Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вибрация

    От както го имам Паджерото не мога да разбера и отстраня тази гадна вибрация която се получава при малка скорост с малко обороти градско каране например между 1500/2000 оборота. Вибрацията или шума започва от от средата на купето до отзад на висока скорост спи.Сменени всички тампони на мотора и скоростна кутия с оригинални ефект нулев задно каре кардан.Днес реших да проверя тампона на раздатката и установих,че такъв няма.Вкарах рамата JMB0NV260VJ005564 в програмата за части и там също го няма този тампон за който има много
    теми.Та въпроса е този джип има ли тампон раздатка или не?Имам луфт в опашката на задния кардан но теч от семеринга нямам.Ако някой има идея или е препатил от такъв проблем да сподели.Паджерото е 2.8 дизел 97година къса база.
    Pajero 2.8 tdi GLS къса база

  • #2
    От: Вибрация

    Аз имам подобен проблем с вибрация в купето, който обикновено се получава от 3-та скорост нагоре при обороти между 1000-1500. В моя случай мисля, че е заради някакъв стабилизиращ вал в двигателя (не съм сигурен, че така се нарича). В този случай ремъка е премахнат, защото на вала имало луфт и било по-зле. Нямам представа кой е махал този ремък и защо, но след размисли до такива изводи се достигна. Така че ако си сменял ремъци и там всичко е било наред, можеш да го изключиш това като опция. Но ако все още не си сменял и не знаеш какво е положението, това е възможно да е един от вариантите.

    Коментар


    • #3
      От: Вибрация

      2,8 е с верига и няма ремъци и допълнителни валове. И моя няма този тампон на раздатката.

      С какви гуми си?
      GSM 0877 08 99 19
      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

      Коментар


      • #4
        От: Вибрация

        Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
        2,8 е с верига и няма ремъци и допълнителни валове. И моя няма този тампон на раздатката.

        С какви гуми си?
        235/70/15 BF GOODRICH ТА чисто нови.Джипа е със фланци така съм го купил ако това има значение.
        Pajero 2.8 tdi GLS къса база

        Коментар


        • #5
          От: Вибрация

          Преди година бях сложил едни много рошави Сломпари и с тях имах вибрация при много ниска скорост. Та за това попитах за гумите. Съмняваме нещо по карданите да не е заровено кучето. Провери задния да няма удари.
          GSM 0877 08 99 19
          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

          Коментар


          • #6
            От: Вибрация

            Карета-кардани.Раздатката трябва да има тампон.
            ТЕЛ:0886301378

            Коментар


            • #7
              От: Вибрация

              Първоначално публикуван от kralev.bg Преглед на мнение
              Карета-кардани.Раздатката трябва да има тампон.

              Глупости!!!!!!
              JMB0NV260VJ005564 това шаси НЯМА тампон на раздатката,както и моито както и доста други!!!!!!!
              Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
              Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
              Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
              Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

              Коментар


              • #8
                От: Вибрация

                Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                Глупости!!!!!!
                Нека,приемем,че без умисъл си написал горното
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160213_144504.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:5702656Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160213_144701.jpg
Прегледи:1
Размер:94.2 КБ
ID:5702657Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160213_144701.jpg
Прегледи:1
Размер:94.2 КБ
ID:5702657

                Легнал на асвалта-толкова.
                ТЕЛ:0886301378

                Коментар


                • #9
                  От: Вибрация

                  Ще приложа снимки нямам такъв тампон мисля да сваля скоростната кутия за да проверя съединителя.
                  Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вибрация

                    Не мисля да лягам по асфалта за до казвам това което съм написал,още повече ако има програма която е достоверна и го е подвърдила!
                    Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                    Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                    Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                    Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вибрация

                      Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                      Не мисля да лягам по асфалта за до казвам това което съм написал,още повече ако има програма която е достоверна и го е подвърдила!
                      Погледнете си поне раздатката и рамата.Консруктивните отвори със сигурност са си там.
                      Това,че на вашето няма тампон не значи,че трябва да е така.
                      ТЕЛ:0886301378

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вибрация

                        Първоначално публикуван от kralev.bg Преглед на мнение
                        Погледнете си поне раздатката и рамата.Консруктивните отвори със сигурност са си там.
                        Това,че на вашето няма тампон не значи,че трябва да е така.
                        Дааа отвори има на всички раздатки,нооо сигурно някои ми го е махнал или ми е изрязал несъществуващата планка за този тампон от рамата,защото на нея няма и никога не е имало планка за тампон!!!
                        А защо на Вашето ако има и на другите трабва да има?????????????
                        И още едно доказателство от 10,30 днес след позвъняване в резервни части в представителството се оказа,цитирам:
                        -Господине,не можем да ви предложим такъв тампон,защото по номера на рамата който ми дадохте не излиза да има...........
                        ...........баси и тия колко не разбират............
                        Нямам какво да кажа повече по въпроса,ще си го карам така докато не ми падне кутията
                        Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                        Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                        Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                        Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вибрация

                          Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                          ...баси и тия колко не разбират
                          Всъщност не разчитай на 100% да разбират, нищо че са официален/оторизиран представител/сервиз. Нагледал съм се на доволно количество сътворени глупости точно от такива сервизи, въпреки солената цена. Не говоря за конкретния, а изобщо.

                          По темата - луфта на пиньона на задния диф е редно да се оправи (говоря за радиален или аксиален луфт, лек луфт на въртене е нормално да има и дори трябва да има), иначе по някое време ще правиш диференциал, ако вече не е късно де. Въпросната вибрация може и да не е от там, но щом има луфт имаш проблем И там.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вибрация

                            Според мен неможе навсякъде грешката да е вярна......

                            ...... по темата в техническото ръководство неодвна гледах,че допуска е 15-18 мм свободен ход на кардана..........
                            Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                            Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                            Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                            Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вибрация

                              Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение

                              ...... по темата в техническото ръководство неодвна гледах,че допуска е 15-18 мм свободен ход на кардана..........
                              Абсурдно е там да има аксиален или радиален луфт в такива размери. Дифа отдавна ще е на парчета.

                              Това може да е само луфт на въртене, и в себе си съдържа няколко луфта - като тръгнеш през от полуоските, през сателитите, умножиш техния луфт по предавателното число и стигнеш конкретно до пиньона/короната, където луфта поне по норма е не повече от 2мм на въртене, за да има някакво коректно петно между пиньон/корона. Всякакъв друг луфт на пиньона освен на въртене, говори за заминали лагери на пиньона и контактно петно пиньон-корона извън всякакви норми.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X