Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автономна Фотоволтачина система + Перка за Складова База

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Автономна Фотоволтачина система + Перка за Складова База

    Споменавал съм го и в други подобни теми, но пак да кажа.
    Най-слабото звено в такива системи са акумулаторите
    Всичко трябва да е максимално оптимизирано, така че акумулаторите да се зареждат добре и зимно време и при облачно и с вятър и безветрие.
    + постоянен мониторинг.
    Колкото и сккъпи и добри акумулатори да купи човек с колкото и хиляди цикли, един сен свършват
    И тогава са още еди колко си бона за подмяна.
    Моят личен извод е, че такива системи са ниско рентабилни.
    При посочения бюджет и предвид комплексността на такава система като поддръжка и експлоатация, бих си прекарал кабел.
    За генератора, Ясен е прав. Задължителен е.
    Това са моите пет ст'инки по въпроса.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #17
      От: Автономна Фотоволтачина система + Перка за Складова База

      Колега самото прекарване на кабела е най малкият проблем, защото земите са необработваеми и е за един два дена работа и ще струва не повече от 3000лв

      Въпроса е че няма как да стане законно в този бюджет, а незаконно невърши работа защото какво да го правя този кабел като го закарам до населеното място ???

      Коментар


      • #18
        От: Автономна Фотоволтачина система + Перка за Складова База

        към пост #14, не съм много запознат с функцийте на контролера и с такъв тип автономни системи, но според мен ще имаш нужда или от някакъв токоизправител за да превръщаш 220В/синусоида към 12В/прав ток към акумулаторите , или от някакъв синхронизатор ако ще включваш генератора директно на 220В към мрежата. В противен случай на всяко палене на генератора трябва да се изключва захранването на склада, както и когато се спира генератора, което от своя страна си е неудобство, когато има и работа на компютри. Поздрави

        Коментар


        • #19
          От: Автономна Фотоволтачина система + Перка за Складова База

          Първоначално публикуван от mantaman Преглед на мнение
          Колега самото прекарване на кабела е най малкият проблем, защото земите са необработваеми и е за един два дена работа и ще струва не повече от 3000лв

          Въпроса е че няма как да стане законно в този бюджет, а незаконно невърши работа защото какво да го правя този кабел като го закарам до населеното място ???
          Има някакъв начин да ти сложат табло на края на селото на някой стълб и оттам както си искаш кеф ти подземно кеф ти въздушно

          Тебе колега извини ме но нещо са те фанали за „мющерия“гадните токаджии


          Един приятел в момента вкарва ток по тоя начин от 300--400 метра ше излезе 2000 лева целата гюрултия


          Питай повече хора по енергото и един съвет питай кротко не дигай гири че ше те закопат

          Има хиляди начини да стане работатаВ Булгаристан сме
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #20
            От: Автономна Фотоволтачина система + Перка за Складова База

            xcm - Тока от генератора задължително ще мине първо през акумулаторите и след това ще влезе в мрежата иначе непрекъснатото вариране на волтажа рано или късно ще батиса техниката. Само че трансформацията няма да е от 220V към 12V а към 48V за да са по малко загубите

            Стария - До сега не съм чувал такава практика да отварят партиди и да слагат табла на кой къде му трябват - За да ти разгледат молбата ти искат една камара документи - нотариални актове, скици, разрешителни за строеж и тн. - Предполагам че няма как да им покажа нотариален акт за стълб и да искам да ми сложат табло на него.
            Не че няма изключения - например на вилата ми където тока е прокаран още по комунистическо - последните 300 метра са под земята. Мналата година решиха че ще ми извадят електромера на последният стълб и сега електромера е на 300м от вилата, но това някакво заварено положение не е нова партида

            По скоро може би трябва да опитам да им поискам 2kW като земеделски производител за сонда за поливане - тогава може и да не ми искат да се изгражда трафопост, като когато им поисках за склад

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X