Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Маски за заваряване

    Преди около десет дни ми дадоха един мангал да го обучавам и му бяха дали същият шлем(едно към едно) като на Yordan Kolev. Също затваря по диагонал, т.е. долу в дясно и горе в ляво е много по светло . Та трябва да си извъртам главата по един противоестествен начин за да не се осветя. Между другото и аз си взех оня ден фотосоларен шлем, защото като работиш монтаж е много по-удобно да виждаш детайлите които трябва да завариш преди да "светнеш" Ама и той е такъв-диагонален. Когато работя нормалното си заваряване предпочитам шлема си(предният, който получих) с обикновеното тъмно стъкло(DIN11). Така риска от осветяване е по-малък. Но от собствени наблюдения виждам, че хора се осветяват най-вече когато имат някаква работа да си свършат на другия ден, или просто който го мързи!
    Не, че не са възможни и неволни осветявания, но аз топя по една ролка тел (1.0 мм/ 15 кг) на ден, а не съм се осветявал. Всъщност съм се осветявал само веднъж в живота си, като бях войник-фатмака режеше някакви арматури, а аз му ги държах, и от време на време поглеждах, та се случи. Иначе изгаряния на кожата на лицето получавам по веднъж, дваж на месец, като ми се наложи да работя сам, без асистент, и като няма кой да държи:-((((
    Последно редактирано от Кольо; 05-11-07, 22:36.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      До: Маски за заваряване

      Това отпред не е пакета, ами една нарочна предпазна пластина от поликарбонат. Струва двайсетина лева, ама можеш да си я отрежеш от къв да е лист за стотинки.

      Коментар


      • #33
        До: Маски за заваряване

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Имах предвид, че отпред е пострадало стъклото от пръски шлака..
        То не е стъкло а някакъв силикон, пластмаса, лесно се сменя и струва стотинки.
        Една интересна случка от днес: Идва този същият мангал и ми вика: Бат Кольо(отначало ми викаше "масторе", като му казах, че не съм майстор, запчна "шефе", А сега просто"бат...") нещо виждам мъгляво през каската. Отначало не обърнах много внимание, казах му да си почисти слюдата(точно тази пластмаса) и да се спасява, но той продължава да се оплаква, че не вижда почти нищо. Взех шлема, погледнах дъгата и веднага ми стана ясно-не беше отлепил защитното фолио от слюдата. Впоследствие се оказа, че е отлепил от едната страна, но "от де да знам, че има и от другата страна". Казах му, че на кашона в който е опакован шлема(каската) има стикер"Not for Indians", но той едва ли ме разбра, едва оправя българския, какво остава за английския...
        Няма ли спасение, Боже...
        Ама живея в делиормана, е не точно, но околооо....
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #34
          До: Маски за заваряване

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Това отпред не е пакета, ами една нарочна предпазна пластина от поликарбонат. Струва двайсетина лева, ама можеш да си я отрежеш от къв да е лист за стотинки.
          Разлика във времето на писане на постовете. Не споря въобще за материала, просто всичко в живота ни е или силикон или чалга, та не ми дойде наум, че съществуват и други материали, като поликарбонат, и др.
          Ама двайсет лева... Последно което съм чувал е 70 стотинки. Може и да бъркам, но мисля, че не...
          Точно за нея е предният ми пост. Та ние и казваме просто"слюда".
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #35
            До: Маски за заваряване

            Някво фирмено купувах преди време - скъпо беше. Ма много отдавна.
            Поликарбонат трябва да, сигурно най-скъпото е лексан. Иначе ще го счупи кво да е.

            Коментар


            • #36
              До: Маски за заваряване

              Няма проблем с предпазителя на касетата. Нищо не се лепи по него и не се драска. Това което се вижда на снимката не се вижда когато се гледа през маската. Абе идиото-устойчива е

              До сега не съм виждал да се запотява, но ако почне съм си взел едни кърпички против запотяване
              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

              Коментар


              • #37
                До: Маски за заваряване

                Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                Няма проблем с предпазителя на касетата. Нищо не се лепи по него и не се драска. Това което се вижда на снимката не се вижда когато се гледа през маската. Абе идиото-устойчива е

                До сега не съм виждал да се запотява, но ако почне съм си взел едни кърпички против запотяване
                Не се лепи, но се драска. Това което се вижда са следите където са се ударили пръските разтопен метал, и не са залепнали. А след много такива следи запова да се вижда доста гадно, и като смениш предпазителя разликата е като между черно-бял телевизор и най-модерен плазмен такъв. Не знам колко често ползуваш шлема си, но ако е рядко трудно можеш да усетиш разликата. Аз сменям на 2-3 дни, отначало склададжийката правеше възражения, но след като я накарах да погледа като заварявам с шлем с нов и стар предпазител и стана ясно за какво става въпрос. И вече не мърмори като ида да искам "слюда" Така,че щом една жена незапозната със заваряване(според собствените и признания) можа да направи разлика, не би трябвало да е проблем за вас(нас).
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  До: Маски за заваряване

                  Аз пък заварявам без каквато и да е маска - единственият ми проблем е, че кожата на лицето ми след цял ден заваряване, на следващия ден се бели сякаш съм изгорял на слънце. Тайната е че нося контактни лещи с УВ защита. Нямам никакви проблеми с осветяването. А преди това ми беше достатъчна една заварка за да си наливам Дикаин и Сулфацетамид в очите.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #39
                    До: Маски за заваряване

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Аз пък заварявам без каквато и да е маска - единственият ми проблем е, че кожата на лицето ми след цял ден заваряване, на следващия ден се бели сякаш съм изгорял на слънце. Тайната е че нося контактни лещи с УВ защита. Нямам никакви проблеми с осветяването. А преди това ми беше достатъчна една заварка за да си наливам Дикаин и Сулфацетамид в очите.
                    Ти направо ме уби! Сериозно ли? Дори да допуснем, че тези лещи спират на 100% УВ лъчите, самата смяна на свръх-ярка светлина и тъмно всяка секунда е смърт за очите. А за откритата кожа това си е жив рак! Какво ти пречи да ползваш маска все пак?!?

                    Коментар


                    • #40
                      До: Маски за заваряване

                      Факт е, че нямам проблеми с очите при заваряване. Това с кожата е малко кофти и всички в офиса ме питат дали не съм прекалил със солариума. Но предвид, че заваряването при мен е относително рядко (все пак съм директор реклама) е поносимо и без маска. Проблемът е, че понякога нямам излишна ръка...
                      Иначе oftalmia electrica е сред най-гадните изтърпявани от мен неща.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        До: Маски за заваряване

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Някво фирмено купувах преди време - скъпо беше. Ма много отдавна.
                        Поликарбонат трябва да, сигурно най-скъпото е лексан. Иначе ще го счупи кво да е.
                        Вчера, като поисках нова слюда, на предпазните "найлонки" пишеше "makrolon" и емблемата на Байер. Ако ви говори нещо...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Маски за заваряване

                          Тъкмо реших да драсна некой ред, че едно момче от форума купи преоценена фотосоларна маска(свършиха се - затова) и гледам аз в сайта - цените мои, викам си - ееей появиха се нормални вносители най-после! А то - за мен ставало въпрос

                          Сериозно - в момента нямам такива маски, ще има януари(ако не ми потъне кораба

                          По отнешение на дефектите - минаха повече от 6 месеца мисля от тестовият им внос - никой не е рекламирал. Дефектите си личат веднага - не регулират в пълния си диапазон. Примерно тези, които бракувах затъмняват около 12-13 и не слизат до 9.
                          Не съм виждал разлика в затъмняването в ъглите и т.н.

                          Що се отнася до характеристиките им - аз внасям от скъпите китайски, а не от евтините.

                          ДРУГО ПО-ИНТЕРЕСНО: АКО ИДВАТЕ ОТ ТОЗИ ФОРУМ КАТО КЛИЕНТИ, НЕЗАВИСИМО ОТ ТОВА КАКВО КУПУВАТЕ - МАСКА ИЛИ АПАРАТ, КАЗВАЙТЕ ПАРОЛАТА: "ОТ ОФФРОУД СЪМ" - това значи 10% намаление

                          Коментар


                          • #43
                            До: Маски за заваряване

                            Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                            ...ДРУГО ПО-ИНТЕРЕСНО: АКО ИДВАТЕ ОТ ТОЗИ ФОРУМ КАТО КЛИЕНТИ, НЕЗАВИСИМО ОТ ТОВА КАКВО КУПУВАТЕ - МАСКА ИЛИ АПАРАТ, КАЗВАЙТЕ ПАРОЛАТА: "ОТ ОФФРОУД СЪМ" - това значи 10% намаление
                            Колега, дай повече информация, къде си, телефони и т.н.
                            Аз няма да си купувам маска, но вероятно доста от членовете на форума имат интерес.
                            Обявеното намаление за членове на форума е добро начало, но нищо няма да ти коства, да се свържеш с г-н Венцислав Петров и да рекламираш подобни стоки, интерисуващи съфорумниците, официално.
                            Успех!
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Маски за заваряване

                              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                              Колега, дай повече информация, къде си, телефони и т.н.
                              Извинете - на сайта inverteh.com има инфо за стоките, адреса ми, телефон и т.н. Наистина не искам да рекламирам тук, т.к. и аз съм 4x4 често В смисъл, не ми е удобно някак си да рекламирам тук - писах, защото доста съобщения имаше, да не излезе пък, че се крия )) А сайта си е за offroad, не за търговски реклами

                              Коментар


                              • #45
                                До: Маски за заваряване

                                Ако си търсите фотосоларна маска отидете и си я купете от Каммартон
                                Маските са Шведски марка SpeedGlas, изключително качествени и надежни.
                                Цените варират в зависимост от екстрите и са между 380 и 650 лева.
                                За който е необходимо да заявя, че нямам нищо общо с тази фирма демек не продавам и не си рекламирам стоката

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X