Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трака ангренажната верига на KLX-a

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трака ангренажната верига на KLX-a

    KLX 250. Ангренажната верига трака при средни обороти доста - при ниски обороти не се чува, при високи също не се чува. Така го купихме, но явно трябва да се оправя, щото се притеснявам да не се счупи/износи нещо ако се кара така. Твърдят че веригата била сменяна пролетта.

    Въпросът ми е има ли вероятност такова тракане да е от успокоители някакви които да са прецакани? Или пък от някакъв прецакан механизъм за автоматично регулиране на опъна?

    Съвсем ли е непрепоръчително да го отворя и да се опитам да видя какво има, при положение, че не съм отварял такова нещо до момента (но пък си мисля, че бързо уча и съм общо-взето технически грамотен)?

    Всякакви съвети са добре дошли!

  • #2
    До: Трака ангренажната верига на KLX-a

    Офтопик! Пич какво стана с предишния проблем? Какво се оказа накрая? И как го оправи?

    Коментар


    • #3
      До: Трака ангренажната верига на KLX-a

      Първоначално публикуван от mr_n00n3 Преглед на мнение
      Офтопик! Пич какво стана с предишния проблем? Какво се оказа накрая? И как го оправи?
      Научих се да го паля с манивелата Ако се ритне все едно ти зависи живота когато е на горна мъртва точка, пали от раз. Ако обаче го риташ без да ти зависи живота от това, можеш да риташ до безкрай

      Ама дайте мения за ангренажната верига, че ме мъчи това тракане.

      Коментар


      • #4
        До: Трака ангренажната верига на KLX-a

        По всяка вероятност или веригата е разтеглена или ти трака декомпресорът.
        Лекува се със смяна Временно можеш да подложиш нещо на автоматичния обтегач, докато напълно убиеш демпферите на веригата.
        Доколкото зная тя е като на 650. Смо не вземай тайванска - скапва се за много кратко.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          До: Трака ангренажната верига на KLX-a

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          По всяка вероятност или веригата е разтеглена или ти трака декомпресорът.
          Лекува се със смяна Временно можеш да подложиш нещо на автоматичния обтегач, докато напълно убиеш демпферите на веригата.
          Доколкото зная тя е като на 650. Смо не вземай тайванска - скапва се за много кратко.
          +1
          Колегата е много прав и най-добре го послушай. Даже твърдо те съветвам да я смениш и то с хубва иначе ще пазаруваш и клапани заедно с веригата и недай боже да прескочи когато си в гората .

          Коментар


          • #6
            До: Трака ангренажната верига на KLX-a

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            +1
            Колегата е много прав и най-добре го послушай. Даже твърдо те съветвам да я смениш и то с хубва иначе ще пазаруваш и клапани заедно с веригата и недай боже да прескочи когато си в гората .
            Благодаря за съветите! Откъде в София да купя хубава верига (и колко горе-долу би могла да струва ориентировъчно)? И голяма грешка ли ще е да се опитам внимателно да я сменя сам? (искам да го науча мотора).
            Последно редактирано от geko; 05-11-07, 11:02.

            Коментар


            • #7
              До: Трака ангренажната верига на KLX-a

              начи аз имам съштия мотор и на мен ми трака ангренажната верига и 1 приятел с които караме и има съштия мотор и на него му трака съшто,така че нз какъв е тоя проблем при КЛХ явно слагат по евтини боклуци и се разтропват бързо и аз трябва да ходя да си зимам!!!!
              [I][B][COLOR=DarkOrange]КТМ 525 ЕXC[/COLOR][/B][/I]

              Коментар


              • #8
                До: Трака ангренажната верига на KLX-a

                Не е задължително веригата да тропа. При тези мотори тракат предимно клапаните и декомпресорите. Обикновено от неграмотно обслужване или липса на такова. Обикновено без последствия.
                От неграмотно писане също се получват повреди.
                Колега, Кирил и Методий са измислили буквата "Щ" ...
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  До: Трака ангренажната верига на KLX-a

                  geko, ако позволиш, съвет и от мен.
                  Щом имаш желание да работиш по мотора си можеш да получиш помощ от един пич, който бих казал, е тесен специалист по KLX. Неговия е 650, но е правил и 250 сс. Например KLX-а на Yozi - Андрей (който е понастоящем на Слави). Той би те посъветвал и за веригата от къде и каква, и как, и дали ще се справиш сам, а и въобще за всичко свързано с марката и модела.
                  Момчето се казва Стоян, по известен като Rodriguez - тел. 0889289511.
                  В неделя сутрин, около 9 ч., се събираме на кафето до 3-та градска. Ако не го знаеш къде е - ще се ориентираш по звука , и спрелите мотори пред него . Това, разбира се ако имаш търпение до неделя .
                  Успех !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Трака ангренажната верига на KLX-a

                    Благодаря много за отговорите! През уикенда може и да не успея да дойда в София, но на всяка цена ще се опитам да се свържа със Стоян за съвет.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Трака ангренажната верига на KLX-a

                      Значи, звъннах на Стоян и той ми даде съвет за намиране на верига, но тъй като моторът не е в София никой не можа да го погледне и чуе.

                      Преди малко отвихме автоматичният обтегач на ангренажната верига и всичко му е наред, пружинка и т.н., но той беше излязъл само наполовина, въпреки че си работи съвсем. Това ме наведе на мисъла, че действително може да не трака от веригата...

                      При ниски и нормални обороти не трака, но при малко изфорсирване започва да трака много яко. Не знам дали някой би се наел да направи опит за дистанционна диагностика и за съвет, но за всеки случай записах звука. Качеството на записа не е кой-знае какво и като го слуша човек остава с впечатлението че трещи страшно, но не е чак така. Все пак ако някой има опит и набито ухо мисля, че ще може да разпознае. Ето:

                      http://extremno.com/Trakane.WAV

                      Тракането започва на 10-тата секунда и много отчетливо при по-голямото форсиране на 25-тата секунда.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Трака ангренажната верига на KLX-a

                        Ще се опитам и по този въпрос да ти помогна... Още от самото начало на темата ти предполагах на 99%, че не е верига, но се въздаржах от коментар. Изслушах внимателно чукането и останових, че това е нещо по сериозно, но немога да съм сигурен на 100%. Ако е разпределителен вал ще трака на ниски обороти само, ако е клапани, те чукат винаги и поне аз ги разпознавам, ако е верига и тя си трака постоянно и това изключихме. Предположението ми е бутало, бутален болт, колянов вал ... нещо такова. Ще ме попиташ как да го проверя.? Значи предлагам ти да купиш една евтино гъзто руско масло за дизел, мисля, че е 10W50-40 (не съм сигурен) и пробвай дали ще чука. Ако има луфт в боталния болт, то ще го уплатни и няма да чука или поне ще го намали значително. Мисля същото и за коляновия вал. Това са мойте логични предположение, няма да навредиш на мотора, ако ме послушаш и направиш тоя опит, все пак Не ти пожелавам толкова сериозен проблем!

                        П.П. Искам да ти подчертая за маслото, трябва да е ДИЗЕЛОВО, то е така направено, че като мотора загрее, то не се разредява, защото попринцип дизеловите мотори са по груби и по-бавно оборотни, затова при тях се позволява по гъзто масло. Докато при резачките при тях сичко става светкавично и трябва много рятко масло - пълна синтетика.
                        Последно редактирано от Daniel Gyorev; 09-11-07, 18:22.
                        KTM Fen

                        Коментар


                        • #13
                          До: Трака ангренажната верига на KLX-a

                          Благодаря ти много. Но то чука съвсем отчетливо горе в главата. Точно при веригата и валовете на клапаните (или както там се наричат) и всъщност точно където е декомпресора. Буталнят болт и коляновият вал са долу, но наистина чукането определено е горе. Може би все пак е този декомпресор. Ако има някаква пружинка на него или пластинка, която е омекнала, може просто от по-голмите обороти при форсиране нещо в него да се разтраква.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Трака ангренажната верига на KLX-a

                            А значи горе било чуканете.... в такъв случай не се сещам друго освен това което ти предполагаш. За валовете нз имаше 1 мотор които гледах преди да си взема моя и като че валовете чукаха и чукаха само на ниски като е студен, ама ЯКО, като загрее малко понамалява а като дигнеш оборотите въобще никакво чукане нямаше! Следователно клапани неможе да е също и верига, та тога ва стигнах до това предположение. При теб до някъде го изключвам... значи може и да не е сериозно, за декомпресора нямам идея, неразбирам.
                            KTM Fen

                            Коментар


                            • #15
                              До: Трака ангренажната верига на KLX-a

                              Утре отварям

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X