Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрол 3,3 ТД С какво масло на двигателя???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Патрол 3,3 ТД С какво масло на двигателя???

    От както съм купил нисана 2 пъти вече сменям масло и сипвам 10v40 и като го запаля студен държи около 4 бара налягане и работи перфектно! Но като загрее пада на 1 бар и започват да се чуват повдигачите как чапат а те са механични.(налягането на маслото което коментирам е на тихи обороти)
    Въпросът ми е дали да нему сложа 15v40 и като е по гъсто да задържи налягането на маслото?Но пък ме е страх да не се прецака турбото като е по гъсто маслото.
    Колега със същия нисан при загрял мотор на тихи му държи 4 бара и работи тихо и меко като моят до като е студен, а от смяна до смяна масло недоливам така че него гори а и така го карам вече 2 години и му се вади душата на разходка така че ми се струва че неможе да са лагери на вала защото да е причукал до сега с този тормоз!

  • #2
    От: Патрол 3,3 ТД С какво масло на двигателя???

    требва си 15/40.

    Коментар


    • #3
      От: Патрол 3,3 ТД С какво масло на двигателя???

      Знаеш ли коя година е правен тоя двигател?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Патрол 3,3 ТД С какво масло на двигателя???

        Аз го карам с 10/40 и не мисля да експериментирам за сега.
        мисля, да зема а се замисля...

        Коментар


        • #5
          От: Патрол 3,3 ТД С какво масло на двигателя???

          Добре де Като го караш с 10v40 как работи двигателя какво налягане ти държи на маслото???

          Коментар


          • #6
            От: Патрол 3,3 ТД С какво масло на двигателя???

            Като е студен е след средната черта, като загрее е на средата.
            мисля, да зема а се замисля...

            Коментар


            • #7
              От: Патрол 3,3 ТД С какво масло на двигателя???

              И моя е с 10/40 ,ама на моя си му тракат повдигачите и трябва да ги регулирам ама все не остава време.И вземи си сложи един манометър,че аз нещо на електрониката не вярвам много,особенно на тая дърта бърлога.
              Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
              Уаз 469
              Nissan Patrol Y160

              Коментар


              • #8
                От: Патрол 3,3 ТД С какво масло на двигателя???

                Измери налягането с манометър на загрял ДВГ.
                За 3.3 не знам, ама 2.8 ТД има елементарен за решаване проблем с маслената помпа, на който ако не се обърне внимание на време се страда. Симптомите са подобни!
                Направи и снимка къде стои стрелката на загрял ДВГ, другите колеги с такъв ДВГ ще кажат нормално ли е, или не.
                В справочниците намирам само 3.1-3.7 бар-а, но не е отбелязано при какви обороти. Рови сервизното ръководство, Търтьо го беше постнал някъде по темите.
                Последно редактирано от Аndro 160; 26-02-16, 17:32.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X