Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кафяв антифриз - как да го оправя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

    1.1 на газ съм при пунтака.И с кеф си го карам всеки ден вече 60к километра,защото ми дава по малко от 10 градско в София(при газ колкото може завалията).
    Аз от комплекси от този род отдавна не страдам.Важното е работа да се върши.Така като гледам и гранда щеше да мине през бардала ако не се беше предала гарнитурата.
    Ако не сменям глави(дай Боже) преди да му налея антифриз ще го промия качествено и ако има нужда ще го полея с бардал като домакиня конска муха с мухозол.
    И те така.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #32
      От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
      1.1 на газ съм при пунтака.
      ...
      и УЖАС !!!
      ... за Гагич, предполагам, аз обичам да ми е евтино.

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Джоу, нещо много си се комплексирАл.
      Мхъм, и ни моа да спА !
      А като подкарам и с вода, ептЕн ше си разваля съня.

      Релакс бе, Гагич, тва е Джоук.
      По никакъв начин не искам да засегна основните спонсори на Вальо Златев.
      ...

      И за да сме по темата, все още не съм погледнал какво се случва в охладителната ми система след почти една година.
      Ако е тиняк, но по-различен от миналогодишният, ще повторя процедурата.
      Ако е същият тиняк като стария, ще мисля нещо друго.
      Надявам се, обаче, антифриза да е бистър и да не се занимавам с глупости.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

        И на Паджерото антифриза стана кафяв, та чак черен за няма и 500км. откакто го смених. Преди си беше синичък и бистричък, ама на - нали трябвало да се сменява Усъмних се в концентрата, който ползвах и му премерих рН-то. Види ми се леко кисел, а в системата е даже 5.7. Не ми се сменява целият отново, щото ме мързи и ми е студено, затова ще му вдигна рН-то. Има с какво, въпросът е само на колко да го направя, за да не почне да яде алуминия ако стане пък много алкален?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:antifreeze.JPG
Прегледи:1
Размер:133.5 КБ
ID:5736013

        Коментар


        • #34
          От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

          Що не премериш рН-то на тоя дето е за халумин, тамън ше споделиш колко е ?

          P.S. Аз още не съм погледнал кво се случва с моя след година и нещо.
          Ако се сетя, ще го направя утре.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Що не премериш рН-то на тоя дето е за халумин, тамън ше споделиш колко е ?

            .
            Mи нямам такъв под ръка. Ако имах може би нямаше да имам такъв въпрос

            Между другото гледам една друга марка концентрат в мрежата е обявила рН на продукта си 7.0-8.5
            Значи наистина този горе е кисел.

            Коментар


            • #36
              От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              ...Усъмних се в концентрата, който ползвах и му премерих рН-то. Види ми се леко кисел, а в системата е даже 5.7. ..
              Хитро! Аз не бих се сетил

              пп
              ама пък и уредче си имаш.
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #37
                От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                И на Паджерото антифриза стана кафяв, та чак черен за няма и 500км. откакто го смених.
                Ако си го сменил с това от снимката, не е за учудване.

                G12+, смес от HEPU и I.G.A.T (доливам нещо като половин литър годишно), сменян 2009-та или 2010-та (или нещо като 60000км), още си е бистър като в деня на слагането - преди седмица сменях термостат, та се наложи да изсмуча 2-3 литра от системата и го проверих.

                Сам си направи сметката колко си икономисал, щом цената на моя разреден е около 5лв литъра. И като тоя на снимката и HEPU/I.G.A.T има във всеки втори магазин, та и намирането на читав не е проблем.

                По двигателя има и алуминий, и чугун, с нула поражения и по двете. Ниско pH на алуминий не пречи, но на желязо пречи. С високия е обратното. Ама не е само pH-то, дето върши каквото върши. Трябва да има и други химии вътре, които няма как да провериш дали във въпрония са налични, ама при вкафеняване за 500км, може да си сигурен че антифриза, дето си налял, е тотален боклук.
                Последно редактирано от sparkybg; 08-12-16, 12:02.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  антифриза, дето си налял, е тотален боклук.
                  Tова е факт, затова снимах, та да се знае.
                  Иначе странни данни дават за рН-то из мрежата - от 8 та чак до 11.5, но в никакъв случай под 7, както онова л@йно горе.
                  Аз смело го направих около 8.8 чрез добавяне на "hydro-X", което е добавка за омекотяване на вода в отоплителни системи. Мисля, че ще свърши работа до пролетта, когато ще трябва да направя няколко промивки, преди да налея качествен антифриз.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

                    На твое място бих източил тая гнус незабавно, ако изкам да разчитам на тоя двигател, ама ти си знаеш най-добре. На позагрял мотор и с топла вода нямаш никакви грижи да си направиш промивките и сега. 2 пълнения и източвания са достатъчно. А до напролет таман новия антифриз ще е измил всичко, ако нещо е останало. До напролет ще имаш и налепи и така или иначе или ще трябва да прецеждаш качествения антифриз применро месец след като го смениш, или да го смениш с нов. Ако го смениш сега поне ще си спестиш допълнителната тиня, дето ще се натрупа до тогава.

                    Пак - pH-то не е единственото свойство на антифриза, даже не съм сигурен че е най-важното. Ясен е по-наясно по въпроса.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

                      Абе аз не се обаждам защото знам че по въпроса много не знам. Със сигурност има легитимни антифризи които от завода леко са кисели ама не в тая опаковка и не в тоя ценови диапазон.

                      Нормалните сини G11 със силикатите и боратите трябва да са леко алкални.

                      Тоя най-вероятно просто е леко вкиснал - буквално, от оцетна гъба. Тя на антифризите много им разбира.
                      Аз си отглеждам такава в УАЗа - разширителното му казанче не се нагрява като на по-съвременните коли и там има почти идеални условия.

                      Но не ми е идвало на ум да измервам pH, а и нямам с какво.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        На твое място бих източил тая гнус незабавно, ако изкам да разчитам на тоя двигател, ама ти си знаеш най-добре. На позагрял мотор и с топла вода нямаш никакви грижи да си направиш промивките и сега. 2 пълнения и източвания са достатъчно. А до напролет таман новия антифриз ще е измил всичко, ако нещо е останало. До напролет ще имаш и налепи и така или иначе или ще трябва да прецеждаш качествения антифриз применро месец след като го смениш, или да го смениш с нов. Ако го смениш сега поне ще си спестиш допълнителната тиня, дето ще се натрупа до тогава.
                        ...
                        +1, много точно казано.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          На твое място бих източил тая гнус незабавно, ако изкам да разчитам на тоя двигател, ама ти си знаеш най-добре. .
                          Този уикенд ще е топличко, но пък имам други планове. Така че ще почака.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

                            Да споделя и аз.От личен опит.
                            Подкарах лани един Голф3 , бензин.Имаше ръждичка в системата.Попромил съм някой и друг мотор.Имам всякакви химии и средства в сервиза , дето работя.Приложих какво ли не и все ръжда.Ясен го каза още в началото на темата , че тръгнало корозия и ще си върви.
                            Ма да изреждам ли , че и мравчена киселина имаше в някои от химическите смеси...
                            Накратко , в началото на Август някак си се добрах до БГ с този модел.Дразнеше ме ръждата в охладителната система.Източих тая гад , промих еднаж с водичка и проведох опит.Тая си е моята и мога да си експериментирам , нали.
                            Купих от близката железария един литър преобразувател за ръжда , влях го , долях с водичка чешмяна и газ!
                            Сега , след 5000км водичката е бистра на чешмяна водичка.Пасивирала се е ръждивата корубина.
                            След две седмици ще ви информирам , дали антифриз G12+ е успял да папне пасивирането.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

                              Интересна врачанска технология, па дано проработи.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кафяв антифриз - как да го оправя.

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Интересна врачанска технология, па дано проработи.
                                Да ти го разкажа ли от научна гледна точка-ниво средно образованиеНе е врачанска.Може и фосфорната киселина да не са икономисали в преобразувателя.Трее некой да се сети и да пробва.На мен сичкото мотор със смената е една седмица доход.
                                Ако го прееба.Моят си е.Па те - нема му нищо!
                                Последно редактирано от jeko47; 10-09-17, 15:01.
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X