Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос и продажба на кола от Швейцария от собственика?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Внос и продажба на кола от Швейцария от собственика?

    Здравейте колеги!
    Мой близък е швейцарски гражданин и иска да си дойде тук с личната кола и да я остави на майка си ,като си е регистрира вече в България на нейно име! Ще дойде не с транзитни номера а с неговите си и иска да си ги върне обратно! Знае ли някой какво е нужно да се подготви преди да дойде в БГ?
    Благодаря!

    Допълнение: Възможно ли е колата да се прехвърли на името на собственика /който си има и БГ гражданство/ и какво е нужно?
    Последно редактирано от green; 06-02-16, 18:00.
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    От: Внос и продажба на кола от Швейцария от собственика?

    Идва с автомобила, оставя го тук. Взима талона и номерата и ги втъща в Швейцария. Взима талона с печат "анулиран" и се връща в България. Ако иска да го прехвърли на някого си пишат договор (бланков или писан на ръка или както си искат) ,без нотариална заверка. Отиват на митница за оформяне на митническа декларация. За определяне на стойността на автомобила в повечето случаи комай ползват каталог Шваке или нещо подобно (това, ако прекалено ниска цена е оисана по договор). Е мисля, че няма да открия секретна информация, ако кажа, че съм виждал договори с "ниска" стойност.
    Ако иска да я запише на свое име е същото, само без договора. Регистрира я на адрес по българска лична карта.
    Ако иска регистрира, като не го отчислява. Тогава след регистрирането се пише заявление за издаване на удостоверение за това, че номерата са унищожени у нас, а талона е задържан. Издава се след около месец. Заверява се в ДНСП със зелен печат. Превежда се и се легализира (това може да се направи и от преводаческата фирма, ако е читава). Удоволствието с всичките салтанати е около 100-на лева.
    Успех!
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Внос и продажба на кола от Швейцария от собственика?

      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      Идва с автомобила, оставя го тук. Взима талона и номерата и ги втъща в Швейцария. Взима талона с печат "анулиран" и се връща в България. Ако иска да го прехвърли на някого си пишат договор (бланков или писан на ръка или както си искат) ,без нотариална заверка. Отиват на митница за оформяне на митническа декларация. За определяне на стойността на автомобила в повечето случаи комай ползват каталог Шваке или нещо подобно (това, ако прекалено ниска цена е оисана по договор). Е мисля, че няма да открия секретна информация, ако кажа, че съм виждал договори с "ниска" стойност.
      Ако иска да я запише на свое име е същото, само без договора. Регистрира я на адрес по българска лична карта.
      Ако иска регистрира, като не го отчислява. Тогава след регистрирането се пише заявление за издаване на удостоверение за това, че номерата са унищожени у нас, а талона е задържан. Издава се след около месец. Заверява се в ДНСП със зелен печат. Превежда се и се легализира (това може да се направи и от преводаческата фирма, ако е читава). Удоволствието с всичките салтанати е около 100-на лева.
      Успех!
      Благодаря колега
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Внос и продажба на кола от Швейцария от собственика?

        Привет,
        Имам подобен казус, мой приятел швейцарец ще идва с колата си в БГ, Субару Форестер 2003. Ако ми я продаде тук, какви документи са му необходими да носи/издаде , за да може да се регистрира в БГ ?
        Задължително ли трябва да вземе талона и номерата с него в Швейцария, за да я снеме от отчет и може ли да не се връща обратно до БГ само за талон с печат анулиран?
        Как е най-добре да се подходи , с цел най-малко разправии и разходи?
        Благодаря предварително.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X