Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарата като загрее, пали трудно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Витарата като загрее пали трудно

    Аз ти благодаря за инфото, за мене е интересно и необичайно. Какъв аванс и дават по каталог на празен ход?
    Значи в този случай само ще ти кажа, предполагам си го проверил но все пак.
    Мембраната на делкото е изключително важно да е здрава, за да ти е точен момента на аванса и на празен ход.
    Ако имаш проблеми и нещо неясно в тази насока, бих пояснил.

    Коментар


    • #17
      От: Витарата като загрее пали трудно

      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
      Аз ти благодаря за инфото, за мене е интересно и необичайно. Какъв аванс и дават по каталог на празен ход?
      Значи в този случай само ще ти кажа, предполагам си го проверил но все пак.
      Мембраната на делкото е изключително важно да е здрава, за да ти е точен момента на аванса и на празен ход.
      Ако имаш проблеми и нещо неясно в тази насока, бих пояснил.
      Ще ти бъда благодарен.
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #18
        От: Витарата като загрее пали трудно

        Какво точно те интересува?
        По принцип, щом имаш свързан вакум под дроселовата клапа, това означава че вакумния регулатор ще ти задава допълнителен аванс веднага след стартирането на двигателя, на празен ход. При повредена мембрана, това няма как да се случи. Когато нещата са организирани така, имаме по-голям аванс на празен ход. Той е полезен с това, че има по-плавна работа на двигателя, по-малка консумация на гориво и пр. благинки.
        Но, голям аванс = по трудно палене. Заради това, но и да могат да се ползват ползите му, вакума се включва долу. Тогава. при палене имаме аванс, равен на статичния ъгъл на изпреварване, но веднага щом двигателя запали, вакума се увеличва и авансът дръпва желания по-голям ъгъл.

        Това нямаше да е така, ако вакума е присъединен само над клапата. Тогава авансът на празен ход ще е равен на аванса задаен снагласяне на статичния ъгъл на изпреварване. И ще започне да се увеличава, с увеличване постепенното подаване на газ, тъй като тогава вече ще има и увеличен вакум в смукателния колектор над дросела.

        В твоя случай, ако целоста намембраната е нарушена, ще доведе до аномалии в запалването.
        Сега, защо взимат вакум от 2 места, не ми е много ясно, но мога да изкажа предположение, че защото поведението на вакума в колектора над дросела е по-адекватно на високи обороти, заради по добре изразения ефект на Вентури в гърловината на карба, отколкото долу в колектоктра. А в същото време искат да ползват и ппредимствата описани по-горе на долния вакум
        Клапанчето е за да не се получва кръстосване на потока в различните режими и байпас на дросела.
        Все пак колко е предписания аванс за тази кола? Залагам на по-голямо число
        Иначе на различните серии Витари варира от 5 до 10 градуса.

        Коментар


        • #19
          От: Витарата като загрее пали трудно

          Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
          ... Изпушва черно кат' нафтова печка и пак заспива ...!
          Това, черното, преди да изпуши, смърди ли на суров бензин? Като не ще да запали, отвий една свещ и виж в какво състояние е - суха, мокра?
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #20
            От: Витарата като загрее пали трудно

            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
            Какво точно те интересува?
            По принцип, щом имаш свързан вакум под дроселовата клапа, това означава че вакумния регулатор ще ти задава допълнителен аванс веднага след стартирането на двигателя, на празен ход. При повредена мембрана, това няма как да се случи. Когато нещата са организирани така, имаме по-голям аванс на празен ход. Той е полезен с това, че има по-плавна работа на двигателя, по-малка консумация на гориво и пр. благинки.
            Но, голям аванс = по трудно палене. Заради това, но и да могат да се ползват ползите му, вакума се включва долу. Тогава. при палене имаме аванс, равен на статичния ъгъл на изпреварване, но веднага щом двигателя запали, вакума се увеличва и авансът дръпва желания по-голям ъгъл.

            Това нямаше да е така, ако вакума е присъединен само над клапата. Тогава авансът на празен ход ще е равен на аванса задаен снагласяне на статичния ъгъл на изпреварване. И ще започне да се увеличава, с увеличване постепенното подаване на газ, тъй като тогава вече ще има и увеличен вакум в смукателния колектор над дросела.

            В твоя случай, ако целоста намембраната е нарушена, ще доведе до аномалии в запалването.
            Сега, защо взимат вакум от 2 места, не ми е много ясно, но мога да изкажа предположение, че защото поведението на вакума в колектора над дросела е по-адекватно на високи обороти, заради по добре изразения ефект на Вентури в гърловината на карба, отколкото долу в колектоктра. А в същото време искат да ползват и ппредимствата описани по-горе на долния вакум
            Клапанчето е за да не се получва кръстосване на потока в различните режими и байпас на дросела.
            Все пак колко е предписания аванс за тази кола? Залагам на по-голямо число
            Иначе на различните серии Витари варира от 5 до 10 градуса.

            Благодарско Стеф!
            Какво открих днес: Увеличих оборотите на празен ход, на студен мотор при включен "смукач" от винта за реглаж на хода на дроселната клапа, при студен мотор. Там пък с лостова система е свързан единия от вакуумите, дето кат' загрее мотора трябва да върне "газта". Да, ама не - както казваше Петко Бучаров преди да го изгонят от телевизията, щото бил грозен - като загрее, оборотите от 1000 на "смукач" падат на 900. Развивам значи винта за реглаж на празния ход докрай, а оборотите си остават 900, и тогава от другия винт, дет го упоменах по-горе, ги намалих на 600. И сетне, като запаля на студен мотор, трябва известно време да ръчкам газта, щото иначе гасне. Демек (дет' се казва на ингииски) тоз вакуум не работи.
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • #21
              От: Витарата като загрее пали трудно

              Виж от снимките ми и го посочи или го снимай, да се знае кой е виновника. Нали писа по-горе че си тествал всичко. Не е добре че си пипал "другият винт" той е заводски настроен. От всичко си правя извода, че не работи автоматичният смукач, обогатява допълнително и от там дави свещите?!

              Коментар


              • #22
                От: Витарата като загрее пали трудно

                Ами, пробвай мембраната със спринцовката. Стига да има външен тръбопровод де.
                Това ли е твоя карб?
                Ако да, на фиг. 9 , кое ти прави номера? Позиция 12, или 42?
                http://www.autozone.com/repairguides...00c152800883ba
                И моля те, ако имаш данни за изпреварването, напиши ги. Не ми е жизнено важно, но искам да ги знам.

                Коментар


                • #23
                  От: Витарата като загрее пали трудно

                  Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                  Ами, пробвай мембраната със спринцовката. Стига да има външен тръбопровод де.
                  Това ли е твоя карб?
                  Ако да, на фиг. 9 , кое ти прави номера? Позиция 12, или 42?
                  http://www.autozone.com/repairguides...00c152800883ba
                  И моля те, ако имаш данни за изпреварването, напиши ги. Не ми е жизнено важно, но искам да ги знам.
                  Стеф, чини ми се, че тоз чарк го няма на твоите схеми. Нямам данни за изпреварването. Оставих го там, дето мотора работи най-добре, на ухо - като едно време със съветските кошници (туй последното не го пиша с нарочна цел да обиждам любителите на съветската техника, тъй че да ме прощават). На капака на ангренажа има скала от нула до десет градуса, ако не се лъжа.
                  Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                  0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                  Коментар


                  • #24
                    От: Витарата като загрее пали трудно

                    Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                    Виж от снимките ми и го посочи или го снимай, да се знае кой е виновника. Нали писа по-горе че си тествал всичко. Не е добре че си пипал "другият винт" той е заводски настроен. От всичко си правя извода, че не работи автоматичният смукач, обогатява допълнително и от там дави свещите?!
                    Днес нямах време да се занимавам с вещицата, ама утре ще направя проверката пак, за да съм сигурен. Вакуума е отпред от ляво (като застанеш срещу колата). Какви фабрични настройки бре Трифоне?! Да не съм ѝ първия на таз жипка, де да знам кой какво е бъзикал?! То е почти сигурно, че е смукача, ще го намеря какво е. Или ще го сменя с ръчен, и без друго тез автоматики не са ми много по вкуса.
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • #25
                      От: Витарата като загрее пали трудно

                      Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                      Нямам данни за изпреварването. Оставих го там, дето мотора работи най-добре, на ухо .... На капака на ангренажа има скала от нула до десет градуса, ако не се лъжа.
                      Ох, не се прави така. Останах с впечатление, че правиш всичко по сервизно ръководство. Щом го правиш на ухо, като стигнеш до най-добрата работа, се връща малко. Колко, майсторите си го знаят по усет.
                      В момента, ти имаш голямо изпреварване и благодарение на това, стабилна и лека работа на празен ход постигната с цената на увеличаване на статичния ъгъл на изпреварване. Обаче от тук нататък всички режими на изпреварване на другите ти обороти са нарушени и са в + с този статичен ъгъл. И, прекалено голямо изпреварване = по-трудно палене. Не ти ли причуква и аванса?


                      И, в интерс на коректността към четящите темета, съм длъжен да направя, една поправка-уточнение, към предишния ми пост, относно вакумите за дистрибутора.
                      Понеже ситемата с взимане на 2 вакума, не ми беше много ясна, разрових старите книги, и там намерих описание за това нещо. Ако ви интерсува, има и схема. Но на времето, кой ли да му обърне внимание, като тук имахме най-вече Лади и Москвичи.
                      Всичко което съм написал вчера е вярно, само че в случай на взимане на вакума само от едното или само от другото място.
                      В случая с двата вакума, нещата са по-различни и сложни. Фактически, управлението на вакумите, кой кога да се ползва се извършва от въпросния клапан за който се споменава, и който не е само за спиране на байпаса на дросела.
                      На всички режими на работа, клапана прави така, че вакум да се взима от над дроселовата клапа. Изключение прави само режима на принудителен празен ход(моторна спирачка), когато вакума под дросела стане много голям, клапана се задейства и подава същия този голям вакум на мембраната на делкото и увеличава изпреварването допълнително.
                      Това се правело с екологична цел, за намаляване на емисиите.

                      Сега, като се позаислям малко, ми се струва че има противоречия в тази система. Това едва ли интересува някого, но ще споделя.
                      От една страна казват, че на празен ход изпреварването трябва да не е много голямо и с него да не се гонят стабилните обороти, а че това трябва да става чрез подаване на повече въздух през дросела. ОК, тук ще се съглася, повече въздух - по-добро изгаряне. Обаче от друга страна решават, че когато сме на принудителен празен ход, и горенето действително е лошо, за да го подобрим, трябва да увеличим изпреварването. Предполагам, че до тези изводи са стигнали чрез прецизни измервания.
                      Но се питам, няма ли да е по-добре, изпреварването по дифолт да е по-голямо и на празен ход и на принудителен такъв?
                      Защото като имаме зададен по-голям ъгъл, оборотите ни се увеличват, и ние ще ги нагласим чрез намалването на гориво-въздушната смес, а това означва, по-малко гориво=по-малък разход=по-малко вредни емисии.

                      Тези неща едва ли имат отношение към твоя проблем. Насочи вниманието си към смукача. Но имай предвид също така, че ако клапана ти работи коректно според описанието, гони изпреварване м-у 5 и 7 градуса. Абе, трябва си сервизно... и стробоскоп. и гледане на скалата за която спомена

                      Коментар


                      • #26
                        От: Витарата като загрее пали трудно

                        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                        Ох, не се прави така. Останах с впечатление, че правиш всичко по сервизно ръководство. Щом го правиш на ухо, като стигнеш до най-добрата работа, се връща малко. Колко, майсторите си го знаят по усет.
                        В момента, ти имаш голямо изпреварване и благодарение на това, стабилна и лека работа на празен ход постигната с цената на увеличаване на статичния ъгъл на изпреварване. Обаче от тук нататък всички режими на изпреварване на другите ти обороти са нарушени и са в + с този статичен ъгъл. И, прекалено голямо изпреварване = по-трудно палене. Не ти ли причуква и аванса?


                        И, в интерс на коректността към четящите темета, съм длъжен да направя, една поправка-уточнение, към предишния ми пост, относно вакумите за дистрибутора.
                        Понеже ситемата с взимане на 2 вакума, не ми беше много ясна, разрових старите книги, и там намерих описание за това нещо. Ако ви интерсува, има и схема. Но на времето, кой ли да му обърне внимание, като тук имахме най-вече Лади и Москвичи.
                        Всичко което съм написал вчера е вярно, само че в случай на взимане на вакума само от едното или само от другото място.
                        В случая с двата вакума, нещата са по-различни и сложни. Фактически, управлението на вакумите, кой кога да се ползва се извършва от въпросния клапан за който се споменава, и който не е само за спиране на байпаса на дросела.
                        На всички режими на работа, клапана прави така, че вакум да се взима от над дроселовата клапа. Изключение прави само режима на принудителен празен ход(моторна спирачка), когато вакума под дросела стане много голям, клапана се задейства и подава същия този голям вакум на мембраната на делкото и увеличава изпреварването допълнително.
                        Това се правело с екологична цел, за намаляване на емисиите.

                        Сега, като се позаислям малко, ми се струва че има противоречия в тази система. Това едва ли интересува някого, но ще споделя.
                        От една страна казват, че на празен ход изпреварването трябва да не е много голямо и с него да не се гонят стабилните обороти, а че това трябва да става чрез подаване на повече въздух през дросела. ОК, тук ще се съглася, повече въздух - по-добро изгаряне. Обаче от друга страна решават, че когато сме на принудителен празен ход, и горенето действително е лошо, за да го подобрим, трябва да увеличим изпреварването. Предполагам, че до тези изводи са стигнали чрез прецизни измервания.
                        Но се питам, няма ли да е по-добре, изпреварването по дифолт да е по-голямо и на празен ход и на принудителен такъв?
                        Защото като имаме зададен по-голям ъгъл, оборотите ни се увеличват, и ние ще ги нагласим чрез намалването на гориво-въздушната смес, а това означва, по-малко гориво=по-малък разход=по-малко вредни емисии.

                        Тези неща едва ли имат отношение към твоя проблем. Насочи вниманието си към смукача. Но имай предвид също така, че ако клапана ти работи коректно според описанието, гони изпреварване м-у 5 и 7 градуса. Абе, трябва си сервизно... и стробоскоп. и гледане на скалата за която спомена

                        Знам бе Стеф, че не се прави така, знаех и, че ще ми го напомниш, ама това имам. Задействал съм въпроса за стробоскопна лампа. Днес пак нямах време, ама утре, ако не излезем някъде по баирите ще го заФана. Благодарско за съветите.
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • #27
                          От: Витарата като загрее пали трудно

                          Нищо де, 5 мин. писане.
                          Сега да ти кажа.
                          Като вземеш стробоскопа, направи пълна диагностика на запалвнето.
                          Виж го ка се държи и колко е и на високи, и на ниски обороти.
                          Най-вече с включен и с изключен вакумен регулатор. Кога, на какви обороти и колко влияе на изпреварването.
                          Особенно, дали влияе на празен ход. Според това което съм описл горе, би трябвало да не влияе.
                          И опиши резултата. По лесно ще е ако стробоскопа отзад има корекция на ъгъла. С него нагласяте Светкавицата да е на 0 градуса, а по потенциометъра виждате какъв е действителния ъгъл. Защото тези 10 градуса на шайбата не са достатъчни за да видите примерно 35градуса изпр.на високи обороти.
                          Също така, белега би трябвало да не ти "плува" , когато си се заковал на някакви обороти.
                          Вероятно ги знаеш тези неща, но все пак. Успех утре!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Витарата като загрее пали трудно

                            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                            Н... По лесно ще е ако стробоскопа отзад има корекция на ъгъла. С него нагласяте Светкавицата да е на 0 градуса, а по потенциометъра виждате какъв е действителния ъгъл. Защото тези 10 градуса на шайбата не са достатъчни за да видите примерно 35градуса изпр.на високи обороти...!
                            Ето, че научих още нещо. Ако знаеш адаш, колко съм се пулил на тия потенциометри отзад на някои заводски стробоскопи за какво е Елементарно, така като има кой да подскаже, обаче наистина не го знаех, признавам си. На новия задължително ще си вградя такава корекция... Че стария го дадох на едни младежи за 5 минути и ми го върнаха на парчета
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Витарата като загрее пали трудно

                              преди година имах същия проблем след много ходене по мъките реших да направя следното.Имам познат който продава витари и части за тях .Принудих се да сменям части карбуратор смених нищо пак сложих моя ,кабели ,свещи ..... накрая се указа от делкото смених го и нямам проблем вече цяла година .витарата е 1.6.8 клапана .дано сам бил полезен

                              Коментар


                              • #30
                                От: Витарата като загрее пали трудно

                                А разбра ли, какво точно му беше на делкото?
                                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X