Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Ако обичаш да обясниш как по-качествената маска е по-добра за здравето ти?

    И аз имам добра маска, фотосоларна(дето им викате автоматични), марката и е 3М. С кеф си я ползвам, много по-удобна е за работа.

    Обаче нито е по-добра за здравето от презряната ръчка, нито шевовете стават по-добри заради нея.
    Е, по-удобно е за работа, ама само това.
    Как е по добра за здравето ли,ползваш стъкло 9 фиксирано да ама пердашиш на 200 ампера помещението зле осветено кво става с очичките а?Втори пример работим с стъкло 11 щото предния път с 9ветката сме яли у......да ама ни се налага да бачкаме с малки токове на светло и кво не виждаме ваната очите са натоварени от взирането и пак нещата идват уморени очи.Пример трети монтажни заварки с много прихватки газ старгон,нямаш трета ръка да си държиш маската с затъмнено стъкло,точковаш без маска резултата къв е изгоряло и обелено лице и клепачи,ако пък ти е на главата вдигаш пускаш докато ти писне.Моите уважения Коле ама аз няма как да нося по 5 различни стъкла на маската с различно затъмнение и ли две три различни маски .Другото нещо аз съдя по себе си и говоря за себе си и в предишния ми пост,от както работя с фото соларна маска умората в очите ми намаля в пъти,не съм се осветял нито съм получавал изгаряния и обелване на кожата по лицето и клепачите.А тука говорим за заваряване почти всеки ден по цял ден щото бачкам за мен си и няма как да се скатая или да претупам нещата с некачествен шев да отбия номера щото ми вреди на имиджа.За това казах че за мен качествената маска е инвестиция в здравето ми щото ако не е това здраве няма кой да ми храни детето и семейството.Казах и за качествените маски специално щото в България има достатъчно ниско качествени боклуци които един път затъмнят пет пъти не затъмнят или като затъмнят касетата не e еднакво тъмна на всякъде и кво става с очите а?Говоря от страна на опита тествал съм почти всички китайски кенефи до 70-100лв .Казах го и в предишния си пост и пак го казвам,, и аз мога и бате може ма козата си сака пръч,,Никой не натоварвам с моето мнение то си е лично мое здравето на всеки си е негов проблем и всеки знае сам за себе си ще го цени ли или не.Но за мен пари хвърлени за качествени маски,за качествени асприации в работилницата,както и качествената техника която работи а не ти трови нервите с ремонти и други простотии си е инвестиция в здравето ми.

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      Малееее какъв филм само. Можеше още по-зле да го догодиш. Маска с дръжка, само едно стъкло....Тя автоматиката е само едно кимване с главата

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
        ...Тя автоматиката е само едно кимване с главата
        По едно кимване всеки път като ти дотрябва маска и по едно бутване с ръка или пак кимване като искаш да я вдигнеш.

        ...ама не разбрахме, кое в обикновеното стъкло защитава по-добре от читав панел?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          Ми пазете си очите със старите дъргели...даже и вратни мускули ша развиете.Аз от началото на века заварявам със соларна.Нямам диоптри,а съм почти на 50

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Първоначално публикуван от resora Преглед на мнение
            А тука говорим за заваряване почти всеки ден по цял ден щото бачкам за мен си и няма как да се скатая или да претупам нещата с некачествен шев да отбия номера щото ми вреди на имиджа.
            А как ти се струва по ролка тел на ден(15 кг), и това всеки ден, в продължение на няколко месеца. Това в натоварения период. В по-малко натоварения по 8-10 кг тел на ден.
            Казано по друг начин-на един бойлер имаше средно по 1,7 метра заварки. Умножи го по 30-40, и ще разбереш за колко заваряване става въпрос.

            Там работехме предимно с диви китайски фотосоларни маски, и когато се скапе, и няма друга в склада-вземаш най-обикновен шлем, с черно стъкло, и слюда отпред, и переш. Никакъв дискомфорт, или забавяне на работата нямаше от това.

            Естествено-с по-добра маска се работи много по-леко и удобно, но за кой ли път казвам-маската е на едно от последните места по важност за заварчика.
            Много по-важно е да си познава машината, да може да прави настройки според всеки конкретен шев, да мисли като работи(че имаше един смъртен случай, и друг на който на колегата му се размина на две педи от отнасяне на главата). Даже едните по-качествени ръкавици са по-важни от вида на маската.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              Прав си, Кольо! Когато имаш 3мм дупка с косове на ламарина 3мм, дори да запалиш на 1 сант в страни не е голям проблем. Но ако трябва да близна две ламарини с точка 0.2мм3 ако запаля на 0.5мм в страни и всичко приключва, а аз съм 100лв на зад за материали.

              Хайде да спрем, защото това не води до никъде!
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                Кольо, естествено че маската не е от първостепенно значение, и общо взето съм съгласен с всичко от поста ти. Обаче факта че вече струват по-малко от резервоар нафта ги прави достатъчно евтини дори за такива като мен, дето 15 килограма тел я топят за половин година.

                Не съм съгласен единствено с твърденията че обикновено стъкло защитавало по-добре от читава автоматична маска. Това просто не е вярно. Няма нито един параметър по който читава маска му отстъпва, дори напротив.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  Не си съгласен, защото търсиш заека само в стъклото. Пренебрегваш обаче допълнителното просветляване, а то при соларните маски не става при околната светлина /тая при която окото се е приспособило още от събуждането ти и постепенно регулирано през деня/. С други думи товариш мозъка допълнително. При обикновенните маски имаш две положения на дискомфорт, а при солара три. Аз когато има възможност ползвам маска с дръжка за да може очите да са изложени на околната светлина повече време. При добрите автоматични маски просветляването става при зелен фон /възможно най-безобидният за окото в целия спектър/, но.....
                  Един добър заварчик не би трябвало да изпитва недостик на ръце или пеленето на електрод ТОЧНО на определено място да му е трудно /дебелината на тенекията няма никакво значение/. Машината естествено е от значение, както опита и някои тънкости.

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                    Не си съгласен, защото търсиш заека само в стъклото. Пренебрегваш обаче допълнителното просветляване, а то при соларните маски не става при околната светлина /тая при която окото се е приспособило още от събуждането ти и постепенно регулирано през деня/. С други думи товариш мозъка допълнително. При обикновенните маски имаш две положения на дискомфорт, а при солара три. Аз когато има възможност ползвам маска с дръжка за да може очите да са изложени на околната светлина повече време. При добрите автоматични маски просветляването става при зелен фон /възможно най-безобидният за окото в целия спектър/, но.....
                    Един добър заварчик не би трябвало да изпитва недостик на ръце или пеленето на електрод ТОЧНО на определено място да му е трудно /дебелината на тенекията няма никакво значение/. Машината естествено е от значение, както опита и някои тънкости.
                    Трите нива са си все там - без маска, с маска и без дъга, с маска и с дъга. Като добавим и допълнителните "екстри" че тия 3 нива са на по-голямо разстояние едно от друго, по простата причина че нямаш възможността да настроиш затъмнението спрямо конкретната дъга и среда, стреса в най-добрия случай е същия, и то ако предположим че с автоматична маска я вдигаш и сваляш при всяка отделна заварка, както правиш с обикновената, хич без да споменаваме че освен мозък и очи, имаш и други чаркове като врат например, на който хич не му е безразлично колко пъти днес си кимнал.

                    Стреса за окото е в пъти по-голям при преминаване от тъмно в светло, заради което адаптацията от тъмно в светло е няколко пъти по-бърза, отколкото от светло в тъмно, а ако промяната е рязка придружена дори с болка в преходния момент. Стреса за мозъка обратно - когато си активен, тоест правиш нещо, е по-голям при преминаване от светло в тъмно, докато започне да различава контури и да съставя образ, именно заради по-бавната адаптация на окото от светло в тъмно. Отделно, окото си "почива" в тъмен тежим - мускулите, отварящи и затварящи "блендата" му са стегнати при светло и отпуснати при тъмно, тоест постоянното махане на маската, с цел адаптация към околната светлина, не разтоварва очите, а тъкмо обратното. Поради последната причина са измислени и работят слънчевите очила - окото в общия случай и без тях се адаптира, с цената на силно затворена "бленда" и напрегнати до крайност мускули, които я управляват. Като сложиш цайси, окото работи в по-отпуснат режим, в следствие на което умората е много по-малко. Има бол информация нявсякъде по въпроса.


                    От друга страна, добре настроена автоматична маска е тая, при която между затъмнен режим с дъга и незатъмнен режим без дъга се получава почти еднаква обща осветеност, при което на окото почти не му се налага да се адаптира допълнително. Тоест ако не махаш маската имаш 1 ниво, или 2 близки едно до друго нива на осветеност, с които и на окото и на мозъка им е далеч по-лесно. Но това ако я настроиш добре. Ако е настроена просто "някак", ползва се от 10 човека, и е нисък клас, естествено че можеш да си докараш всякакви екстри, и обикновената маска да ти се струва много по-добър вариант.

                    Отделно, добрите касети в незатъмнено положение са жълто-зелени и доста по-светли от ниския клас такива (независимо маркови или не), та и не ти се налага постоянно да я вдигаш и сваляш. Многото им настройки също не са там от някаква лигавщина, а именно с цел да можеш да настроиш маската оптимално спрямо собствените си очи, това, което вършиш в момента, и средата, в която го вършиш. Да, нужна е малко заигравка, докато им свикнеш на настройките, но после е лесно и бързо. С моето заваряване от дъжд на вятър ми трябваше сигурно месец, за да си изградя навици кои точно неща да гледам докато настройвам затъмнението, което в общия случай е единствената настройка, която пипаш често, затова и обикновено е изнесена на удобно място.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      ..От друга страна, добре настроена автоматична маска е тая, при която между затъмнен режим с дъга и незатъмнен режим без дъга се получава почти еднаква обща осветеност, при което на окото почти не му се налага да се адаптира допълнително. Тоест ако не махаш маската имаш 1 ниво, или 2 близки едно до друго нива на осветеност, с които и на окото и на мозъка им е далеч по-лесно. Но това ако я настроиш добре. Ако е настроена просто "някак", ползва се от 10 човека, и е нисък клас, естествено че можеш да си докараш всякакви екстри, и обикновената маска да ти се струва много по-добър вариант.
                      Многото им настройки също не са там от някаква лигавщина, а именно с цел да можеш да настроиш маската оптимално спрямо собствените си очи, това, което вършиш в момента, и средата, в която го вършиш. Да, нужна е малко заигравка, докато им свикнеш на настройките, но после е лесно и бързо. С моето заваряване от дъжд на вятър ми трябваше сигурно месец, за да си изградя навици кои точно неща да гледам докато настройвам затъмнението, което в общия случай е единствената настройка, която пипаш често, затова и обикновено е изнесена на удобно място.
                      Малииии, то голямо настройване е паднало бе sparky!Ама така е, като си купувате китайски маски от висок клас с толкова много настройки ...!
                      А пък на speedglas-а настройките са простички, освен степните за затъмнение има 3 фиксирани степени за чувствителност и две за просветляване -бързо и бавно -проста работа!
                      Не съм съгласен единствено с твърденията че обикновено стъкло защитавало по-добре от читава автоматична маска. Това просто не е вярно. Няма нито един параметър по който читава маска му отстъпва, дори напротив.
                      Под това "дори напротив" трябва да разбираме че автоматичната маска защитава по добре ли?!
                      Освен да създава по голямо удобство при работа -нищо друго не прави автоматичната маска !!Нито се вижда по добре през нея, нито пък защитава очите по-добре !!



                      Има едни филтри които имат такива параметри че осигуряват изключително високи стойности на защита -10 пъти по високи от необходимия стандарт!
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:75aa7f25.jpg
Прегледи:1
Размер:45.8 КБ
ID:5664507Gold coated welding filters-стандартен филтър който е покрит с тънък слой злато, който е предназначен да отразява повече светлина и топлина и позволява при заваряване дъгата да се вижда в естествените и цветове и много по ясно от всички останали стандартни и автоматични филтри. Металното покритие отразява 90% от топлината .В сравнение 4% на топлината отразявана от други защитни филтри .Златното покритие отразява и 90% от инфрачервеното излъчване.Заради тези си параметри, тези филтри осигуряват изключително високо ниво на защита !
                      Та така !
                      Последно редактирано от welderargon; 01-06-15, 20:11.
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        Ти предното стъкло на автоматична маска с какво покритие мислиш че е? Задай си въпроса защо изглежда лилаво, после помисли как ще изглежда като му махнеш синьото и защо. Пък после може и да се сетиш защо цвета на маркова маска нисък клас е по-различен от на маска висок клас.

                        Тънкия слой метал върху стъкло много отдавна не е космическа технология. Още по татово време правеха сгради с такова (справка "двореца на децата"). С това никак не подценявам качествата на тоя или оня филтър. Само че сигурно си подминал писанията в сайта на SpeedGlass, в който черно на бяло пише че IR и UV защитата на автоматичните маски е перманентна - затъмнява се само това, което е преминало през въпросния филтър отпред, което пък после минава през още един филтър отзад. И именно качествата на тия двата филтъра (може и да са повече - всеки от тях може да е съставен, от няколко слоя) са едно от нещата които отличават маска нисък клас от висок клас такава. Самия течнокристален филтър към днешна дата вече с нищо не е интересен и могат да го правят куп китайци.

                        А през обикновена маска се вижда по-добре когато слюдата на автоматичната вече е за смяна. И впрочем, нищо не ти пречи да си сложиш обикновено стъкло вместо поликарбонат. Резултата ще е точно същия - няма да се виждат отблясъците от надраскания поликарбонат.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                          Ама така е, като си купувате китайски маски от висок клас с толкова много настройки ...!
                          Намям никакъв проблем да дам хилядарка за маска, стига за тия пари да получа нещо повече. И за по-големи глупости съм давал повече пари, ама данък марка от известно време просто отказвам да плащам. Да не мислиш че въпросния SpeedGlass го правят на Марс?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                            Здравейте, може ли мнение дали тази маска ще върши работа и си заслужава парите?. Става въпрос за ползване от дъжд на вятър, демек- веднъж на няколко месеца
                            http://www.aliexpress.com/item/Auto-...788507915.html
                            Маската за хоби ,става . за сега съм я изпитал на 1 час заваряване , не ме заслепи , нямах главоболие . Недостатъците са: 2 сензора , неравномерно затъмнение в краищата и ъглите , получаващо се от разликата в визуалния ъгъл който е макс 10 °. Лека е и държи на бой
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-08-15, 17:41.

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Първоначално публикуван от xbmx Преглед на мнение
                              Маската за хоби ,става . за сега съм я изпитал на 1 час заваряване , не ме заслепи , нямах главоболие . Недостатъците са: 2 сензора , неравномерно затъмнение в краищата и ъглите , получаващо се от разликата в визуалния ъгъл който е макс 10 °. Лека е и държи на бой
                              Не бързайте да си давате парите за маски с посредствени параметри. В началото на септември очакваме нова доставка маски. Двата ни досегашни модела с подобрения и по-ниски цени, плюс нов модел със същите параметри без долния обхват от DIN 5 до DIN 8 и размер на видимата област 100х45мм. Цената за форума ще бъде 72 лв.

                              А по повод на "позлатеното"стъкло коментирано по-горе в темата съм споменал тук: http://www.offroad-bulgaria.com/show...79#post2805379 (в случай, че сте го пропуснали ;-))
                              Последно редактирано от aig; 17-08-15, 18:42.
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                Моля някой ако има тая маска да ми кажи впечатленията си от нея:

                                http://www.kammarton.com/zavarachni-...isto-Tech-5-13

                                Разрових на доста места, но никъде не видях каква е цената ама са ми казвали, че е бая скъпа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X