Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за лифт на Kia Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за лифт на Kia Sportage

    Здравейте
    От скоро съм във форума и съм голям мераклия да си взема джип. Харесал съм си два коренно различни модела и като цена и като "качество". Доста изчетох за единия, но за втория КИА Спортаж намерих много малко конкретна информация. Интересувам се от възможностите му за лифт. Доколкото разбрах само един се е занимавал актовно с това- колегата СОТИ. Сегашната му работа по Киата вече е извън моите възмоности. Въпроса ми е породен от това, че ми попадна много добра оферта за Киа Спортаж 1995г. 2.0 DOHC и се чудя дали да инвестирам - колата въпреки че като купе е ужасно неподдържана( имам предвид интериор) то механиката е много стегната. Колата е на мои познат който ако не я чисти поне поддържа двигателя и ходовата част.Покарах я малко-и ми хареса как вози, няма странни и нетипични звуци. Единственото е лек шум жужене от зъбни колела. Прочетох по западни форуми и там пише 4е е нормало.Идвал от раздатка и/или скорости. Знам че колицата няма много почитатели, но съм я наблюдавал от закупуването и и до сега няма никакви сериозни повреди-само са сменени хъбовете с инерционни. И въпреки това нещо от вътре ме кара да искам да е по-висока и по-голяма и с по-големи гуми и
    Ще бъда много щаслив ако ми кажете вашето мнение за начините за повдигане и колко голям разумен размер може да с поставят.
    Благодаря Ви предварително.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

  • #2
    До: Въпрос за лифт на КИА Спортаж

    Много бих се радвал ако някои изкаже мнение по въпроса и даде съвет
    Предварителни Ви благодаря.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за лифт на КИА Спортаж

      Здрасти колега.Добре дошъл.
      Първо да ти кажа,че това за "жуженето на зъбни колела" не нормално.Ама никак даже.КИА-та е доста тиха.Най-вероятно тази,която имаш в предвид има някакъв проблем,който може и да излезе сериозен.
      Относно лифта-може с 10-на см.Нагоре пак може,ама почват проблеми с предните карета.След такова повдигане,гуми 31х10,5х15 влизат спокойно,но комбинацията от агресивен грайфер и агресивен шофер,може да се окаже болезнено за задния мост.
      Иначе е доста удобна,а относно възможностите й...сигурно си видял вече...
      Ако с нещо мога да бъда от полза-питай.Тука има доста много знаещи колеги.
      Успех!
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за лифт на КИА Спортаж

        Здравейте Соти
        Благодаря за отговора. Въпросното жужене не е постоянно и не е силно. Като се кара с около 90-100 тогава се чува. Някак си ми напомня на жуженето от Лада Нива. Що се отнася до лифта- не съм такъв екстремистОЩЕ говоря за лифт около 6см и гуми макс 30"/255/75/R15. Въпросите ми за лифта са колко би струвал, с какви материали и изисква ли някакви по специални манпулации по окачването. Като шофер съм по скоро спокоен. На мен колата ще ми трябва не за хард Офф роуд. Занимавам се с парапланеризъм и се ходи често на места кото накрая завършват с черен път който зимно време и кален а лятно с висока трева и средни каманаци. Така че лифта ми трябва не за яки изплнения колкото за сигурността на долната част на купето. Искам да питам за разхода на гориво. В момента количката харчи около 9.5 изванградско и около 10.5-11.5 градско. Според вас колко би се качил разхода при по големите гуми. Не би ли трябвало да падне разхода малко при изванградско на магистрала да речем поради по малките обороти които ще правят по-големите гуми.
        Вие от кой град сте евентуално ако стане време да я взимам да ми дадете съвет и да я погледнете
        Благодаря
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за лифт на КИА Спортаж

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          Здрасти колега.Добре дошъл.
          Аре отече
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за лифт на КИА Спортаж

            От София съм.С по-големите гуми разхода или няма да се промени,или ще се качи малко.Зависи от тежеста им.Но скоростомера ще лъже.Не много,ама...
            А за "жуженето"...Не трябва да го има.Може да е всичко-скорости,раздатка,заден диференциял.Знам ли,така от разстояние...Виж дали има масла там.
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за лифт на КИА Спортаж

              Специално за маслата знам че са сменяни преди месец. Предполагам че може да идва от скоростна кутия- сменянето на предавките става много леко..най-добре е да се погледне, но сте доста далеч. Тъй като все пак някой ще трябва да го погледне можете ли да ме препоръчате някой колега от Варна който да си каже мнението. Ако е наред (защото може да не знам как звучи джип) ще почерпя
              За лифта който споменавате специален кит ли се ползва и ли се взимат просто малко по дълги и корави пружини и амове. Питам за да мога да си направя сметка какво да очаквам от финансова страна. Мисля че някъде бях чел Ваше мнение че лифта бил излязал около 600-700лв и бил сравнително лесен за изпълнение.
              Land Rover Defender 110SW 300tdi

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за лифт на КИА Спортаж

                Не е сложен.Има няколко вариянта за отзад,като лично аз съм го направил с пружини от Паджеро.Трябва да се променят леглата малко.И удължаване на шпилките на амовете.
                Отпред с пружини от Транспортер и с амортисьори КОНИ.Регулируеми.
                КИА-та има една средна щанга,която държи задния мост.Тя трябва да се удължи 2-4см,до изравняване на ъгъла на кардана.
                Ако е необходимо се удължава и реактивната(напречна) щанга,против изместване на моста спрямо купето.
                М/у другото на мен ще ми остане голяма част от окачването,тъй като го променям цялостно,та ако те интересува нещо готово...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за лифт на КИА Спортаж

                  Здравейте
                  Би било чудесно ако може да се разберем за това което е останало Ако е възможно бих дошъл до София да се видим и направо да го сменим на място Само да оправим въпроса с кията тук. Може ли да ми препоръчате някой от Варна който да я погледне.
                  Благодаря много
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за лифт на КИА Спортаж

                    Колега Соти Случайно имам път към София в четвъртък и петък. Ако имате свободно време и желание за по бира и да се запознаем ще се радвам ако обменим телефони
                    Land Rover Defender 110SW 300tdi

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за лифт на КИА Спортаж

                      Чуров евентуално.Явор и vOid са ти наблизо и те.Знам ли кой още...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за лифт на КИА Спортаж

                        Нямам права още и няма как да проверя телефоните на колегите който ми казахте. Обаче ми се струва, че виждам много често Нисана на Г-н Чуров на центъра. Може ли да ми напишете някои от техните GSM.
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за лифт на КИА Спортаж

                          Ми,на Янко Чуров и аз го нямам.На vOid също.На Явор е в подписа.
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за лифт на КИА Спортаж

                            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                            Ми,на Янко Чуров и аз го нямам.На vOid също.На Явор е в подписа.
                            На Янко също е в подписа
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за лифт на КИА Спортаж

                              Здравейте Соти
                              Ще Ви бъде ли удобно да се видим тези дни. Аз ще идвам към софия и ако имате време за по бира...
                              Ако нямате нищо против да обменим GSM
                              Моите са 0889 362 722 , 0897 89 44 36
                              СИМО
                              Land Rover Defender 110SW 300tdi

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X