Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Вибрация

    Първоначално публикуван от foris Преглед на мнение
    Имам проблем с малкия вал .......най вероятно е скъсан

    Какъв проблем? Скъсан или "вероятно"?

    Това са валове балнсиращи хармониците от висок ред. Много автомобили ги нямат, но от Митсубиши са решили, и ги използват в много от моторите си, дизели и бензинови.
    Някои тюнинговачи ги махат, но си има чалъми и е на собствен риск. Защото не знаеш как е подходено към баланса и на коляновия вал.
    А точно на тия дизели съм виждал колянов вал счупен на шийката, отрязан все едно с резак.

    Най- малкото взимаш сервизното на мотора и гледаш през лагерите на вала дали не минава маслопровод и за мазане на дуги възли.
    Кой е мотора? 4Dxx
    Последно редактирано от ctef; 26-11-18, 17:44.

    Коментар


    • #47
      От: Вибрация

      Mоторът е 4М40 и това е схемата на въпросните колела
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4M40_timing_chain.jpg
Прегледи:1
Размер:343.3 КБ
ID:5803952
      foris говори за номер 4.

      Коментар


      • #48
        От: Вибрация

        Да, и на този го махат. Но си има тънкости с маслопровдите.
        Писано е в коментара под филмчето.
        Не ми харесва като идея, пък всеки сам си решава.

        Коментар


        • #49
          От: Вибрация

          Е на питащия, като му говориш за неуравновесени трептения от по-висок ред (примерни трети) очакваш ли да те разбере? Па и да разбере нещо от коментарите (дето сигурно са на английски).
          Та да си оправи нещата в нормален вид предлагам аз.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #50
            От: Вибрация

            Най-добре е да си работят и двата вала, ако не, съм слушал за махване на двата Но ако се махне само единият, предполагам че ще има страшни вибрации.

            Коментар


            • #51
              От: Вибрация

              Или се махат и двата, или се оставят и двата. Из Русия масово ги махат на всякакви двигатели, стига да е възможно (случва се някой от тях да върти и нещо друго, например вакуум помпата в моя случай). Оставят си ги на мястото, но махат зъбните колела, които ги въртят. Оставят ги на мястото им точно заради смазването - обикновено са на триещи лагери като коляновия вал, със съответното обилно мазане, и махането им води до спадане на налягането на маслото някъде из системата.

              Ако, като в случая, единия е скъсан, ще трябва да се извади и на мястото на лагеруващите му части в лагерите да се сложат подходящи "капачки" със същия диаметър и някакъв начин да се застопорят (канал и зегерка например). Без сваляне поне на картера обаче не си го представям хич.

              ПП: Впрочем, поинтересувай се дали не могат да се намерят нови. В моя случай (двигател Nissan ZD30) съвсем не са на космическа цена. Може разправията да е значително по-малка.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X