Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

    Завъртя ми се идеята за тях, така или иначе мислих да ги прегледам тия дни.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #77
      От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

      Нико,аз моите ги проверявах,като вдигнах предницата,свалих двете гуми и намерих начин да застопоря щангата така че да мога да натискам шарнира отгоре и се оказа че имам луфт аксиален на единия носач!Правилно ли е,или не по запознатите могат да кажат!!!

      Коментар


      • #78
        От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

        Тампоните на шасито трябва да отделят купето от шасито на 5-6 мм. Ако купето е плътно легнало върху опорите на шасито, със сигурност хлопа по дупките.

        Аз имах едно странно хлопане отпред. Оказаха се тампоните на горните носачи. Като свалих носача, визуално на тампоните им нямаше нищо. Но при навит волан, като ритнеш гумата (разклатиш я с крак), ясно се вижда, как носача удря в шасито. Просто гумата на тампоните беше омекнала.

        Можеш да уточниш от къде го чуваш това тропане.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #79
          От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          Тампоните на шасито трябва да отделят купето от шасито на 5-6 мм. Ако купето е плътно легнало върху опорите на шасито, със сигурност хлопа по дупките.
          Тези 5-6мм не са ли прекалено малко? Това с нови тампони ли е и ако да - то къде е измерено? Точно където лежи тампона и купето или?
          Питам защото имам удари от скоростна кутия /или дявол знае какво/ по купето при вибрации, а всичко е ново! Ама всичко. Цялата предница се смени, тампони по скорости, раздатка, двигател. И този проблем си го има. Затова си мисля че купето ми е паднало ниско към шасито.
          Панайот Бърдарски
          0887 60 77 22

          Коментар


          • #80
            От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

            Нормално е 20 годишни коли малко да потропват, незнам защо искате всичко по колите да е перфектно, карайте и не ги мислете леките потропвания, ако не искате да тропат и хлопат купете си нови коли.

            Коментар


            • #81
              От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

              Потропването идва от предна дясна страна на автомобила. Не се чува винаги и при всякакви неравности, по-скоро при леко навит волан и малко по-голяма дупка. Могат да минат няколко дни без да го чуя, може пък в рамките на един ден да го чуя няколко пъти.

              И на 50 години да е колата, не е нормално да потропва окачването. Паразитни шумове от рода на тракащите накладки, които предполагам поне половината от нас имат, скърцания, потраквания на седалки, ламарини и други несъществени за безопасното движение на автомобила на пътя не ме вълнуват.

              Въпроса е, че до колкото знам тия шарнири на горните носачи имат лоша характерна особеност - да им се разпада шарнирния болт като се износи повече от допустимото, а до колкото си спомням от една друга тема, даже не дава сериозен признак за това, докато не е късно.

              Има неща с които мога да живея и да не ми пречат, както казах по-горе - хлопането на накладките, блъскането на резервната гума в багажника, свистенето на вятъра през вратите и разни други паразитни шумове. Не мога обаче да живея с хлопане по окачването, особено когато не знам от къде идва.

              Шанса да е амортисьор както казах вече не е малък, но там единствения начин да разбера е да сваля амовете, за което нямам време. Та заради това питам за проверката на горните носачи, как точно се хващат най-лесно луфтовете, ако има такива.

              Благодаря на Павлин за идеята за тампоните на горните носачи! Подозриам, че може и при мен да е това. Утре ще пробвам с ритане на навит волан. Предвид факта, че го чувам основно при неравност в завой, съвсем вероятно е да е от тях.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #82
                От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                За шарнира - не знам като е натегнато окачването, дали можеш да го провериш със щанга. Но шарнира се стяга с един болт. Вдигни колата на крик, отвий болта и задължително го извади от мястото му (защото виза в канал на шийката на шарнира). С леко почукване шарнира ще излезне (не ти трябва скоба, защото не е на конус). Хвани го на ръка и много ясно ще видиш, дали има луфт.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #83
                  От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                  Първоначално публикуван от Offroad bg Преглед на мнение
                  Нормално е 20 годишни коли малко да потропват, незнам защо искате всичко по колите да е перфектно, карайте и не ги мислете леките потропвания, ако не искате да тропат и хлопат купете си нови коли.
                  Това не е моя стил на мислене и поддържане на автомобил. Щом те кефи да ти тропа - лошо няма. Ама мен ме вбесява - и ще го оправя!!!
                  Поръчал съм един тампон горен между купе и шаси. Само един имаха в базис-м. Ако трябва по него ще ми направят други. Или ще измисля нещо. Но така няма да остане!
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • #84
                    От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    За шарнира - не знам като е натегнато окачването, дали можеш да го провериш със щанга. Но шарнира се стяга с един болт. Вдигни колата на крик, отвий болта и задължително го извади от мястото му (защото виза в канал на шийката на шарнира). С леко почукване шарнира ще излезне (не ти трябва скоба, защото не е на конус). Хвани го на ръка и много ясно ще видиш, дали има луфт.

                    Значи все пак ще се вади. Добре поне, че не е на конус, това ме притесняваше основно.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #85
                      От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                      Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                      Значи все пак ще се вади. Добре поне, че не е на конус, това ме притесняваше основно.
                      Само извади болта, че аз бая се чудех, защо не излиза само с отвита гайка.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #86
                        От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                        При мен чукането се оказа от изгнили тампони между купето и шасито. Купето опираше в шасито, точно зад гумената престилка разположена зад горния носач. Докато го открия вече сменях здрави неща.
                        Bertone freeclimber 1.8 115hp

                        Коментар


                        • #87
                          От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                          Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                          Това не е моя стил на мислене и поддържане на автомобил. Щом те кефи да ти тропа - лошо няма. Ама мен ме вбесява - и ще го оправя!!!
                          Поръчал съм един тампон горен между купе и шаси. Само един имаха в базис-м. Ако трябва по него ще ми направят други. Или ще измисля нещо. Но така няма да остане!
                          Мисля, че от друг джип ще станат тампоните само трябва да провериш, виж от витара, паджеро или друг каквото ти хрумне. Новия тампон колко милиметра е. Моята също малко потропва не притеснително и аз ще ги сменям скоро.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                            Нямам идея точно как изглеждат оригиналните тампони, но ако не са много дебели, бих изрязал кръгче от транспортна лента, прорязано за да се надене странично на болта. Така само разхлабваш, надяваш и стягаш. Вместо да се бориш с безумно заварените за купето шпилки.
                            На моята се получава същото притропване отпред вдясно, при същите условия, но не съм гледал дали е от тампона. Мислех амортисьор е .
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                              Точно заради такова потропване, смених всички тампони между купето и рамата. И при мен, най- смазан беше десния тампон под пасажера. Най- добре се усеща, като седнете на дясната седалка и накарате някой да ви вози през неравности. Веднага чукането се усеща в краката.
                              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                              SSang Yong Kyron 2.0xdi
                              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                              Коментар


                              • #90
                                От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                                Да. Чукането се усеща точно в краката.
                                Днес трябва да пристигне тампона. Ще пусна снимка + размери.
                                Панайот Бърдарски
                                0887 60 77 22

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X