Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    колега аз сам с 2.5 dti и имам такъв тампон на раздатката захванат е за шасито с планка абе нещо подобно на метален пръстен с каучукова втулка и през него преминава друга която.двете втулки са свързани а 4 каучуково моста така до толкова мога да ви обясня утре ще кача снимки той и без това ми е свален.

    апък колега наистина земи провери съединителя щото и аз имах подобен проблем с и сега сменям съединител
    Последно редактирано от CarTest™; 17-02-16, 19:47.

    Коментар


    • #32
      От: Вибрация

      Колега за същите става въпрос провери ли ги? С по-дълъг лост напъваш моста напред и назад на канал към купето.

      Коментар


      • #33
        От: Вибрация

        Някакво развитие с вибрацията?
        Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
        Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
        Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
        Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

        Коментар


        • #34
          От: Вибрация

          Чакам тампоните на задните носачи първо от тях ще започна и ще пиша.
          До като чакам тампоните смених семеринг горивна помпа инжектор горивен филтър сваляне резервоар проверка горивопроводи.Всичко това следствие от замръзване на нафта заредена от ГАЗПРОМ
          Pajero 2.8 tdi GLS къса база

          Коментар


          • #35
            От: Вибрация

            Добрее,и аз чакам,че след такава полемика е добре да се знае кое,как и защо ако ти се разказва де?
            п.п. А по повод на замръзването,затова карам бензин-газ,не,че не харесвам дизела,даже още немога си прежаля 2,8 -цата.........
            Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
            Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
            Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
            Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

            Коментар


            • #36
              От: Вибрация

              Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
              Добрее,и аз чакам,че след такава полемика е добре да се знае кое,как и защо ако ти се разказва де?
              п.п. А по повод на замръзването,затова карам бензин-газ,не,че не харесвам дизела,даже още немога си прежаля 2,8 -цата.........
              Ще разкажа задължително.За бензина си прав .
              Pajero 2.8 tdi GLS къса база

              Коментар


              • #37
                От: Вибрация

                Има ли развитие?

                Коментар


                • #38
                  От: Вибрация

                  Днес смених тампоните на задните носачи и вибрацията изчезна.Голямо благодаря на колегата antonyy.
                  Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                  Коментар


                  • #39
                    От: Вибрация

                    Поздравления! Благодаря за инфо-то.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Вибрация

                      Първоначално публикуван от strugarev Преглед на мнение
                      Днес смених тампоните на задните носачи и вибрацията изчезна.Голямо благодаря на колегата antonyy.

                      Това преди или след като и свалял кутията както пишеш по-горе?
                      Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                      Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                      Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                      Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                      Коментар


                      • #41
                        От: Вибрация

                        Реших първо да сменя тампонити и след това да сваля кутията.Вибрацията изчезна и слава богу няма да свалям кутията
                        Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                        Коментар


                        • #42
                          От: Вибрация

                          Колеги имам автосервиз и съм се сблъсквал с доста странни проблеми от 15-20 години насам с какво ли не и мотори ,кутии трансмисии и мн др.Ако нямаше да мога да помогна въобще нямаше да пиша . Не съм от тези които си пилеят ценното време ,пишат глупости и си търкат копчетата на клавиатурата.Радвам се че колата се е оправила .Поздрави от Бургас и ще се радвам ако съм полезен с нещо.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Вибрация

                            Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                            Доколкото се вижда на снимката тампона е скъсан и всико е увиснало на него на долу,аз съм виждал такъв нов тампон и смея да кажа,че е доста лемав като такаъв,и никаква вибрация не би погасил!!!Аз понеже нямам такъв апендикс на раздатката мисля,че би било колегиално някой който има да го махне с научна цел и да каже безпристрасно това променило ли е поведението на машината,и евентуално дали не му е паднала раздатката.Това последното е майтап,но е време да изолираме този тампон от вероятностите за проблема на колегата strugarev.

                            Към strugarev тези са фтулките както и тези които са на дригия край на дългия носач..........
                            Не бъркай големия с малкия.
                            Това на снимките ти е малкия тампон и на самия тампон нищо му няма. Когато е нов от магазина този тампон има 4 спици , които държат вътрешната гумена втулка за външната част /диаметър на тампона. При поставянето му и влизането в работа тези спици се късат почти веднага и после тампона работи свободно /с по голяма свобода/ и това е нормално.Работата му се състои в това при подаване на газ , при потегляне напред , или потегляне назад да не дава на раздатката да се завърта на ляво или надясно и прави ударите меки. И не правете глупости да го махате. Голям тампон обаче на раздатката трябва да има и той понася цялата тежест на раздатката върху рамата.Поздрави! П.С. Общ радиален луфт на задния диф /пиньон,сателити и др./ се допуска до 5мм.
                            Последно редактирано от traper2504; 09-02-17, 16:07.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Вибрация

                              Имам проблем с малкия вал който е под кояновия се върти от него с зъбно колело става на въпрос за 2,8 дизел къса база 98 година мисля че играе роля на стабилизиране на двигателя върти се обратно на колянов вал най вероятно е скъсан Въпросът ми е може ли без този апендикс


                              Изпратено от моят Mi A1 с помощта на Tapatalk

                              Коментар


                              • #45
                                От: Вибрация

                                Това е балансиращ вал, а не "апендикс". Иначе и без двигател може, ама не е удобно.
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X