Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Инверторен електрожен

    Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
    Ще си повзволя самореклама - не за друго, а за да спестите някой лев, ако не Ви притеснява "Made in China". сайта ми е inverteh.com

    715 лв при мен струва инверторен правотоков аргонов апарат+електрожен, 160А, 8.5 кг. Има си и ръкохватките за аргон и електрожен, високочестотно стартиране.

    Не че нямат дефекти - има около 10% фабрични дефекти свързани с лоши спойки най-вече, но когато се продават само тествани апарати, клиента остава с впечатлението, че продукцията е 100% качествена. А контрата остава в продавача(вносителят)
    Те това е вносителя и продавача. В сайта му има и фотосоларни маски
    Уморените коне не ги убиват , нали ??

    Коментар


    • #17
      До: Инверторен електрожен

      В такива случаи просто предлагам на специалистора да свърши нещото сам и с това. А сам сядам отстрани да му гледам сеира.
      Ммм ... А кой ги е опитвал тия за 150? Да не стане завинаги прозрачен на десетия електрод? Или да затваря по средата на електрода? Не ям зайци, и затова не си падам да ги ловя.

      Коментар


      • #18
        До: Инверторен електрожен

        това и направих ))))
        "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

        Коментар


        • #19
          До: Инверторен електрожен

          Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
          имате ли мнение за тия маски от колегата.фотосоларните.
          Аз съм работил преди доста време на Аргон с фотосоларна маска и не съм никак доволен,а маската беше маркова на Бош,струваше цифра и беше внесена от Германия.
          За тези от другата тема нищо не мога да кажа-трябва да се пробва.

          Коментар


          • #20
            До: Маски за заваряване

            Едно време наистина бяха слаба ракия. Сега има много хубави. Ама и ужас много ментета.
            Освен това са разни класове, така че не всички стават за всичко.

            Коментар


            • #21
              До: Маски за заваряване

              между другото.маските не са ли .за со.за оксижен.за електрожен.или са някакви стандартни

              Коментар


              • #22
                До: Маски за заваряване

                От както имам соларна маска направо се родих. И дума не може да става за осветяване на очите с изключение на случайте в които забравям с коя маска съм и почна да заварявам с тая за флекса Тогава все едно ме удря тухла в главата
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #23
                  До: Маски за заваряване

                  Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                  между другото.маските не са ли .за со.за оксижен.за електрожен.или са някакви стандартни
                  С променливи параметри са и стават за всичко. Аз мойта съм я затъмнил на максимум.
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #24
                    До: Маски за заваряване

                    Йори, дай малко повече информация: марка, модел, цена...
                    Аз едва ли ще си купя, защото ми се налага само "да показвам", няколко пъти в годината, ама тука много колеги ще проявят интерес.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Маски за заваряване

                      Преди години, в завода, в който работех купиха на заварчиците такива маски, и всички си ги прибраха много бързо по шкафчетата и предпочетоха да си работят с обикновенните маски с дръжка. На въпроса ми защо, отговориха че да се работи цял ден с такава маска било равносилно на това да седят цял ден с противогаз на главите - неудобни им били, задушавали ги! Аз съм пробвал да заварявам с такава маска и ми хареса, обаче никога не съм заварявал повече от 1час, та за цял работен ден не мога да кажа как ще е!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #26
                        До: Маски за заваряване

                        Напълно нормално е. Да се научат да ги регулират, няма кво да си ги натискат на носовете. Юзери.
                        Макар че зависи от цеха. Може да е трябвало да са с принудителна вентилация.
                        На открито трябва да се съобразяват и с мястото на Слънцето, и ако има слънчеви зайчета от минаващи коли - също.

                        Ето:

                        Маски – Хамелеоны.

                        1. Регулировки. Иногда совсем без регулировок. Иногда с регулировкой затемнения, обычно от 9 до 11 DIN (соответствует нашим С4-С. Профессиональные идут с тремя: затемнения, чувствительностью (можно настроить на защиту от яркого светового излучения нагретого металла или электрода), временем задержки открытия после окончания сварки (чтобы остыл металл и не "бил" по глазам). Регулировки могут быть внутренними и внешними: внешние удобнее, можно регулировать в процессе сварки, но могут сломаться при неудачном падении маски; внутренние прямо на фильтре ("колесики" или кнопки).
                        2. Некоторые хамелеоны (в основном дешевые) нестабильно ведут на TIG сварке - самопроизвольно открываются. Вообще, проверка хамелеона - работоспособность на TIG сварке: если он работает там, будет работать и в ММА, и в MIG/MAG.
                        3. Зависимость затемнения от угла падения света. Проблема типичная для первых жидкокристаллических (LCD) мониторов. Решается не одним, а тремя слоями LCD (SPEEDGLAS) или двумя (BALDER).
                        4. Время срабатывания/закрытия. Должно быть в пределах 1-2 миллисекунд. Все хамелеоны обеспечивают это время. Другое дело, не все стабильно. И меньше не означает лучше - у SPEEDGLAS он 0.9мс, и они не переживают по этому поводу. Иногда время первого срабатывания дольше; также время срабатывания замедляется на морозе. Кстати, практически все хамелеоны работают не ниже 5-10 град. мороза.
                        5. Оптическое качество - три цифры на хамелеоне через наклонную черту, напр. 1/2/1 . Первая цифра (могу ошибаться) - прозрачность, вторая - рассеивание света, третья - однородность. Высший класс -1, средне -2, хуже - 3 и т.д.
                        6. Наличие батарейки / включения или выключения. НИЧЕГО НЕ ГОВОРИТ О КАЧЕСТВЕ ФИЛЬТРА. У SPEEDGLAS батарейка (т.к. там три LCD слоя, а не один), но фильтр супернадежный. Китай может работать нестабильно и с батарейкой, и без батарейки.
                        7. Сертификация: просто СE (тестируется один образец перед началом продаж в Европе); DIN - тестируется любые десять образцов на производстве раз в 2 года, все должны пройти испытания; DIN plus - тестируются 10 любых образцов раз в год, а также оборудование проверки качества на производстве. например, у BALDER DINPLUS при опт. качестве 1/1/1.
                        8. Способ обнаружения начала сварки. Обычно - оптический (большинство масок). Инфракрасные датчики, два и больше - чем больше, тем лучше, меньше вероятность что перекроются в процессе сварки и фильтр откроется. Исключения: оптомагнитный способ (ловят еще и электромагнитное излучение) или просто от нажатия кнопки на ручке щитка.
                        9. И наконец, размеры видимой области: чем они больше, тем лучше видно.


                        Основные распространенные маски/фильтры - хамелеоны (перечислю что знаю):

                        1. Хамелеоны тайваньские и китайские.
                        дешево стоят, но могут срабатывать с задержкой, самопроизвольно открываться и т.д. ИМХО лучше купить простое стекло за 14 рублей. Под эту же категорию попадают много стекол, на которых написано: MADE IS SWITZERLAND или ITALY, но там только сборка, а комплектующие идут из того же тайваня.

                        2. Средняя категория: не-китай.
                        Знаю лишь несколько:- Наши питерские стекла - хамелеоны. Качество более стабильно, знаю, что у людей много лет работал, но есть и обратные случаи. На аргоне самопроизвольно открывается.
                        - Корейские ОTOS. (или идут под торговой маркой GYSMATIC из Франции). Качество среднее. Иногда случаются проблемы с расслоением фильтра (появляются синетемные пятна или трещины , или батарейка. если есть, слишком быстро садится (пару месяцев, цена вопроса 60-80 рублей). Но все равно лучше китая.

                        3. Профессиональная категория.
                        Стекла европейских марок, кто сам полностью производит и собирает хамелеоны(по америку не знаю, многое из того, что там есть - DESIGH IN U.S.A. ASSEMBLED IN TAIWAN) Три марки:
                        - HORNELL (выкупила 3М, именно они изобрели фотоэлектрический хамелеон) SPEEDGLAS - очень дорогие маски и фильтры, не взаимозаменяемые, но с гарантированным качеством, три LCD-слоя;
                        - OPTRELL почти то же самое, иногда даже лучше, поскольку OPTRELL специализируется именно на сварочных проблемах, а 3М занимается общими средствами защиты.
                        - BALDER, делается в Словении, единственный Институт жидких кристаллов в Европе, высшее оптическое качество 1/1/1. Их фильтры, например, идут в масках под брендами KEMPPI.


                        Не знам кой е авторът, изпрати ми го Миша Натей-Голенко, той и Манго. Питерският бог на флекса, електрожена и борбата с ръждите.
                        Последно редактирано от Стефан; 04-11-07, 12:24.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Маски за заваряване

                          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                          Йори, дай малко повече информация: марка, модел, цена...
                          Аз едва ли ще си купя, защото ми се налага само "да показвам", няколко пъти в годината, ама тука много колеги ще проявят интерес.
                          Ето я маската с която работя, цената е 350лв. В инструкцията пишеше, че е добре да се съхранява на светло.







                          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                          Коментар


                          • #28
                            До: Маски за заваряване

                            Предното стъкло гледам вече добре си го наплюл А сменяемо ли е?
                            Има ли вентилация или се запотява отвътре?

                            Коментар


                            • #29
                              До: Маски за заваряване

                              на моита маска нощно време и пускам лампичка.

                              запотяват се ама немаа дишаш срещу него .
                              boko
                              Jeeep---KIA
                              https://www.facebook.com/autoboko/

                              Коментар


                              • #30
                                До: Маски за заваряване

                                Имах предвид, че отпред е пострадало стъклото от пръски шлака..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X