Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стоманена броня за Диско-2 - с какво да я боядисам?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Стоманена броня за Диско-2 - с какво да я боядисам?

    Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
    И върху цинк трудно хваща боя !
    Е първо се грундира де


    Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
    ...Имам познат който използва цинково покритие за произведените от него продукти и меко казано външният им вид след цинка е леко отблъскващ ....
    Възможно е , аз затова отбелязах :

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    ..... После - боя за "дизайн" по желание .
    ....и от отблъскваща , става привлекателна . Драскотините не личат .

    ... а това дето се опасявате от "олющване" на цинка : цинковият филм е доста еластичен , благодарение на дифузията в повърхностния слой на стоманата и издържа доста. Много трудно се "лющи" (не случайно го слагам в кавички) при огъване . Човек , който е работил с поцинкована ламарина знае за какво говоря .
    Така че от драките и камъчетата обикновено се лющи боята . Което пък не е болка за умиране . По-важното е че няма да избива ръжда на 2 години - което както разбирам е основния дерт на Трапера в първия пост.

    Ма той да си решава де . Във всеки случай , ако се опасява от термични деформации в самия процес на горещо поцинковане - да не се плаши . Във фирмата ми ежемесечно поцинковаме средно по 7-8 тона детайли със сложна форма и предварително заварявани .... а гоним точност под 1 мм.
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 08-02-16, 11:11.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      От: Стоманена броня за Диско-2 - с какво да я боядисам?

      И да се олющи цинка някъде няма никакво значение.
      Цинка се прилага за да играе ролята на жертващ се материал при корозия.
      Или ако може някъде да започне корозия то цинка губи своето количество, а желязната основа остава непокътната.
      За боядисване се прилага ецващ грунд.
      За лошата повърхност след горещо поцинковане съм съгласен, но на лицевите части винаги може да се приложи виброшлайф, за да се махнат пъпките
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • #18
        От: Стоманена броня за Диско-2 - с какво да я боядисам?

        Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
        "Плочата и бронята са две различни неща - предполагам плочата е едно цяло ( НЕ е заварена конструкция)..."
        Напротив, заварена конструкция е. Температурата на топене на цинка е 419,5°C. Това си е ниско до среднотемпературно отгряване за премахване на напреженията.
        Олющеното няма значение. По-голямата част от бронята е покрита с цинк, което си е анодна защита с цинков електрод.
        Пак казвам, ще се усуче.
        Там където работя често се налага да поцинковаме прави ламарини само имат огъвки по краищата и са с дебелина 4-5-6 мм и размери 500-600 мм широки, 800-1000 мм дълги. които са без заварки по тях ( тоест няма напрежение от заваряване) и винаги всички се усукват, точко толкова че да не ти паснат захватите. Детайлите са от черна ламарина стомана S235.
        Само споделям моето мнение и "опита" които имам с поцинковането на детайли.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X