Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

    Да колега,това е тръбата свързваща, егр-а с входящия колектор.Аз не съм сигурен,след много четене,че е най-доброто решение да го отстраня.Макар,че в Русия не е останал такъв автомобил с работещ егр,масово ги махат.
    Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

    Коментар


    • #47
      От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

      Да споделя за новото ми начинание,по сантата,а то е,че не ми се отваря от вътре задна лява врата и реших,тази неделя да ги ревизирам всичките.Смазване,чистене,както си му е реда.А да кажа,че и багажника не се отваря с ключаПопрочетох малко инфо,погледах в тубата и в общи линий разбрах,че този възел е слабо място на нашите автомобили и рано или късно се стига до този филм.Добре,че преди това имах ореl,та съм ги играл тияТа някой има пряк опит да сподели,ще ми е от полза.Благодаря.
      Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

      Коментар


      • #48
        От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

        С обилно количество силиконова смазка,по целия механизъм и wd40 в ключалките,всичко заспа!
        Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

        Коментар


        • #49
          От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

          Колеги,ще сменям маслата на скоростната кутия(ръчка),раздатка и диференциал.От манюалите тук и от клипчета,мисля,че е трансмисия-75w90,като количеството тук,по една информация е 1.90л.,а по друга 2.3л.!Раздатка 80w90 1л. и дифа би трябвало да е пак 80w90,но от ind commerce ми казаха,че най-вероятно билоэ75w140!Както сами разбирате,се получават леки неточности.Та моля,колеги минали през тази интервенция,да споделят опит.И ако някой сподели,какви масла и от къде,ще е супер.Благодаря.
          Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

          Коментар


          • #50
            От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

            Така значи,след известно време на проучван,се спрях на следните спецификаций на Castrol:трансмисия:Sintrax Universal 75w90-2.3l...раздатка Syntrax Universal 80w90 1l....диф. Syntrax Limited Slip 75w140 1.1l.Чакам ги,да пристигнат от castrol.de заедно с 6л.Castrol Edge 0w40 6 l.Сменям ги и ще споделя отзиви,надявам се положителни
            Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

            Коментар


            • #51
              От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

              Колеги,след няколко безаварийни месеца имам нов проблем с паркета.В големия студ реших,че ми е замръзнал антифриза,че стоеше без дя се движи в раз.съд.В последствие се оказа,че го няма,а не че е замръзнал.Огледах навсякъде за някакви индикаций и нищо,нито следа от теч.Работи без проблемно,не загрява,не надува,маслото е колкото трябва и е черно.Раз. съд е чист,но е факт,че 2л. липсват.Не съм го следял и не зная от кога,а пък и той е някакъв розов и не се вижда нивотоЩе го наблюдавам,пък ще пиша.Трябва ли да обезвъздушавам или системата сама ще се обезвъздуши?Благодаря
              Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

              Коментар


              • #52
                От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                Минало е почти месец и може би си отстранил проблема, но при мен се получи нещо подобно след обслужване. Аз съм със Санта фе 2,2, 155 к.с. Изчезваше ми антифриза от разширителния съд и в радиатора имаше около 20 мм празно под капачката. Пълня в радиатора до горе, в съда до средата между минимум и максимум, карам колата около 50км и след изстиване пак нямаше. Това го правих три пъти, като общо събра 3.5 литра антифриз. Сега вече 5000км няма проблем и нивото си е по средата в съда, а в радиатора догоре.
                Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

                Коментар


                • #53
                  От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                  Колега,уви и аз се надявах на тоя развой,но не!От тогава я карах рядко основно градско,до този уикенд.Разходих се до врачанския балкан,при пристигането видях нивото беше на фул отметката и реших,че всичко е ок.На другия ден направих разходка с лек офф по некви черни пътища с по-голямо натоварване.Връщам се,на загрят двигател нивото вече е между мин и макс,спаднало.Прибрах се вчера в Сф благополучно.Сутринта гледам,антифриза вече е към мин,но новото е,че е някакъв като кална вода на цвят.А преди си беше бистър.Никога стрелката не е мърдала от малко под средата,никакви индикаций за проблем.Пали си от раз,върви си,ама те!Маслото си е черно,без отлагания и с постоянно ниво.Ще я погледне един познат след седмица,но ако някой има опит с подобни проблеми,моля да сподели.Благодаря
                  Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                  Коментар


                  • #54
                    От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                    Първоначално публикуван от adjmahl Преглед на мнение
                    Колега,уви и аз се надявах на тоя развой,но не!От тогава я карах рядко основно градско,до този уикенд.Разходих се до врачанския балкан,при пристигането видях нивото беше на фул отметката и реших,че всичко е ок.На другия ден направих разходка с лек офф по некви черни пътища с по-голямо натоварване.Връщам се,на загрят двигател нивото вече е между мин и макс,спаднало.Прибрах се вчера в Сф благополучно.Сутринта гледам,антифриза вече е към мин,но новото е,че е някакъв като кална вода на цвят.А преди си беше бистър.Никога стрелката не е мърдала от малко под средата,никакви индикаций за проблем.Пали си от раз,върви си,ама те!Маслото си е черно,без отлагания и с постоянно ниво.Ще я погледне един познат след седмица,но ако някой има опит с подобни проблеми,моля да сподели.Благодаря
                    Здравейте!Какво се случи свашия проблем?При мен се получи същото,проверихме главата,оказа се здрава и продължаваме с блока.

                    Коментар


                    • #55
                      От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                      Колега,майстора тогава ми каза,че нещо,което работи не се пипа и така го аставих.Особено двг!Така си я карам до сега и няма проблеми,нормализираха се нещата.Тогава се бях филмирал,че се случва нещо и бях готов да отварям двг.Е,добре,че не го сторих.Успех Колега!
                      Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                      Коментар


                      • #56
                        От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                        Този D4EA ,съобразно приумцията че е VM ,е един от великите и вечни мотори.Не го бутайте ,ако не е крайно наложително.А ако случайно е ,то цената на цял секънд хенд такъв в повечето случаи е по-приемлива от осчетоводената ремонтна.
                        Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                        Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                        0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                        Коментар


                        • #57
                          От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                          Такааа,доста време нямах проблеми с хюндая до преди месец.Тамън смених маслото и започна да остамя маслени петна след престой на място.Доста се помъчих докато изолирам източника.Оказа се oil vacum pipe на алтернатора.Сълзи от том,а кято се подава газ сигурно капе и по-сериозно.Мисля да я сменя цялата тръба.Ако някой се е зблъскал с подобен казус,нека сподели практически опит.Благодаря.
                          Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                          Коментар


                          • #58
                            От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                            Развитието е: Взех си нова тръба, която е метална и има мека част с оплетка.Оргинална за 30лв.Половин ден игра,яко благославяне,че е завряно там дето слънце не грее и всичко е ок.Благодаря и до скоро!
                            Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                            Коментар


                            • #59
                              От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                              Колеги,от известно време ми прави впечатление,че се появява някакво,как да кажа,притъпено тропане от пред някъде минавайки през неравности.Но не е метал в метал,по-скоро като някакъв тампон е.Дали е възможно да са тия на амортесьорите се чудя.Ако някой има подобен опит нека сподели та да знам за кво да гледам.Благодаря!
                              Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                              Коментар


                              • #60
                                Такаа, от известно време имам следния проблем с наливането на нафта: винаги гледам да ми е пълен резервоара но напоследък наливането става доста бавно, особено последните литри. Трябва да съм внимателен защото непрекъснато се опитва да връща нафта, което е доста неприятно. Явно има някакво запушване на отдушник на резервоара. Опитах се да погледна отдолу на автомобила, но уви, нямам достъп . Моля някой ако го е играл това, да сподели опит. Благодаря!
                                Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X