Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

    Първоначално публикуван от Илко Белчев Преглед на мнение
    Здравейте ! Имам проблем с Терано 2 1998г. ,2,7 дизел , и мисля ,че е от имобилайзера. Оставих за няколко дни Тераното без да го паля. Днес след като го отключих с допълнителното му дистанционно , тъй като оригиналното не работеше от година , мигачите си присветнаха както си му е реда. След което дадох на контакт за да подгрея . След изгасване на индикатора /пружинката/ завъртях ключа и цялото табло изгасна,т.е. явно акумулатора ми беше изтощен. Съответно го смених с друг , но при закачането на клемите ми направи впечатление , че не се включиха мигачите , както и не се включи ГНП . Обикновено се чува нещо като "жужене" след като сложа клемите. След което опитах да запаля , но стартера си върти , а двигателя не пали. Откачих десетина пъти клемите , но така и не можах да запаля. Явно имобилайзера не иска да пусне ток към помпата. Преди време имах същия проблем , но не знам как успях да запаля, но днес явно не ми бе ден. Някой може ли да ми даде някакъв алгоритъм за "излъжа" имобилайзера. Пропуснах да кажа , че червената лампичка на имобилайзера която е горе на таблото пред волана мига бързо и на кратки интервали. Обикновено светваше бавно и на дълги интервали. Поради това смятам и че проблема е в имобилайзера.
    Заключваш и отключваш и си готов.
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • #17
      "Съживявам" тази тема, защото не намирам причина, да започвам нова, по същия въпрос.
      От повече от година не работи дистанционното отключване/ заключване от ключа на моето Терано II 2.7TDi 2001 г.
      Направих опит да го "обуча" по описания по-горе метод. Всичко върви до момента, когато премигват индикаторите и мигачите за "влизане в сервизен режим".
      Стъпката "държи се UNLOCK и 3 пъти се натиска LOCK на ключа" не сработва по никакъв начин. Батерията е сменена, така е проблемът не е в нея. Имам сериозни подозрения, че "виновник" за липсата на реакция, са миниатюрните бутони върху платката. На вид са с гумени "глави", които ми се струва, че са се смачкали от годините и въобще не предизвикват "включване" при натиск. В интернет видях клип, в който сменят целите бутони с нови, контактни - с пластмасови "глави", Смятам, да намеря някой, който да свърши тази пипкава работа на малко пространство, за да видя, дали тогава ще има резултат.
      Ако имате някакви други идеи и практически изпробвани съвети, моля да ги споделите.
      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • #18
        Дистанционни от всякакъв вид в eBay има колкото щеш.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • nickbochev
          nickbochev коментира
          Редактиране на коментар
          Да разбирам, че ако си поръчам такова, после ще мога да си го обуча за моето Терано по посочената процедура?

      • #19
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210502_105159.jpg
Прегледи:282
Размер:452.6 КБ
ID:6831433 След като си продадох тераното ми останаха доста дребни неща.Имам няколко ключа с работещи електроники.Имам и две "висулки"също работещи.Едната е за английски Нисан,на друга честота е. Висулки-това е дистанционно което е отделно,а не в ключа. Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210502_105141.jpg Прегледи:0 Размер:437.9 КБ ID:6831428 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210502_105153.jpg Прегледи:0 Размер:382.7 КБ ID:6831429 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210502_105211.jpg Прегледи:0 Размер:398.6 КБ ID:6831430 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210502_105405.jpg Прегледи:0 Размер:393.9 КБ ID:6831431 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210502_105405.jpg Прегледи:0 Размер:393.9 КБ ID:6831432
        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

        Коментар


        • #20
          Оказа се, че при мен все пак проблемът не е бил в "забравянето", а чисто механичен.
          След смяна на проблемните бутончета с нови - не гумени, които се сплескват, а като тези на снимката - щракаши, механични пластмасови, нещата си дойдоха на мястото. Всичко си работи, както беше преди - отключва двустепенно, заключва.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220107_200036-1.jpg
Прегледи:234
Размер:546.9 КБ
ID:6894149 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l500.jpg
Прегледи:232
Размер:20.9 КБ
ID:6894148 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpeg
Прегледи:223
Размер:7.6 КБ
ID:6894150
          Прикачени файлове
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • #21
            Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210502_105159.jpg Прегледи:64 Размер:452.6 КБ ID:6831433 След като си продадох тераното ми останаха доста дребни неща.Имам няколко ключа с работещи електроники.Имам и две "висулки"също работещи.Едната е за английски Нисан,на друга честота е. Висулки-това е дистанционно което е отделно,а не в ключа. Натиснете снимката за да я уголемите Име:IMG_20210502_105141.jpg Прегледи:0 Размер:437.9 КБ ID:6831428 Натиснете снимката за да я уголемите Име:IMG_20210502_105153.jpg Прегледи:0 Размер:382.7 КБ ID:6831429 Натиснете снимката за да я уголемите Име:IMG_20210502_105211.jpg Прегледи:0 Размер:398.6 КБ ID:6831430 Натиснете снимката за да я уголемите Име:IMG_20210502_105405.jpg Прегледи:0 Размер:393.9 КБ ID:6831431 Натиснете снимката за да я уголемите Име:IMG_20210502_105405.jpg Прегледи:0 Размер:393.9 КБ ID:6831432
            Тия "висулки" по принцип от какво разстояние действат ?
            Питам защото при мен са две на брой, работят, но трябва да съм на метър два от автомобила. На едното му смених батерията и сложих една лидълска (такава имах под ръка) но резултата е същия. Дали ако се сложат качествени батерии ще се подобри дистанцията ?

            На другия ми Нисан - Алмера, ключа и дистанционното е едно и там и от 200 метра си работи.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #22
              "Висулките" си хващаха като ключовете.Т.е. само едната,защото другата е от дясна дирекция с друга честота и не ставаше при мене.
              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

              Коментар


              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                А до колко метра приблизително отключваше и заключваше ?

              • ognqn
                ognqn коментира
                Редактиране на коментар
                Ами от втория етаж,Тераното пред блока..20/30м.
                То и зависи къде и как ти е разположена антената на приемника.

              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                Ясно, значи трябва да сложа читави батерии.

            • #23
              Вчера и на мен ми отказа дистанционното на централното. Предния ден работеше. Иначе колата пали. Батерията е сменена.

              Дадох ключа на един приятел електрончик. Бутоните работят, презапои тук-там, почисти платката ... Но не работи. Каза ми, че преди години са му носели подобен ключ и е сминял това квадратното метално нещо между бутоните и ключа тръгнал. EPCOS R750 - не било само кварцов резонатор, ами нещо комбинирано. Само, че в момента не мога да открия такъв елемент.

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:NISW1-grande.jpg Прегледи:0 Размер:132.0 КБ ID:6906458

              Имам резервен ключ. Той си работи, но хваща от много близко и за това го държа за резервен.

              П.П. След три опита за обучаване наново на дистанционните, резервното се обучаваше всеки път, а основното чак на третия път мигна и заработи.
              Последно редактирано от bullet_pk; 06-01-23, 17:27.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #24
                Здравейте! Има ли подобна процедура за запознаване на ключове за Nissan Qashqai?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X