Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първата трета регистрационна табела за МПС в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Първата трета регистрационна табела за МПС в България

    И ся кво-гражданската ли ви е евтина?

    Луд народ Боже...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Първата трета регистрационна табела за МПС в България

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      И ся кво-гражданската ли ви е евтина?

      Луд народ Боже...
      Не, заплатите са ни ниски щото като ида некъде и кажа искам 2к € те ми викат - пич - има една камион сеяни дето ще ралтят за 250€. Колкото и да си добър ще земем 8 за тия пари и се ще свършат раутата.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Първата трета регистрационна табела за МПС в България

        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
        Математиката е точна наука. Мисленето е проблем.
        Това напълно ми уясни връзката между цената на застраховките и постсъветското административно обслужване в България, творчески обогатено с някои практики, заети от по-по-предишният голям брат. Благодаря.

        Коментар


        • #34
          От: Първата трета регистрационна табела за МПС в България

          Лично аз нямам никаква идея какво точно си разбрал, ама. ..
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #35
            От: Първата трета регистрационна табела за МПС в България

            Петьо, това с безработните, и за колко са готови да работят е съвсем друга тема.

            Ма когато се оправят и глупостите с КАТ и нотариусите, с нитовете и отчетността(дето я правят с едни дебели тефтери метър на половин)-значи, че и другото в държавата ни е стигнало на нивото което гоним.

            Ма няма да я бъде скоро, освен ако не направим революция.
            Ама надали, народа е сит, има по две коли, никой не му забранява да слуша чалга, ерго е доволен от моментното състояние на живота си, и макар,ч е гледа как живеят 1000 км на запад-не си прави труда да си извоюва такъв стандарт. Щото сегашния долу-горе го устройва, а напъването е уморително...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: Първата трета регистрационна табела за МПС в България

              Не е друга тема Коле - нещата са пряко свързани. Надали мога да ти разкажа теория на игрите в едно-две изречения но ще пробвам - когато работим заедно за постигането на определена цел, резултатът е по-голям от просто сбора на нашите постижения по отделно.

              Т.е. ако никой не е навит да работи за под 1000€, най-ниската заплата ще е 1100€.

              Това изисква а) да мислим обаче малко по-далече от собствения си нос и б) да работим заедно като имаме общи интереси.
              Ако а) и б) са на лице нито КАТ ще е какъвто е, нито някой като Кукурбитус ще е мипредс, нито ще се чудим защо Румъния е преди нас, пък почна по-назад и т.н.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Първата трета регистрационна табела за МПС в България

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Не е друга тема Коле - нещата са пряко свързани. Надали мога да ти разкажа теория на игрите в едно-две изречения но ще пробвам - когато работим заедно за постигането на определена цел, резултатът е по-голям от просто сбора на нашите постижения по отделно.

                Т.е. ако никой не е навит да работи за под 1000€, най-ниската заплата ще е 1100€.

                Това изисква а) да мислим обаче малко по-далече от собствения си нос и б) да работим заедно като имаме общи интереси.
                Ако а) и б) са на лице нито КАТ ще е какъвто е, нито някой като Кукурбитус ще е мипредс, нито ще се чудим защо Румъния е преди нас, пък почна по-назад и т.н.
                Трябва и:
                в) Забрана за внос на евтина работна ръка
                г) Конкурентоспособност на това, дето се поризвежда, не заради цената, а заради качеството.

                А особено г) няма как да се случи в значим обем и за кратко време, докато кинтите продължават да са в бивши партийни другари, получили ги само защото са послушни, или поне на въпросните другари трябва да им се отнеме възможността да пречат на останалите, ерго, кинтите им трябва да намалеят достатъчно за да им олекне влиянието, а това не знам някъде да се е случило особено бързо, освен с бесилки по улиците и наличен "диктатор - родолюбец". Утопийка, ръйш' ли, баш като оная по която доста народ още въздиша...
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Първата трета регистрационна табела за МПС в България

                  Не, че разбрах нещо от последната лого-диария ... лани моите Бг табели в КАТ ги монтираха на пластмасовата подложка и тя като падна още там, я завинтиха за колата ...
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #39
                    От: Първата трета регистрационна табела за МПС в България

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Не, че разбрах нещо от последната лого-диария ... лани моите Бг табели в КАТ ги монтираха на пластмасовата подложка и тя като падна още там, я завинтиха за колата ...
                    Така де. ЦЕлото "решение" е едно голямо нищо, дето и не решава нищо, освен финансовите проблеми на групичка от наши хора.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Първата трета регистрационна табела за МПС в България

                      Айде и аз да улазя у темата.
                      Отивам днес в КАТ да си подновявам книжката.
                      Викам си тъй и тъй съм тук, да отида да питам шефа на регистрациите що така искат да ме прекарат.
                      Ето за какво: ще регистрирам зазката, а тя е в състояние далечно от "в движение". Т.е. онея там ще я регистрират и ще я спрат от движение.
                      За да я регистрират, трябва да дам 60 кинта за гражданска, да сверят номерата, да ми издадат талони и номера и...да я спрат от движение, като ми приберат малкия талон и вече няма да ми трябва гражданска. Значи гражданската е нужна за времето, в което колата седи върху платформата(щото не може и няма право да дойде на ход) на каналите в КАТ. Нямам идея как в това си положение може да причини някому щети.
                      Питах и друго: като монтират табелите с регистрационни номера, как аджеба аз ще сваля задната, за да боядисам колата и я приведа във вид, след като има нит.
                      Докато Началника ми показваше съответния Член от Наредбата, във врата ми капеха освежителни капки от течащия таван на офиса на Началника. Кимайки разбиращо, излязох безмълвен и с чувството че ще бъда ограбен.
                      Това чувство се засили много повече по-късно в офиса на Енергото, където се опитваха да ми обяснят, че 437-те лв отгоре върху нормалното ми потребление са си мой проблем и на тях никак не им пречи, че нямам ток. Но това е друга тема.
                      Деба и държавата или огризките, които са останали от нея. Но аз съм тъп и упорит и отказвам да емигрирам.

                      П.П. Честито за третата табела и преборването с институциите.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Първата трета регистрационна табела за МПС в България

                        Преди няколко години баща ми регистрира един камион газ 53, който не беше в движение. Тогава си подаде заявлението, на канал не мина, защото нямаше как да бъде докаран камиона, и ни дадоха номера, като малкия талон остана в КАТ. След като възстановим камиона, трябваше да го закараме за сверка на номерата и да занитят номера. Така и не се случи възстановяването, а беше бракуван. Не са искали гражданска, понеже камиона преди покупката беше спрян от движение и се виждаше от това че не е възможно да бъде закаран.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Първата трета регистрационна табела за МПС в България

                          Миналата година бях на гости на един приятел в Дания...Седя си в хола и сърбам си кафето и гледам по бИтИви-то как в София кат спрял работа,нещо се споминал някакъв сървър,хората седяли два-три дни без коли и тн.В тоя момент се звъни на входната врата,отварям, и един русоляв нахилен двуметров викинг- пощальон ми подава няколко пратки и една таблетка да се разпиша...Влизам вътре и разглеждам нещата-всичките са за моите хора като изключим продълговата картонена кутия-името на нея е нашенско адреса е точен но човека не живее на него.Звъня на моя човек и той вика отваряй да видим какво има-оказа се чистак нов номер за кола...Човека си купил джипка със стойка за колела,тоя номер е за стойката и разбира се си го поръчал по интернет-на адреса на моя приятел щото знае че в къщата има постоянно хора.Няка си ми стана тъпо...

                          п.п. по ирония службата в Дк дето отговаря и за номерата(освен за много други неща) се вика SKAT[emoji13]

                          Коментар


                          • #43
                            От: Първата трета регистрационна табела за МПС в България

                            Първоначално публикуван от the_animal33 Преглед на мнение
                            ...
                            Басси, измислилия тази процедура заслужава нобелова награда за тъпотия.
                            На сърбела майката му е чесането.
                            Борислав Борисов Русе О885 О37815

                            Коментар


                            • #44
                              От: Първата трета регистрационна табела за МПС в България

                              Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                              Басси, измислилия тази процедура заслужава нобелова награда за тъпотия.
                              Измислилия, приелите я, а най-голяма награда за тъпотия заслужават тия, дето играят по тая свирка.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Първата трета регистрационна табела за МПС в България

                                Гледам, че и тук сте зачекнали темата за третата табела, пускайки линк към моя блог. Това е страхотно - надявах се въпросът да придобие популярност, след като почти две години никой нищо не каза по темата. Но...

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Измислилия, приелите я, а най-голяма награда за тъпотия заслужават тия, дето играят по тая свирка.
                                Може би си прав, приятелю, но има и една още по-голяма награда. От нея по-голяма няма. Тя е специална и се присъжда само на една особена и, за съжаление - доста голяма, група хора. Ония хора, дето вечно са прецакани от системата, вечно държавните институции са основната им пречка да се реализират в тоя труден живот и имат всичкото време на света да седят по кръчмите, форумите и социалните мрежи и да леят хейт с голямата кофа.

                                Тия същите хора, с тая специална награда, ще си умрат и ще си изгният по форумите и кръчмите, оплаквайки се и оправдавайки се, удряйки с юмрук в масата и изобретявайки следващия начин да ударят системата под кръста и да намерят за какво да си занитят задния номер.

                                А едни други хора, дето "играят по тая свирка", те ще продължат да нищят нормативните уредби, да обсъждат кусурите им с юристи и да се борят с институциите за тяхното изглаждане. Щото сигурно и тук някой ден ще може с маркер да си пишеш номера на парче картон и да го лепиш с тиксо, но преди това българинът трябва да узрее, да се научи на отговорност, да се научи да си търси правата (защото който търси - намира) и аз и много други такива като мен трябва да поиграем "по тая свирка", за да чуем колко е фалшива и да ѝ дадем тон.

                                За мен трудната част на борбата тепърва започва. Законът е спазен - процедурата е издадена от който трябва, но той е изтълкувал закона грешно и следва една страхотна борба за правилно тълкуване и изискване от МВР да бъде премахнат нитът от задната табела. Защото в закона ясно пише, че тя се издава "за конкретен автомобил", а не "за конкретен багажник". Вие си блъскайте спокойно с юмрук в масата, а аз като се преборя, пак ще пиша в блога

                                Със здраве!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X