Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Вибрация

    Ами и тук в качената теническа литература мисля,че го има маркиран кардана и маркер след фланеца на моста и е дадено,че при въртене максималното трабва да е 15-18 мм,както се мери двумасов маховик на този принцип....сети ли се?
    Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
    Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
    Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
    Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

    Коментар


    • #17
      От: Вибрация

      Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
      Дааа отвори има на всички раздатки,нооо сигурно някои ми го е махнал или ми е изрязал несъществуващата планка за този тампон от рамата,защото на нея няма и никога не е имало планка за тампон!!!
      А защо на Вашето ако има и на другите трабва да има?????????????
      И още едно доказателство от 10,30 днес след позвъняване в резервни части в представителството се оказа,цитирам:
      -Господине,не можем да ви предложим такъв тампон,защото по номера на рамата който ми дадохте не излиза да има...........
      ...........баси и тия колко не разбират............
      Нямам какво да кажа повече по въпроса,ще си го карам така докато не ми падне кутията
      Да....,и на мен ми отговориха така по телефона.После с тампона в Ратола Варна се оказа,че даже го имат наличен-145лв.В момента имам две дълги бази(2.8 и 3.5) и двете са с тампони.Разколачвал съм 2.8 късо,стоше само стоиката на шасито(не е заварена,на болтове е)-вероятна майсторска интервенция.

      Аксиален луфт на дифа е повече от нежелателен.
      ТЕЛ:0886301378

      Коментар


      • #18
        От: Вибрация

        Колега провери си тампоните на надлъжните рамена които държат задния мост към рамата .Имах такъв проблем с една кола само че д. база след смяната всичко изчезна . Те са кръгли имат дист. втулка и шайби в комплекта дойде всичко.

        Коментар


        • #19
          От: Вибрация

          Отвори на раздатката има но гледам на шасито няма нито планка нито отвори. Луфта на дифа според мен е голям и задължително ще го оправя.
          Pajero 2.8 tdi GLS къса база

          Коментар


          • #20
            От: Вибрация

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            .... луфта на пиньона на задния диф е редно да се оправи (говоря за радиален или аксиален луфт...
            При аксиален луфт от 15 мм пиньона въобще няма да е в зацепление с короната.
            А при радиален луфт от 15 мм въпроса въобще е безсмислен.

            Коментар


            • #21
              От: Вибрация

              Първоначално публикуван от antonyy Преглед на мнение
              Колега провери си тампоните на надлъжните рамена които държат задния мост към рамата .Имах такъв проблем с една кола само че д. база след смяната всичко изчезна . Те са кръгли имат дист. втулка и шайби в комплекта дойде всичко.
              Не разбирам за кой тампони става на въпрос колега.
              Pajero 2.8 tdi GLS къса база

              Коментар


              • #22
                От: Вибрация

                Най-вероятно става въпрос за тампоните на "пушките" който са едни гривни 2х2 към рамата и 2х2 фтулки към задния мост...........
                Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                Коментар


                • #23
                  От: Вибрация

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:134_0103KQ1F5T.png
Прегледи:1
Размер:36.6 КБ
ID:5702970За тези втулки ли става въпрос?
                  Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                  Коментар


                  • #24
                    От: Вибрация

                    Да, но мен лично ме съмнява да е от там проблема. Но все пак ги прегледай.
                    GSM 0877 08 99 19
                    Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                    Коментар


                    • #25
                      От: Вибрация

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1455632608094.jpg
Прегледи:1
Размер:52.6 КБ
ID:5702971Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1455632619464.jpg
Прегледи:1
Размер:64.5 КБ
ID:5702972Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1455632627811.jpg
Прегледи:1
Размер:42.0 КБ
ID:5702973[IMG][IMG][/IMG][/IMG]

                      Първата и втората снимка на 3000 бензин. Третата на 2,8. Сега ги снимах
                      GSM 0877 08 99 19
                      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                      Коментар


                      • #26
                        От: Вибрация

                        Доколкото се вижда на снимката тампона е скъсан и всико е увиснало на него на долу,аз съм виждал такъв нов тампон и смея да кажа,че е доста лемав като такаъв,и никаква вибрация не би погасил!!!Аз понеже нямам такъв апендикс на раздатката мисля,че би било колегиално някой който има да го махне с научна цел и да каже безпристрасно това променило ли е поведението на машината,и евентуално дали не му е паднала раздатката.Това последното е майтап,но е време да изолираме този тампон от вероятностите за проблема на колегата strugarev.

                        Към strugarev тези са фтулките както и тези които са на дригия край на дългия носач..........
                        Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                        Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                        Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                        Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                        Коментар


                        • #27
                          От: Вибрация

                          Бензиновото е на приятел и доколкота знам няма никакви вибраций. Миналата година на едно късо П2 пак 3000 сменяхме. Оригиналния беше цифра и сложихме някакъв от Голф 2 и досега не е мръднал.
                          GSM 0877 08 99 19
                          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                          Коментар


                          • #28
                            От: Вибрация

                            Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                            Бензиновото е на приятел и доколкота знам няма никакви вибраций. Миналата година на едно късо П2 пак 3000 сменяхме. Оригиналния беше цифра и сложихме някакъв от Голф 2 и досега не е мръднал.
                            Аз съм карал със скъсан тампон и не усещах никакви вибрации.При сваляне за смяна си спомням,че сранично,беше износен до желязо.По това съдя,че е обирал повече хоризонтални вибрации.
                            ТЕЛ:0886301378

                            Коментар


                            • #29
                              От: Вибрация

                              Като гледам снимките мисля ,че при мен няма такъв тампон и никога не имало.Предните тампони са ми напукани и ще ги сменя другите съм ги проверил и всичко е ок.Свалям кутията за да видя състоянието на съединителя дано там да е проблема.Благодаря колеги за оказаната помощ.
                              Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                              Коментар


                              • #30
                                От: Вибрация

                                Като гледам снимките мисля ,че при мен няма такъв тампон и никога не имало.Предните тампони са ми напукани и ще ги сменя другите съм ги проверил и всичко е ок.Свалям кутията за да видя състоянието на съединителя дано там  да е проблема.Благодаря колеги за оказаната помощ.
                                Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X