Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моята Кия

    Вероятно е така. Освен, че отнема обем даже при сгънато състояние щората, при преминаване през неравности потракваше. Изтърпях я 3-4 дена...
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • От: Моята Кия

      Да. Прилича ми на тази, която си има дори място в пода на багажника.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0918.JPG
Прегледи:1
Размер:123.2 КБ
ID:5715496
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: Моята Кия

        Това май е RAV 4?
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • От: Моята Кия

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Направих клипче, на което се чува шума. Нарочно при спускане близо до бряг, защото отразява звука и се чува по-добре, но и иначе си го има.
          Колата е с изключени хъбове, само на задно. На моменти се чува и причукването при отпускане на съединителя. Когато натискам съединителя, шумът престава.
          Така си е от край време, но не ми звучи добре.


          Да вметна 2 стотинки по проблема, макар и малко късно. Ако е това, което си мисля, при мен го имаше още като я взех, имам го и сега с новия съединител. Аксиалния лагер се допира до перата на притискателя, особено, когато е наклонена колата напред, за това спомага и износването на тръбата, която играе ролята на водач на лагера. Няма как да се оправи според мен, чисто конструктивен дефект, както целия механизъм по задействането на съединителя в нашите кошници.

          Почнах да се боря с проблема след като смених съединителя, понеже реших, че това може да създаде ядове в дългосрочен план. Първото, което ми дойде на ум - връщаща пружина. След доста прочетени материали установих, че подобен проблем има при субару-тата и е често срещано явление - STI версиите имат пружина, обикновените не. Когато човек сложи на нормална impreza съединител от sti или някакъв неоригинален с малко по-различна конструкция и почва да притраква точно така. Решението - връщаща пружина, която да държи иначе свободно мандахерцащата се вилка опъната и лагера далеч от притискателя.

          Сега, директно по въпроса с мъките по инсталирането на такава. Малка планка хваната директно за единия болт, който държи долната помпа, това беше лесно. Пробих вилката на подходящо място, което се оказа доста неприятно занимание, наложи се да ползвам твърдосплавна бургия, но след около 30 минути лежане по гръб и псуване, нещата се получиха. Сега става още по-сложно, избора на пружината. Ако пружината е прекалено трудна за разпъване - съединителя ви изчезва, ако е прекалено лека - никакъв ефект. Естествено нямах подходящата и в момента карам с една сравнително мека, но шума понамаля. Почетох пак из разни чужди субару форуми и установих, че там срещат същия проблем с подбирането на пружините, но поне има инфо каква точно работи и с каква дължина в 90% от случаите. За момента няма да пипам нищо повече по Кичка в тоя аспект, като имам време ще купувам различни пружини и ще пробвам. За момента и спрямо набавената информация - това не оказва съществено влияние върху живота на лагера. Просто се свиква с шума и това е, ако не ти се занимава да се мъчиш с модификации.

          Ако има интерес, мога да снимам как съм подходил към решаването на проблема. Също и в момента в който намеря подходящата пружина ще пиша каква е и ще добавя цялото инфо в темата, която създадох специално за съединителя при Спортидж. За момента се въздържам, понеже не смятам проблема за решен на 100%.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • От: Моята Кия

            Дай и някоя снимка,ако може.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: Моята Кия

              Утре ще се тръшна под нея и ще щракна творението.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • От: Моята Кия

                А аз се опасявах за лагери на скоростите. Не съм сменял още маслото. Не остава време...

                ПП: Ти бра ядове със счупена вилка. Като я разпробиеш, не я ли отслабваш, или там е достатъчно широка?
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Моята Кия

                  Пробита е на място, което няма да окаже влияние върху здравината й. Малко по-късно ще пусна снимка
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • От: Моята Кия

                    Моята Кия от темата, мисля да я обявя за продан. Тия дни ще я наснимам и ще пусна обява.
                    Идват ми много две джипки. Мисля да се върна към джип и лека кола.
                    Ако има интерес и въпроси, насреща съм.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Моята Кия

                      Бях забравил за снимките, признавам. Ако все още някой има интерес, ще снимам. Все още още обаче съм с прекалено слаба пружина, потраква си съединителя, но май свикнах. Ако изляза в отпуск ще се впусна в търсене на правилната.
                      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                      Коментар


                      • От: Моята Кия

                        Нико, протече ми на задно дясно в барабана. Там явно некакъв семеринг на полуоска. Голяма ли е данданията по смяната, ако си запознат?
                        Мисля да сменя и накладките, като ще се разглобява. Няма да е веднага, ама трябва да го оправя.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Моята Кия

                          Не съм разглобявал барабаните и честно казано се надявам да не ми се налага. Мразя барабанните спирачни системи с куп пружини, тресчотки, саморегулиращи механизми и всичко покрай тях. Мога само да кажа, че е добра идея да провериш и лагерите и да ги гресираш. Мисля, че има два семеринга на всяка полуоска. Това обаче е по спомен от някаква схема, на която бях попаднал преди време. Пак подчертавам, че не съм разглобявал и е добре и някой по-запознат колега да каже как е устроен задния мост.

                          П. С. От опит с други автомобили, процедурата не би трябвало да е нещо сложно. Записваш или снимаш поетапно като вадиш и после в обратния ред. Аз поне така правя с барабанните спирачки, че става два пъти по-лесно. Сигурен си, че не е текнало спирачно цилиндърче предполагам?
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • От: Моята Кия

                            Не съм, но да тече та чак да нацапа джантата не вярвам.
                            Нямам проблем със спирачките, но утре ще погледна в казанчето.
                            Това колело от край време си спира по-слабо а като цяло и ръчната ми е слаба. Вероятно се касае за износени накладки.
                            Нямам страх да разглобявам барабаните, на Ферозата съм го правил. Единствено е кофти ваденето.
                            По-скоро е перманентна липса на време.
                            Благодаря!
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Моята Кия

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Не съм, но да тече та чак да нацапа джантата не вярвам.
                              Благодаря!
                              Цилиндърче е.
                              Ти утре още щом вдигнеш капака и ще разбереш.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • От: Моята Кия

                                Прав си. Течността е намаляла с близо един сантиметър. Нямах време да разглобявам, само долях, но ще се разглобява.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X