Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Платформа за селскостопански инвентар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Платформа за селскостопански инвентар

    Здравейте, след предлаганите промени в наредбата за извънгабаритна техника по пътищата I, II и III категория ще трябва да се измисли нещо за транспортирането на машините широки повече от 4 м. /всички окопни култиватор и сеялки за окопни култури и др./ Като излезе наредбата и КАТ и АПИ ще нападнат земеделските машини то е ясно!
    Проектонаредбата но е е от друг сайт надявам се да не е проблем goo.gl/YzEu5J
    Като се замисля най-лесно ще е да се качва инвентара на платформа и така да се носи до нивата. Някой срещал ли е такива платформи, защото машините до 4 м. там е ясно 220 лв. + 2 коли и си пустосваш спокойно...
    То тази година за земеделците какво ли няма ново....
    Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
    Калоян Кирилов
    LZ2ZGT

  • #2
    От: Платформа за селскостопански инвентар

    Колега ти хубаво замисляш платформа-това добре ако имаш голями масиви,а някой хора като имат разскъсани парчета по 5 по 10 дк то егати хамалогията.То ще се заядът и с тези платформи пък товарене,стоваране....

    Коментар


    • #3
      От: Платформа за селскостопански инвентар

      Ако имаш примерно КУН-4,2 не е по-широко от 2,55 м. като се качи на платформа. Аз реално нямам земеделие а се замислям за колегите земеделци.
      А разкъсаните парчета по 5-10 дка няма да са от двете страни на пътя, то и се знае отдавна, че такова земеделие е неефективно...
      Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
      Калоян Кирилов
      LZ2ZGT

      Коментар


      • #4
        От: Платформа за селскостопански инвентар

        Това е така,но не винаги можеш да направиш масив на едно място.Просто закачаш го и караш иначе всички ще трябва да си купуваме лодки

        Коментар


        • #5
          От: Платформа за селскостопански инвентар

          В Добруджа земеделците не се плашат от каквито и да е наредби и закони
          Системно цели конвой от трактори и зърнокомбайни с монтирани хедери, пердашат по пътищата път при 40 градуса, когато всички камиони са спрени.
          По междуселските пътища никой не си сваля хедера, а без и обезпокоение си карат и с 12 редови сеялки по пътищата години наред.

          Коментар


          • #6
            От: Платформа за селскостопански инвентар

            Ок. Аз като един тъп прост агроном питам как можем да спазваме наредбите не да коментираме кой как е транспортирал техниката си досега. Проблема е доста важен за колегите земеделци....
            В момента съм служител на ОДЗ /не е Обединено Детско Заведение/ но както продължават да се опитват да ме правят чиновник няма да изтрая.
            В предишната ми служба са ме учили да помагам първо на земеделците, затова и мисля за това първо. Иначе ако мисля като тъп държавен служител това не е мой проблем.... Та да не правим лирични отклонения а да помислим по темата как да спазваме законите и наредбите да ги еВа...
            Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
            Калоян Кирилов
            LZ2ZGT

            Коментар


            • #7
              От: Платформа за селскостопански инвентар

              Бъркоча е пълен,май ще трябва да се възстановят черните пътища успоредни на републиканската пътна мрежа,инак лошо,не става с плащане за инвентар над 4м.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14552208996971300863520.jpg
Прегледи:1
Размер:91.1 КБ
ID:5702542
              Примерче,широката лента между нивите е третокласен път,под него тъмната ивица е черен(земен) път,който в момента е изоран или засят,явно ще трябва да се възстанови.Като се замисля,по време на ТКЗС-тата,нямам спомен да съм виждал комбайн или сеялка по пътната мрежа,а не е както да нямаше 12 редови бекери.Но черните пътища се подържаха,явно ще прибегнем отново към тях.
              Последно редактирано от petroffbg; 11-02-16, 21:09.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Платформа за селскостопански инвентар

                Ако ГОЛЯМИТЕ арендатори се съгласят щото пуста алчност да се орът тези пътища....

                Коментар


                • #9
                  От: Платформа за селскостопански инвентар

                  Първоначално публикуван от mitko_racing Преглед на мнение
                  Ако ГОЛЯМИТЕ арендатори се съгласят щото пуста алчност да се орът тези пътища....
                  Колега, много, ама много си прав!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Платформа за селскостопански инвентар

                    Първоначално публикуван от mitko_racing Преглед на мнение
                    Ако ГОЛЯМИТЕ арендатори се съгласят щото пуста алчност да се орът тези пътища....
                    Не го правят от алчност, а за да намалят маневрите. Поне според мен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Платформа за селскостопански инвентар

                      Първоначално публикуван от X-pert Преглед на мнение
                      Не го правят от алчност, а за да намалят маневрите. Поне според мен.
                      Има черни пътища широки по 6 метра.Все едно дай да изкъртим асвалта,че пречи да дисковаме...Колега X-pert това тяхното е лакомия имат си трактористи,шефовете им не ги бъркат маневрите.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Платформа за селскостопански инвентар

                        Един мастит арендатор се хвалеше че само от пътищата,си докарва по 100 000лв само от цар СубсидиЙ.Разбира се това не става,и без да се покровителства от местните чиновници.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Платформа за селскостопански инвентар

                          А някой с години работят и пак немогат да изкарат тази сума,но такава е цялата оправия.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Платформа за селскостопански инвентар

                            Много по изгодно ще им да си плащат от колкото да си дадат пътищата.
                            Не знам дали е от уменията на трактористите или просто арендаторите ги карат, но съм виждал не веднъж ниви изорани на 15-20 см от пътният банкет, а на тез места пътят е започнал да потъва.
                            Те за 50 см се циганят, а ви ще ги карате да се отказват от десетки хиляди декари под формата на изорани пътища.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Платформа за селскостопански инвентар

                              За някои инвентари могат да се изработят колесари евентуално но за някои просто не знам как ще е.Смятай какво откачи закачи ще пада особено при оправянето на парчетата 20,30,50дек.Ама при инвентар като примерно вадерщат за слята сеитба които е по спомени малко над 4м. широк и над 5м. дълъг качен на платформа пак си е толкова габарита.За по големи преходи да платформа ,придружаващ автомобил съответната сигнализация но за блокове на няколко стотин метра един от друг не виждам приемвливо решение което едновременно да е безопасно и сравнително бързо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X