Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси към знаещите.. Аирсофт ЦО2 регистрирват ли се..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси към знаещите.. Аирсофт ЦО2 регистрирват ли се..

    Искам да си взема, или да си асемблирам за по евтино airsoft bb пистолет. 4.5кал 0.3 джаула някой знае ли как стои въпроса, мога ли да си го сглобя сам, или трябва да го поръчвам от Англия готов сглобен...?
    Моля хора който са наясно да отговарят!!!!
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

  • #2
    От: Въпроси към знаещите.. Аирсофт ЦО2 регистрирват ли се..

    Над 24 джаула се регистрират...

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси към знаещите.. Аирсофт ЦО2 регистрирват ли се..

      Нищо не се регистрира. Над 24 джаула са на уведомителен режим - уведомява се местното полицейско управление за наличието на такова.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси към знаещите.. Аирсофт ЦО2 регистрирват ли се..

        Ако си закупя под 24 джаула трябвали да ходя в КОС? Че нещо големи недуразумения
        Стават кос-аджията казва трябва всичко да се регистрира /уведоми/в закона който намерих в нета пише че трябва ама над 24 джаула. Параграф 11 в преходните и заключителни разпоредби. Нямах време да прочета целия закон прехвърлих го от горе от горе само.
        Ако има някой компетентен за каже.
        Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
        freelander 1,8 2001g.

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси към знаещите.. Аирсофт ЦО2 регистрирват ли се..

          Taка де, не се регистрират /подведох се от култовото регистрирВат да употребя думата уж правилно изписана/, а се уведомява служба КОС... По закон е за над 24 дж. Нищо не ти пречи да отидеш да ги уведомиш и за под 24, най-много да те изгонят. От където е закупено оръжието ти издават фактура /за моя въздушен ми дадоха бележка допълнително описваща кфо е и що е/, която трябва да носиш и представяш при поискване от органите.

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси към знаещите.. Аирсофт ЦО2 регистрирват ли се..

            Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
            Ако си закупя под 24 джаула трябвали да ходя в КОС?
            Не, но пък е интересно как ги смяташ тея джаули, защото аз дори моя Hatsan 135, ако си взема достатъчно лека чашка, мога да го докарам и до 10 джаула? Джаул е единица за измерване на енергия, а чичко Айнщайн е казал, че енергията е масата по скоростта на светлината на квадрат. Намалявайки масата се намалява и енергията, т.е ако чашката е супер лека - енергията ще е малка, а кой ще ми каже с какви чашки стрелям

            Първоначално публикуван от Насока Преглед на мнение
            От където е закупено оръжието ти издават фактура /за моя въздушен ми дадоха бележка допълнително описваща кфо е и що е/, която трябва да носиш и представяш при поискване от органите.
            Сефте чувам. Това къде го пише?

            ПС: Грешна формула ползвам - тъкмо се зачудих къде е скоростта, че то и от нея зависи, а се оказа че при формулата за кинетична енергия се взема предвид ускорението. Така вече е добре. Кинетичната енергия е масата по скоростта на квадрат разделено на 2. Натам е същото - намаляването на масата води до намаляване на енергията.
            Последно редактирано от silverfox; 30-05-16, 12:36.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси към знаещите.. Аирсофт ЦО2 регистрирват ли се..

              Уви не съм намирал някъде да е написано. Така ми казаха от магазина, а после и полицаи... Предполагам за по-лесното идентифициране на оръжието, какво е. Все пак не може да се очаква някой уличен патрул да знае всеки въздушен пистолет колко дж. е... Демек препоръчителна, а не задължителна процедура ми се струва. Не са ме спирали и проверявали със въздухаря, но на около 200 бибита се предаде спусъка и още не съм се заел да го нося да го правят...
              Няма много пушки над 24 джаула на пазара, за пистолети да не говорим...

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси към знаещите.. Аирсофт ЦО2 регистрирват ли се..

                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                намаляването на масата води до намаляване на енергията.
                За дадена конструкция има оптимална маса на проектила с максимална енергия. Намаляване или увеличаване на масата спрямо тази оптимална маса намалява енергията.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси към знаещите.. Аирсофт ЦО2 регистрирват ли се..

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Намаляване или увеличаване на масата спрямо тази оптимална маса намалява енергията.
                  Това е вярно, но касае факта, че с увеличаване на масата ще се намали скоростта при определената конструкция. Аз говоря чисто теоретично, което е достатъчно за пред съда, а там предпочитам да го доказвам с намаляване на теглото без да намесвам особеностите на конкретната конструкция Чисто и просто поредното изменение писано от некомпетентни хора.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси към знаещите.. Аирсофт ЦО2 регистрирват ли се..

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    Това е вярно, но касае факта, че с увеличаване на масата ще се намали скоростта при определената конструкция. Аз говоря чисто теоретично, което е достатъчно за пред съда Чисто и просто поредното изменение писано от некомпетентни хора.
                    Те ако са хитри ще разглеждат енергията на заряда. Тя поне е лесно изчислима - толкова обем по толкова налягане и готово.

                    Ама те са хитри за други работи.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси към знаещите.. Аирсофт ЦО2 регистрирват ли се..

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Те ако са хитри ще разглеждат енергията на заряда. Тя поне е лесно изчислима - толкова обем по толкова налягане и готово.

                      Ама те са хитри за други работи.
                      Обем и налягане ги няма в характеристиките на пушката ми. Има дулна скорост. Нещо, което го няма в характеристиките, няма начин как да знам дали е повече или по-малко от 24 джаула, а щом няма начин да го знам, пак отпада в съда
                      Ако бяха хитри щяха да направят списък по марки и модели подлежащи на уведомителен режим.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси към знаещите.. Аирсофт ЦО2 регистрирват ли се..

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Ако бяха хитри щяха да направят списък по марки и модели подлежащи на уведомителен режим.
                        Това и формално не могат.

                        Все едно, важното е да не те тормозят.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси към знаещите.. Аирсофт ЦО2 регистрирват ли се..

                          Траяне, нищо не се регистрира. Пистолет аирсофт или Со2 няма над 24 джанки, а под тях не се регистрира.
                          Насока, може много да спорим. Има адски много пистолети и пушки ПЦП, съща и много пружинни пушки, коита са над 24 джаула.
                          Силвърфокс, в КОС кинетичната сила я смятат за 5.5 с 1гр. чашка, за 4.5 с 0.5 гр. чашка и за 6.35 с 1.5гр. чашка. За калибрите нагоре въобще не я изчисляват.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси към знаещите.. Аирсофт ЦО2 регистрирват ли се..

                            Първоначално публикуван от Nikola jekov Преглед на мнение
                            Силвърфокс, в КОС кинетичната сила я смятат за 5.5 с 1гр. чашка, за 4.5 с 0.5 гр. чашка и за 6.35 с 1.5гр. чашка. За калибрите нагоре въобще не я изчисляват.
                            Те в КОС могат да я смятат и с черешово топче, въпросът е какво ще каже после съда... ако се стигне дотам. Някъде написано ли е как аджеба се смятат тея джаули?
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси към знаещите.. Аирсофт ЦО2 регистрирват ли се..

                              Първоначално публикуван от Nikola jekov Преглед на мнение
                              Траяне, нищо не се регистрира. Пистолет аирсофт или Со2 няма над 24 джанки, а под тях не се регистрира.
                              Насока, може много да спорим. Има адски много пистолети и пушки ПЦП, съща и много пружинни пушки, коита са над 24 джаула.
                              Силвърфокс, в КОС кинетичната сила я смятат за 5.5 с 1гр. чашка, за 4.5 с 0.5 гр. чашка и за 6.35 с 1.5гр. чашка. За калибрите нагоре въобще не я изчисляват.
                              100% спортЪ не е проблем... но не разбирам защо... на тема?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X