Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Deauville, моят избор за първи мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

    https://www.louis.de/artikel/riseup-...list=141246705
    Готовите са 15 мм , 25 мм и 35 мм . Разгледай сайта има доста решения и ако нещо ти допадне може да обсъдим как мога да съдействам за получаване .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #62
      От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

      Честита машина Любашки
      Много усмивки да ти носи и да те вози до хубави места.
      Поздрави,

      Коментар


      • #63
        От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
        https://www.louis.de/artikel/riseup-...list=141246705
        Готовите са 15 мм , 25 мм и 35 мм . Разгледай сайта има доста решения и ако нещо ти допадне може да обсъдим как мога да съдействам за получаване .
        Благодаря колега.Ще видя дали няма да мога да си ги изработя/днес ми донесоха алуминиева плоча с нужните размери/ и ако не става работата...ще ти пиша на какво съм се спрял от Лоис...

        Първоначално публикуван от paragraf 22 Преглед на мнение
        Честита машина Любашки
        Първоначално публикуван от paragraf 22 Преглед на мнение

        Много усмивки да ти носи и да те вози до хубави места.
        Поздрави,


        Благодаря за пожеланията!
        Дано всичките се сбъднат!
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #64
          От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

          Добре де!

          Първо - честита моторетка и от мен! И аз ще чакам добри мотописи...

          Второ - за повдигането на кормилото - не е ли по-лесно (евтино) вместо да се поставя трета повдигаща черупка/пета от известни тунинг фирми, просто долната оригинална черупка да се монтира по-високо с по-дълъг болт (естествено с необходимата, или по-голяма здравина) и втулка между трипътника и долната черупка. Аз карам така на В-Стром 1000 (повдигнал съм си кормилото с 3см, защото съм органичен от неоригиналния металния спирачен маркуч) и единственото, за което съжалявам е, че доста години съм карал без тази модификация. Ако не е станало ясно, а има интерс - мога да снимам. Също ако някой има нещо против тази доработка - да казва - въпреки, че аз досега грижи не съм имал...
          SUZUKI V-STROM 1000
          Jeep Cherokee 2.5CRD
          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
          о889 525 о74 - Владо

          Коментар


          • #65
            От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
            Обикновено BMW "позволяват" повдигане без да се сменят маркучите до 2 см...
            Грешиш аз съм с 4 см от Туратех - паснаха като "кондом".
            0887 246718

            Коментар


            • #66
              От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

              Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
              Грешиш аз съм с 4 см от Туратех - паснаха като "кондом".
              Ама караш пра-пра-пра внучето на моя Аз мерих на "дедото" преди да тръгна да купувам
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #67
                От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                Първоначално публикуван от Бобси Преглед на мнение
                Здраво,колега.
                На моята африка и аз повдигнах кормилото,че и го дръпнах малко към мен(не ми харесва да се протягам като карам). Уж стана добре,но като завъртя кормилото докрай наляво или надясно и мотора сам си дава газ.Малките жълти човечета не са оставили почти никаква хлабина на жилата и кабелите.Големи са хъми. Имай го предвид...да не се чудиш на някой обратен завой.
                Естествено, че това го има предвид.Подложих една тръба 20мм. и пробвах.За този размер повдигане, проблем няма с опъване на жила или сп. маркуч.Смятам , че и при 30мм. няма да имам проблем, а и повечето фирми предлагащи готов кит за подобен тунинг твърдят, че на Хондите до 30мм. не би трябвало да има проблем и нужда от удължаване на жила и т.н.
                Затова и мисля да пробвам с 30мм., че да видим/принципно ми се искаше дори и да е малко повече, ама няма да рискувам/.

                Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                Добре де!

                Първо - честита моторетка и от мен! И аз ще чакам добри мотописи...

                Второ - за повдигането на кормилото - не е ли по-лесно (евтино) вместо да се поставя трета повдигаща черупка/пета от известни тунинг фирми, просто долната оригинална черупка да се монтира по-високо с по-дълъг болт (естествено с необходимата, или по-голяма здравина) и втулка между трипътника и долната черупка. Аз карам така на В-Стром 1000 (повдигнал съм си кормилото с 3см, защото съм органичен от неоригиналния металния спирачен маркуч) и единственото, за което съжалявам е, че доста години съм карал без тази модификация. Ако не е станало ясно, а има интерс - мога да снимам. Също ако някой има нещо против тази доработка - да казва - въпреки, че аз досега грижи не съм имал...
                Ами аз мисля на този етап да пробвам точно с нещо подобно.Идеята ми е да си направя/дори си набавих плоча алуминий с дебелина 25мм./дистанционни подложки, само, че с R и да си ги затварям отгоре с оригиналните капачки/стеги.Единствената разлика от предлагащите се тунинг повдигачи ще е, че...няма да има от долу полу-дъгата влизаща на мястото на кормилото в стойката.Малко натоварването ще пада основно на болтовете, ама...:
                1.При карането кормилото почти не се върти и там реално няма да има такова натоварване
                2.При маневри всичко става бавно и да се скъса нещо едва ли ще е фатално, а то едва ли ще се скъса всичко наведнъж де.
                3.Все пак...това са 4-ри болта с дебелина 8мм., които съм си взел с повишена якост/10,9/ и като се стегнат все ми се струва, че доста голямо усилие ще иска да се скъсат.
                Та така...Единствения недостатък ще е, че може би...визуално няма да са като лъскавините , които се продават, ама това ще е за сметка на смешно ниската себестойност.

                П.П.При мен долните носачи/тези под кормилото/, са отляти към планката държаща коловете...т.е. не са разглобяеми.Каквото правя ще е само между тях и кормилото.
                Поздрави!
                Последно редактирано от lubashki777; 24-02-16, 06:34.
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #68
                  От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                  Здравейте приятели, да рапортувам какво се случва след покупката на мотора.
                  Първото нещо беше...да го разглобя до ..."чисто гол"...или почти де..
                  МоторЯ заприлича на чопър...



                  Освен, че десния спойлер беше правен от стъклопласт и беше боядисан горе-долу с някаква боя в същия нюанс, имаше и по предния спойлер на две места спукано, което макар и да беше подлепено много здраво от задна страна с мрежичка, отпред си личаха яко цепнатините.
                  Затова...сваляне и на приятел бояджия, който ги реставрира.
                  Останалото се наложи да бъде свалено, с цел обслужване на мотора.
                  Обслужването се състоеше от смяна на свещи, смяна на въздушен филтър, както и притягане на гумените снадки от карбураторите към цилиндрите/последните бяха доста поразхлабени и особено от едната страна омазняваше/



                  въздушния филтър на Девила е по-голям от двигателя...



                  След това последва, подготовка и боядисване на доста пластмаси по мотора.Някои бяха със същите спуквания като предния спойлер и макар и подлепени изглеждаха много грозно, а други бяха задрани на места и т.н.
                  Например тази беше пукната през средата...Сам си я правих и мисля, че съм се справил доста прилично...



                  В този ред на мисли...открих ...структурната боя.Направо не знам как досега не съм знаел за нея.Перфектно решения за ремонт на пластмаси.



                  Ясно се вижда на следващия кадър състоянието на пластмасата/особено в дясно/...





                  Ясно се вижда, че и дори само след първа ръка пръскане, в дясно вече всичко е заличено и изглежда като чисто ново

                  Както и на другата пластмаса...



                  Ето и другата пластмаса...направо чистак-бърсак...



                  Доволен съм от постигнатия резултат.Сега вече като седна и не ме дразни изгледа на ожулени или сцепени пластмаси...
                  Капаците на вградените багажници също имаха охлузвания основно по черната долна част/особено този от дясно- вижда се голямото остъргване на първата снимка/.Така, че...и те на земята, подготвяне и боядисване.Станаха повече от добре, пред състоянието им.



                  Вчера вече бях почти готов.Остана ми само да направя както на мен ми се иска светло-отразителната част на топ касата/някога там е имало пластмасов светло-отразител, но е паднал и предишния собственик и залепил едно фолио, което първо не е поставено както трябва и второ самото то нещо не ме кефи особено/.
                  Този проблем обаче...не пречи да се кара мотора, а вчера беше близо 20 градуса и...реших на този хубав празник на България да ми е и първото излизане с мотора.
                  Първо отидох да заредя и след това солова акция до телевизионната ни кула.Пътя е със завои и доста дупки, но пък ме кефеше бавното каране и лавирането наляво-надясно...Стигнах горе, спрях за почивка и тъкмо си казах...сега ще направя и първата снимка от първата си разходчица, макар и с телефона...
                  Да ама като бръкнах в чантата и ...телефон на-найсен...
                  От бързане и превъзбуда, той завалийката беше забравен и си стоеше кротко в гаража...
                  Затова и няма снимка...
                  Върнах се, и първата ми работа беше да напомпя задната гума.Веднага се усеща как е мека при карането/и как няма...на 1,8bara /
                  Докато я помпех най-после се чухме и със моя приятел Стефко/той човека 5 пъти ми звънял, ама на кой телефона да му стои в гаража.../
                  Последва дружно разтикване на моторетките в посока Казанлък 20-тина километра.Моторетката си върви и смея да твърдя е доста добре откъм обдухване.Бях с едни летни тънки дънки и обикновено зимно късо яке.Студ и вятър почти не усетих.
                  В крайна сметка снимки все пак има...от барчето където спряхме за по кафе и раздумка...





                  Така завърши първия ми мото-ден.Беше готино, макар и да се опознаваме все още с машината.
                  Прибрах се към 17,00ч. и тъкмо я вкарах в гаража и...заваля хубав обилен дъжд.
                  Дето се вика...тъкмо на време приключихме...
                  Та така..
                  П.П.Извинявам се за не-особено доброто качество на снимките, ама всичките са с телефона

                  Поздрави на всички!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                    е? браво! да видиш сега какъв е кефа от карането след ремонтиране. а телефона не си го забравил ти. той сам не е искал да дойде, за да можеш да се насладиш още повече на усещането от новата машин/к/а... и добре си се подписал "няма път назад".

                    Коментар


                    • #70
                      От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                      Супер е станала машинката с здраве да си я караш и аз много ги харесвам ама все налитам на по новата версия,..... абе то май налитам на 10 модела поне и накрая нищо хаха
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                      Коментар


                      • #71
                        От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                        Настина задоволството след ремонта и привеждането на една машина според твоите си виждания във вид и подготовка е много гот.

                        Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                        Супер е станала машинката с здраве да си я караш и аз много ги харесвам ама все налитам на по новата версия,..... абе то май налитам на 10 модела поне и накрая нищо хаха
                        А...то и аз...ама все отнякъде трябва да се тръгне, а лошото е, че бюджета все е малък или дори хич го няма...
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                          Да ти е честита машината,направил си я кипра и си личи че е в добри ръце,познавам човек който е обиколил Европа няколко пъти точно с такава машина и е много доволен,истински турър среден клас.
                          Да си я караш със здраве и много да те радва,лятото мисля да се прибирам в БГ с моята машина и понеже и аз съм от отбора на разходкаджийте а не на състезателите ще звънкам да се поразходя с вашата група ако е удобно разбира се,м/у другото съм от Ръжена
                          Всичко добро!!!
                          Kawasaki GTR 1400

                          Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                            Първоначално публикуван от SIM Преглед на мнение
                            Да ти е честита машината,направил си я кипра и си личи че е в добри ръце,познавам човек който е обиколил Европа няколко пъти точно с такава машина и е много доволен,истински турър среден клас.
                            Да си я караш със здраве и много да те радва,лятото мисля да се прибирам в БГ с моята машина и понеже и аз съм от отбора на разходкаджийте а не на състезателите ще звънкам да се поразходя с вашата група ако е удобно разбира се,м/у другото съм от Ръжена
                            Всичко добро!!!
                            Преди да го придобия четох, че бил един от най-добрите туръри в средния клас.След първата проба, съм на мнение, че ще се окаже вярно...
                            А за съвместна раСотка, разбира се..., защо не...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                              малко завидях ама с добро де, а и надявайки се, че като най-накрая взема книжка, ще може да се присъединя към Вас, за някоя разходка

                              Коментар


                              • #75
                                От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                                Първоначално публикуван от paragraf 22 Преглед на мнение
                                малко завидях ама с добро де, а и надявайки се, че като най-накрая взема книжка, ще може да се присъединя към Вас, за някоя разходка
                                Ами вземай кетапа де...какво чакаш...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X