Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BFGoodrich All-Terrain срещу Mud-Terrain

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BFGoodrich All-Terrain срещу Mud-Terrain

    Четейки в сайта на марката попаднах на нещо много интересно което ми направи впечатление и реално не мога да си обясня логично.

    При живот на гумата калната е 6/10, а All 9/10. Следвайки логиката Mud са по-твърди, но пък от друга страна имат по-малко допирна площ, която би следвало наистина да се изразходва по-бързо, при положение, че се кара по асвалт.

    Обратно на гореспоменатата логика обаче Mud дава 4/10 ефективност при разхода на горивото, доколкото All е 6/10. Според същата схема спирането е една идея по-слабо за калните, което е очаквано, но пък комфорта го дават, че е без съществена разлика 5/10 спрямо 6/10.

    Някой с преки наблюдения над тези констатации?
    ....!

  • #2
    От: BFGoodrich All-Terrain срещу Mud-Terrain

    "При живот на гумата калната е 6/10, а All 9/10" - калната гума не е по-твърда и наистина се хаби доста по-бързо от АТ като се кара на асфалт. Калната е предвидена да се кара по меки терени.
    Калната гума хаби повече гориво, защото е доста по-рошава и има по-сериозно въздушно съпротивление. Поради същата причина каната гума е и по-шумна, а и блокчетата тракат повече по асфалта - от там: по-лош комфорт на асфалт. Всички тези фактори водят и до по-голям разход на гориво, което е напълно логично.
    Спиането на калната гума може да е една идея по-слабо на сух асфалт, но като завали дъжд, спирането се превръща в истинско предизвикателство. За сняг изобщо не ми се коментира - опитвал съм и е ужасно.

    От цялата тази работа аз съм си направил извода, че АТ е чудесен компромис като всесезонна гума с опция за не много тежки забежки извън асфалта. Калните гуми се представят значително по-добре на черно, но на асфалт се представят по-зле във всяко едно отношение.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X