Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

    Е да ама винаги със спот. Може да си вземе на заем, под наем и т.н. Годишната такса е под 100 долара. Иначе трак откъде си минал и GPS-a записва, ако не е в реално време смисълът е никакъв.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #32
      От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

      Иво и Ани тръгват след няколкл часа; ако си толкова мераклия на Спот-а, иди при Събин, вземи под наем и им го занеси - ще се зарадват, ако участваш по този начин
      (На мен, от Будапеща, ми е по-сложно)

      Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

      Коментар


      • #33
        От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

        Благодаря на включилите се в последния момент!

        Володя, тази холандската играчка наистина звучи интересно! За съжаление явно съм спал, когато сме си говорили с теб. Остава си за моя сметка. В момента нямам време, нито желание да пипам нищо повече по сетъпа. Тръгвам след няколко часа, а за да се запозная с апликейшъна, да разуча как работи и т.н. си иска време. Аз също съм на мнение, че през по-сериозната част на маршрута - Тюркменистан, Узбекистан, Таджикистан, Киргизстан необходимия интернет няма да е наличен.

        Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
        Е да ама винаги със спот. Може да си вземе на заем, под наем и т.н. Годишната такса е под 100 долара. Иначе трак откъде си минал и GPS-a записва, ако не е в реално време смисълът е никакъв.
        SPOT-а е страшна благинка. Ползвал съм при предишни пътувания и не го отричам. SPOT-а за мен има само един недостатък. Голям при това. Цената на абонамента. Първата генерация персонален тракер се намира чисто нова в момента за под 200лв в България. Но абонамента е $150, което са си 250+ лева. Това е годишен абонамент, без опция за месечен такъв. Говорих преди месец за варианта под наем. За двата месеца пътуване цената се равнява на ново устройство, барабар с абонамента. Аз за съжаление, колкото и да ми се искаше, в момента не мога да отделя тези средства за да се сдобия и активирам SPOT.

        Коментар


        • #34
          От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

          Първоначално публикуван от pegasoto Преглед на мнение
          Благодаря на включилите се в последния момент!
          ...
          Лек път, и приятно и безаварийно изкарване !

          P.S. ... и Колега, защо не отвориш тема, в която да пишеш и качваш снимки при първа възможност ?
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

            Лек път на колегата и чакаме снимки!

            Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
            Абе вай-фай в Узбекистан, Туркменистан, Киргистан... мани тая работа. От обхват на телефона ако имаш извън градовете ще е щастие.. За подобно пътуване си трябва спот, цената не е кой знае какво, а може и животът ти да зависи от това.
            Тва от едно приятелче:

            15 май в 21:56 · Bishkek, Kyrgyzstan ·

            First impressions of Bishkek: Kyrgyzstan must be the easiest place in the world to get a local phone number. The shop assistants are very efficient, a week of 3g costs less than a dollar and you get to use your date of birth as your phone number!
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

              Първоначално публикуван от pegasoto Преглед на мнение
              Благодаря за включването, Onzi!
              А имаш ли представа как са пътищата в онова парче заключено между границите с Узбекистан и Тюркменистан, източно от Актау? Ще ми се ако остане време навръщане да минем през националния им парк Устюрт и планината Шеркала.
              А иначе за пътната полиция в Казакхстан си прав и от другаде ме прдупредиха за същото. Ще е борба и надлъгване. Нядявам се джоба ми да не олекне значително.
              Просто са строги но справедливи! А виждал ли си да минават пари в обратна посока?

              Един мой приятел,моторист,и още един моторист японец са се поомотали там нещо из някакви степи.Минава патрулката и спира.Нашия превежда между полицаите и японеца.И след някакво време полицаите викат-карайте след нас.Стигнали до някакъв трафопост,приличало на районно с още няколкото патрулки там.Влизат вътре-а то кръчма.Седнали вътре,напоили наште двамата,нахранили ги,обяснили им накъде да карат и накрая ония платили и сметката.Та стават и такива работи.Та не се плаши,със сигурност поне не е като тука!
              Иво (таксито) Андреев
              0988 91 80 50
              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

              Коментар


              • #37
                От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                Дали ще се намерят желаещи за 'разходка' до Кавказ, поне, ако за Иран, Становете и така нататък не стига време, бюджет ?
                Миналата година не можех да тръгна, щото експериментирах в Балкана над искърското дефиле, после си играх на майстор три месеца при Соти, и още няколко месеца, е, не наведнъж, да възкреся 80-ката както трябва...
                Днес си я прибирам, с напълно обновен преден мост, след седмица-две ще имам и нови 255/85/16 Toyo MT, и малко подобрения на комфорта, за експедиции, тоест
                - готов съм да тръгна юни-юли-август...
                Все още търся съмишленици / спътници - при мен има едно свободно място в колата (от всичко две) - но би било още по-добре, ако има поне още една джипка ?
                Контакт с ЛС или <volodia.petkov@gmail.com>, естествено, като му дойде времето, ще се чуем, видим и т.н.
                Приемам съвети за маршрут, неща за гледане, за правене и за всичко, което желаещите смятат за интересно, важно...


                Коментар


                • #38
                  От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                  Преди няколко дни гледах предаване в което участваше и посланика на Казахстан, та за там вече няма визи. За Азербайджан не знам как стоят нещата с визите, но примерен маршрут е Грузия-Азербайджан-Казахстан, като мисля има ферибот през Каспийско море. Това ако не ви се минава през Турция и други станове.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                    Благодаря за информацията;
                    Казахстан без визи е добре, може би подобно се е случило, ще се случи и с Киргизстан (за ЕС-паспорти е безвизов, до миналата година, обаче, за БГ-паспорт трябваше виза); ако не се лъжа и Туркменистан, Таджикистан вече имат електронни визи, но Азербайджан, така както аз го виждам, си е проблем отвсякъде - тяхната виза е pain-in-the-ass, милиционерите са на всеки километър, с протегната ръка, не пропускат да приберат парсата; ферибот от Баку до Казахстан има, ама как, кога работи е яко приключение, за хора с нерви-въжета и дълбоки джобове;
                    Грузия, Армения, не през Турция - значи double entry виза за Русия, е възможно (през Румъния, Украйна, Русия) - при което, обаче, се чудя защо да се минава през Азербайджан, към Становете...
                    (Иво и Ани миналата година минаха, на връщане, през Дагестан, Калмикия и подобни кавказки реСпублики, но още не са спретнали пътепис, та да научим повече, в т.ч., за 'обиколния' маршрут)
                    Иран на мен ми е много по-интересен от Азербайджан...

                    Има място за варианти, щото освен отиване, има и връщане, което не е задължително да стане по същия маршрут ...

                    Още веднъж благодаря за информацията


                    Коментар


                    • #40
                      От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                      Ами точно това ми беше идеята, да се ограничат административните пречки до минимум, щото им четох визовата сага, която освен, че беше нерви и пари, трябваше и да гони точно време с хронометър.
                      Та два ферибота, ако в Азербайджан визите са на място ми се вижда с най-малко разправия и предварително плануване на дати, което за мен е най-дразнещото.
                      Но това е мое виждане през компа, а реално ситуацията може да е доста по-различна.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                        В края на април два мотора тръгваме за Иран. Ако искаш, заповядай да си ни съпорт. Това в кръга на шегата, разбира се. Желая ти да осъществиш плановете си!
                        BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                        LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                        Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                        Коментар


                        • #42
                          От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                          Края на април не ми е най-доброто време за старт (виза за иран); съпротива на мотори не е най лошия вариант - замислям се сериозно... Понеделник-вторник може би ще съм измислил...

                          Коментар


                          • #43
                            От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                            За тези, които планират пътуване към Средна Азия - становете и наоколо - доста добра информация за визи:
                            http://caravanistan.com/visa/
                            Повечето от страните са минали на електронни визи...;
                            от януари тази година немалко от страните са без виза за български паспорт


                            Коментар


                            • #44
                              От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                              Господа, да се включа и аз във вашия разговор с малко добри новини. От януари 2017-та година съществува облекчена процедура за издаване на туристически електронни визи за Азербайджан. В сайта на външно министерство беше даден линк към този сайт, където заявлението се подава съвсем лесно. Плаща се през сайта таксата от 24 долара и в срок до 3 работни дни се получава положителен или отрицателен отговор от азерска страна.

                              https://evisa.gov.az/en/

                              Сайтът работи прекрасно, аз подадох заявлението и още на следващия ден ми изпратиха визата по мейла.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:88.0 КБ
ID:5748364

                              Така че ако сте се запътили натам сте улеснени много

                              Коментар


                              • #45
                                От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                                Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
                                ... от януари тази година немалко от страните са без виза за български паспорт
                                Кои?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X