Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

    Здравейте колеги,здобих се с въпросния автомобил,първи дизел за мен и се започнаКогато го взех му светеше едва доловимо,индикацията за горивен филтър.Пълня до горе с алпин дизел+200мл.двутактово масло+2л.газ за осветление.Вчера сменям аз горивен филтър,подгрявам,паля и тц!Голем зор,едвам-едвам съпроводено с неравномерна работа.Акумолатора е малък и ще го сменям,но аз с него я докарах.Сега не смея да паля,да не би да прецакам нещо.Моля за съвети!
    Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

  • #2
    От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

    А като запалиш нормализира ли работата?
    По принцип ако подгревните свещи са дали фира е нормално да запали по- трудно и първите секунди да притриса мотора, но после си се нормализира.
    Веднага след запалване какъв дим искарва през ауспуха и мирише ли на сурова нафта?
    Добави си в профила от кой град си.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

      Ами не работи равномерно,приподаване на газ не е особено отзивчива.След това я изгасих и не съм я тормозил вече.Когато я взех трудно запали,ма то бе студено,а след това бе доста отзивчива.Обезвъздушава ли се нещо след смяна на филтъра?
      Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

      Коментар


      • #4
        От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

        Работи неравномерно след като запали,което ме кара да си мисля,че не са пдгревните свещи.Явно ще трябва да направя диагностика,че малко гадаене е така.
        Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

        Коментар


        • #5
          От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

          постоянно си мени оборотите или само докато загрее или по- точно първите 10-15секунди?
          Коя година е и с кой мотор (освен че е 2.0)
          В коя част на София си?
          След смяна на филтъра - няколко пъти на контакт и обратно та помпата от резервоара да си качи гориво и да напълни филтъра и после палиш (поне с моята така процедирам)
          Имаш ли кой да ти направи диагностиката?
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #6
            От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

            Фильо, моторчето му е нашето-D4EA. Може да е с вдигнатите коне, ама все там.
            Според мен е или ниско налягане в комъна, или тръгнала дюза.
            А може и да не е завил добре капака на горивния филтър (на каквото готино място са го сложили) и да смучка по малко вятър.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #7
              От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

              Днес (тоест вчера) разбрах, че моята горивна система е по различна от тази. Моята била второ поколение комън рейл. Те и конете са ми повече, водят ги 140. Дано при колегата се окаже малък дявол. Пък аз в моята тема ще споделям какво съм направил та да запаля, че и аз съм на това дередже.... Припуква печката и гасне....
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #8
                От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                Като запаля мени оборатите постоянно и не се оправя.Кода на мотора е както колегата по-горе споменава,113к.с.Свалих отново горивния филтър,та да проверя нещо да не съм изпуснал.Гумичката на датчика за водата се бе разместила,проверих на махнат филтър дали подкоча нафта,стига да.От там насетне нещо се случва.Нямам човек за диагностика и затова си записах час за диагностика във вили карс за понеделник.
                Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                Коментар


                • #9
                  От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                  Минах на диагностика във въпростния сервиз.
                  Не изкара нищо притеснително,дюзите работят в добри граници,нищо притеснително.
                  Тъй като ми смениха ролки,ремъци,помпа,сигурни са,че причината е подгревни свещи.
                  Спрял съм се на denso като марка и като ги сменя,ще пиша за резултата.
                  Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                  Коментар


                  • #10
                    От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                    Ако постоянно мени оборотите няма как да е свещ. Все пак мотора се стопля, ще мени оборотите 10-20-40-60секунди пък ще позагрее и ще нормализира работата. Ако обаче и след час работа пак играят оборотите проблема не е в свещите.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #11
                      От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                      Като че ли се пооправя,като позагрее.Усещам някакво колебание на оборотите,но още не съм я карал толкова колата,че да съм абсолютно сигурен.Ще видя като сменя подгревните свещи.
                      Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                      Коментар


                      • #12
                        От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                        И изненадите не спират с тоя кореецДнес докато си карах,започна да изчезва хидравликата.Как си взимам завоя мазно и изведнъж,геврека започва да се върти като на зил.УЖАС!Няма виене,няма никакви индикаций .Хидравличната течност е сменена.Благодаря предварително.
                        Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                        Коментар


                        • #13
                          От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                          Да не е рейката, колега. Моята леко е тръгнала и когато започна да въртя на място, първо е лесно, но постепенно втвърдява. А ако карам и спирам, след известно време вече на място все по-трудно се върти-като на ЗиЛ както казваш. В движение няма ядове-никакви индикации, както и при пълно завъртане-шумове, тракане, свистене и т.н. Но напролет от сервиза ми казаха да я правя. Та виж и тоя възел на автомобила.
                          SUV

                          Коментар


                          • #14
                            От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                            Колега,а той и ЗИЛ-а в движение няма проблем с волана.Върти се леко.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                              То при мен се появява при тръгване и паркиране,абе при ниски скорости.Никак не е приятно,ще взема да изправя някой завой.Чета за некви клапи на хидравличната помпа,но като цяло информацията е доста оскъдна.Та не мога да си намеря и мануал да му се невиди!На теб колега,къде ще ти я рециклират и за колко?
                              Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X