформление имат пътни знаци Г 18 и Г20.
                                (2) Пътните знаци със задължителни предписания имат следните изображения и наименования:

                                Г19 „Задължителни вериги за сняг най-малко на две от двигателните колела"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X