Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

    Търся съмишленици /спътници за "разходка" с джип (аз съм с ТЛК 80) до може би Улан Батор или още по-нататък...

    Маршрут (подлежи на обсъждане / съгласуване отвсякъде):

    София - Турция - Грузия, Армения - Иран - Туркменистан - Узбекистан - Таджикистан (Pamir High Way) - Киргистан - Казахстан - Русия (Алтай) - Байкал - Бурятия (Улан Уде) - Монголия - Русия (връщане през цяла Русия; ако разходката е "не достатъчно интересна" - Владивосток, Магадан, и т.н.)

    Да, това са много километри, седмици и т.н., но идеята е гъвкава, колкото трябва, в смисъл
    - ще съм много доволен ако се намерят желаещи за която и да било част от маршрута

    (Първоначалната идея беше за Иран през Турция + Аремния, Грузия на връщане; може и така...)

    Молбата ми е - ако има желаещи - да се срещнем (до 05. март т.г., съм в БГ) "очи-в-очи", за да си поговорим както трябва, ако се харесаме, в това число за подобни начинания

    Миналата година превеждах на немска група (от Франкфурт на Одер до Улан Уде), без да познавам когото и да било = тоест, става и без дългогодишни заигравки, докато има обща цел...
    Естествено, всеки може да прекрати пътешествието, ако се наложи - няма никаква опасност за пътуващите сами - виж пътуванията на Димо, Питона и прочее (легендарни, нали !)

    С английски, френски, немски, руски се оправям - опита ми е от Африка, малко Азия, немалко Русия, и т.н. (Европа, се)

    Та, чакам обаждания на +359876710290 или лични съобщения през Форума

    Володя

  • #2
    От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

    Здравей колега. Имах подобна идея и с удоволствие бих се присъединил за част от маршрута. Обаче аз съм с Мерцедес на 30 години, а Турция не пуска коли по-стари от 20 години. Коя година ти е Тойтотата?
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

      Здраве желая ! Тойотата е 1994-и набор; не знаех, че Турция прави такива номера; ако Мерца е на 30+ = значи е oldtimer (не знам колко е сложно тук, но може да бъде регистриран като такъв), при което (вероятно) не може да бъде върнат... Честно казано, не съм наясно кой може да даде достоверна информация - може би СБА ? Разпитай, че да си поприказваме по варианти... В Щутгарт в музея на Мерцедес е изложен G-Wagen (от три-четири години), с който един германец е обикалял света 26 години, над 180 страни...

      Коментар


      • #4
        От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

        Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
        Здраве желая ! Тойотата е 1994-и набор; не знаех, че Турция прави такива номера; ако Мерца е на 30+ = значи е oldtimer (не знам колко е сложно тук, но може да бъде регистриран като такъв), при което (вероятно) не може да бъде върнат... Честно казано, не съм наясно кой може да даде достоверна информация - може би СБА ? Разпитай, че да си поприказваме по варианти... В Щутгарт в музея на Мерцедес е изложен G-Wagen (от три-четири години), с който един германец е обикалял света 26 години, над 180 страни...
        Мерцедеса е 1985, на аватара е! А Турция забрани влизането на коли над 20 години през 2012 или 2013 година, точно не помня. Ама ми развалиха плана - Кападокия, Грузия и нататък поне Байкал. То не, че не може през Румъния и Украйна, ама тогава отпадат интересни дестинации. Не знам по въпроса за регистрация на "олдтаймери" в България, може би това ще е решение, но си мисля, че е свързано с доста бюрокрация.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

          Току що питах в Съюза на Българските Автомобилисти (СБА) - няма никакви ограничения за лични (не товарни) автомобили собственост на чужди граждани (туристи). Байкал е легенда - малко за гледане, още по-малко за правене ("туристическата" инфраструктура е в зародиш). Ако искаш да го обиколиш = приключение и отгоре ! (комарите са точно толкова и такива, каквито ги мислиш). Значи: Мерца и Тойотата минават турска граница без проблем !!!

          Коментар


          • #6
            От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

            Руските комари спокойно си летят с две тухли четворки в лапичките
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #7
              От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

              Володя, свържи се с Гошко-Лошко, той се гласеше за пътешествие по подобна дестинация и дори бе определил дата около началото на Май, могат да ви съвпаднат маршрутите.
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #8
                От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                Имаме връзка; неговото пътуване отпада

                Коментар


                • #9
                  От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                  Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
                  Току що питах в Съюза на Българските Автомобилисти (СБА) - няма никакви ограничения за лични (не товарни) автомобили собственост на чужди граждани (туристи). Байкал е легенда - малко за гледане, още по-малко за правене ("туристическата" инфраструктура е в зародиш). Ако искаш да го обиколиш = приключение и отгоре ! (комарите са точно толкова и такива, каквито ги мислиш). Значи: Мерца и Тойотата минават турска граница без проблем !!!
                  Не бих бил толкова сигурен! По-принцип на български институции вяра да нямаш! Информацията за връщане на над 20 годишни МПС я получих лично от КПП Малко Търново при влизане с мотор 1987 набор и наистина имах проблеми - останах с впечатление, че решението дали да те пуснат се взима на момента от началника на турската смяна в зависимост от неговото настроение и лична преценка! Добрата новина е, че веднъж влезеш ли те пускат вече без проблеми да излезеш.
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                    Володя, мислех го точно този маршрут (без Грузия и Армения) до Владивосток, но тази година май няма да мога да го осъществя... За кога го мислиш?
                    П.С. моя вариант е по-шосеен, без сериозен икстрийм (джипката е още нова...)..

                    П.С. уф... сега видях другата тема...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                      Дългия - през Средна Азия до Владивосток - ще остане за догодина. Руснаци са пътували м Ока от С.Петерсбург до Улан Батор и обратно, с дребни "сервизи" - филм в youtube

                      Коментар


                      • #12
                        От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Володя, мислех го точно този маршрут (без Грузия и Армения) до Владивосток, но тази година май няма да мога да го осъществя... За кога го мислиш?
                        П.С. моя вариант е по-шосеен, без сериозен икстрийм (джипката е още нова...)..

                        П.С. уф... сега видях другата тема...
                        Даааа; 'другата' тема ме извади от равновесие; няколко дни почивам; да утихне болката от контузията; чудя се какво / с кого да правя с тойотата - тук малко хора познавам; (но напредвам... );

                        И не се отказвам от идеята за пътешествието - при което място за екстреми няма; иначе връщането е безкрайно сложно !
                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Здравей колега. Имах подобна идея и с удоволствие бих се присъединил за част от маршрута. Обаче аз съм с Мерцедес на 30 години, а Турция не пуска коли по-стари от 20 години. Коя година ти е Тойтотата?

                        Коментар


                        • #13
                          От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                          Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
                          Даааа; 'другата' тема ме извади от равновесие; няколко дни почивам; да утихне болката от контузията; чудя се какво / с кого да правя с тойотата - тук малко хора познавам; (но напредвам... );

                          И не се отказвам от идеята за пътешествието - при което място за екстреми няма; иначе връщането е безкрайно сложно !
                          Пробвай със Соти - Нинджа 1. 0885 477440

                          Коментар


                          • #14
                            От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                            Това като време и пари,има ли тотал.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Това като време и пари,има ли тотал.
                              Едва ли, много е относително.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X