Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кафяв антифриз - как да го оправя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кафяв антифриз - как да го оправя.

    Колеги, на 2 години е антифриза и отново е доста кафяв.
    Колата не я карам много, но ме дразни че се оцветява толкоз бързо.
    Въпросът ми е.
    Че ще се сменя отново е ясно, че ще се промива системата също е ясно.
    Има ли обаче някаква техника - някаква химия да помогне в случая.
    Ще помоля само колеги пребори ли се с проблема да пускат отговори.
    Поздрави!
    VITARA, SAMURAI
    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
    RENAULT ESPACE QUADRA
    ...и едно сивикче за града...

  • #2
    От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

    Ясен си беше сложил филтър за вода, каза че му помогнал. Питай го.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

      А кафяв антифриз не означава ли просто, че е поставен грешен такъв в системата, нали са няколко вида според добавките и точно правилните добавки за правилната машина спират корозията като образуват филм, не искам да казвам химични термини да не ставам смешен но в Джип темите това е доста срещано, супер важно се оказва да сложиш правилния антифриз с правилните добавки иначе става манджа с грозде в системата.

      Аз имах такъв проблем на Пежо и го реших с промиване и после хубав антифриз, не помня марка и модел обаче
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        А кафяв антифриз не означава ли просто, че е поставен грешен такъв в системата
        Не винаги. Понякога утайките са плътни и трябва да се мият седмици наред, за да се вдигнат в обема на течността. Друг път чистата вода не мие достатъчно, а като сипеш новия антифриз ИЗВЕДНЪЖ се оказва че той пък мие много добре и пак получаваш универсален горублянски. В трети случаи пък благодарение на предишната поддръжка на колата е вече започнала корозия на неща, които обикновено не корозират (железните елементи на гарнитурата на главата примерно). Там корозията като тръгне не спира и вкарва ръждица в системата докато не се смени въпросното нещо. С гарнитура съм го играл това (смених я не заради ръждата в антифриза, а защото почна да вкарва и газове).

        В магазините за ВиК има едни хитри филтърни тела по 5 и 10 цола/инча. С подходящи фитинги и филтър 5 или 10 микрона всичко се очиства като за изложба (ама караш с него примерно месец). Включва се в кръга на парното.

        Коментар


        • #5
          От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

          Преди няколко години имахме подобен проблем с Опел Кадет.
          Бутилка оцет в системата, един час каране за части и след това промиване.
          Резултата беше повече от добър. Пвече нямаше проблеми с антифриза. А излезна отвътре невероятна гняс.
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • #6
            От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

            Промивка с Radiator flush на Валволин,И две-три промивки с чиста вода след това.При нужда може да се приложи и метода на Ясен , докато новият пасивира корозиралите места.И аз , като Спарки съм фен на G12+.
            пп Промивките с вода се правят с работещ мотор , докато отвори термостата и да повърти системата десетина минути.
            Последно редактирано от jeko47; 13-02-16, 07:30.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

              Този филтър може и да помогне, но само прри леко оцветяване според мен.
              При мен нещата са по страшни/мръсни..../, страхувам се че ще настъпи запушване....
              Това с оцета съм го чувал и мисля пробвал преде години, но не останах с добро впечатление от представянето му.
              Антифриза е правилния, червен.
              Дайте и освен тази добавка някакви други, които сте ползвали и сте останали доволни....
              Поздрави!
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • #8
                От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

                Аз моя 2-3 пъти го прецедих през дебел дънков плат като сменях плата на всяко прецеждане. На последното прецеждане антифриза си беше като нов, преди това беше чисто кафяв даже и син оттенък нямаше. Преди да го налея покарах 3 4 дена с 5 литра оцет и 5 литра вода (системата хваща 10л) последваха няколково промивки само с вода. След 2 3 месеца отново се оцвети и повторих процедурата без да слагам оцет. Сега си е син вади малко ръжда само в разширителното казанче. Колата е Москвич 412 каран много години с чешмяна вода, повечето от вас знаят каква гадост се събира в системата.

                Коментар


                • #9
                  От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

                  Ако е слагана добавка за спиране на течове, нямаш шанс да се отървеш от нея. Полепва по цялата охладителна система и няма начин за премахването и напълно.
                  Маха се само механично, но няма как да се случи. Все се каня да пробвам дали препарат за миене на двигатели ще я измие.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

                    Първоначално публикуван от Vasilev2140 Преглед на мнение
                    Аз моя 2-3 пъти го прецедих през дебел дънков плат като сменях плата на всяко прецеждане. На последното прецеждане антифриза си беше като нов, преди това беше чисто кафяв даже и син оттенък нямаше. Преди да го налея покарах 3 4 дена с 5 литра оцет и 5 литра вода (системата хваща 10л) последваха няколково промивки само с вода. След 2 3 месеца отново се оцвети и повторих процедурата без да слагам оцет. Сега си е син вади малко ръжда само в разширителното казанче. Колата е Москвич 412 каран много години с чешмяна вода, повечето от вас знаят каква гадост се събира в системата.
                    Демек ефект от оцета никакъв....
                    И аз бях останал с такова чувство....
                    Начи ще направя следното
                    Ще източа антифриза, ще се пробвам да го прецедя както си писал колега, и междувременно ще пробвам с вода и добавки няколко пъти да се промие от самосебе си системата, въпросът е обаче на коя добавка да се спра....
                    Колеги с опит моля....
                    Поздрави!
                    VITARA, SAMURAI
                    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                    RENAULT ESPACE QUADRA
                    ...и едно сивикче за града...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

                      не слагай добавки.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        не слагай добавки.
                        Що?
                        Как да промия, само с вода?
                        VITARA, SAMURAI
                        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                        RENAULT ESPACE QUADRA
                        ...и едно сивикче за града...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

                          Водата е от Господа, добавките са от лукавия. Те са бомба със закъснител - никога не можеш да ги измиеш качествено от системата, никога не знаеш как се променят с времето, нито как за дълго време взаимодействат с ТВОЯ антифриз.

                          За разлика от антифризите, върху чието качество има контрол, сертификати, отговорност на производителя и тн, добавките се правят 5 за 6 в малки количества.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

                            Ползвал съм много пъти добавка за почистване на Wynn's, действа супер, не е имало проблеми дълго след това. Пробвай я ако искаш.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Водата е от Господа, добавките са от лукавия. Те са бомба със закъснител - никога не можеш да ги измиеш качествено от системата, никога не знаеш как се променят с времето, нито как за дълго време взаимодействат с ТВОЯ антифриз.

                              За разлика от антифризите, върху чието качество има контрол, сертификати, отговорност на производителя и тн, добавките се правят 5 за 6 в малки количества.
                              Бла-бла да ме прощаваш......
                              VITARA, SAMURAI
                              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                              RENAULT ESPACE QUADRA
                              ...и едно сивикче за града...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X