Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

    Първоначално публикуван от adjmahl Преглед на мнение
    То при мен се появява при тръгване и паркиране,абе при ниски скорости.Никак не е приятно,ще взема да изправя някой завой.Чета за некви клапи на хидравличната помпа,но като цяло информацията е доста оскъдна.Та не мога да си намеря и мануал да му се невиди!На теб колега,къде ще ти я рециклират и за колко?
    За цени не сме говорили. Просто на колата сменяваха ангренажен комплект, кобилици, водна помпа, масла, филтри и т.н., като им казах, че и биалетките са за смяна. Оправиха и тях, както и разни тампони ли, втулки ли не помня, какво бяха писали по книжката. Когато я взех ми съобщиха, че и рейката е тръгнала и е хубаво напролет да я направя.
    SUV

    Коментар


    • #17
      От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

      Първоначално публикуван от adjmahl Преглед на мнение
      То при мен се появява при тръгване и паркиране,абе при ниски скорости.Никак не е приятно,ще взема да изправя някой завой.Чета за некви клапи на хидравличната помпа,но като цяло информацията е доста оскъдна.Та не мога да си намеря и мануал да му се невиди!На теб колега,къде ще ти я рециклират и за колко?
      менюал в руските форуми си търси
      или питай dedoKoko може да има.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #18
        От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
        менюал в руските форуми си търси
        или питай dedoKoko може да има.
        Rutracker мисля имаше.
        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

        Коментар


        • #19
          От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

          Ето днес повъртях повечко градско и почти,не ми го правила номера с волана.Аз в амазон бях намерил манюуал,но беше цифра.А колкото до руския,никакъв ме няма,въпреки,че на времето де бре ли, да учиме зорлем!Гледах помпата на хидравликата е омаслена,но не мога да разбера дали е от скоро.
          Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

          Коментар


          • #20
            От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

            Днес ми донесоха подгревните свещи и що да видя,на дензо за 50лв. броя пише made in itali !?Нямам думи!Аз ако исках италянски,щях да си взема магнети марели за 20лв.Не мога да разбера всичко ли аджаба, требва от e-bay да викам.Мисля,че сам ще ги сменям и ще падне киснене,че корейците ги заврели,нямам думи.
            Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

            Коментар


            • #21
              От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

              Не са ги заврели корейците... Мотора е проектиран в Италия.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #22
                От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                Да колега,мотора е VM и аз съм ок с това,но е позициониран гадно
                Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                Коментар


                • #23
                  От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                  Моля за съвет отностно egr-а.Тъй като ще сменям свещите,а покрай това ще се свалят,така и така някои неща,мисля направо да чистя coolera и egr-a.За второто се чудя,дали само да го почистя и да го върна,че не ми създава проблеми за сега или да го изолирам и да не се занимавам?!Изчетох доста инфо по въпроса,не целя динамика,а ме интересува,кое би било по-добре за турбо и двигател.Благодаря!
                  Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                  Коментар


                  • #24
                    От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                    ЕГР-а, може да го търси компа ако го изолираш. По-добре пробвай само да му откачиш вакуума, за да видиш дали ще записва грешка. По-малко цапа ако го изолираш, но пък и по-бавно загрява на празен ход и малки натоварвания. Казват, че малко се подобрявала динамиката при ниски обороти, аз лично не съм усетил(това на други коли).
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #25
                      От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                      На тоя мАтор егр-а не се ли управлява от едно ел.моторче като при киата? Поне при мен (киа спортидж 2.0црди - 140кс - 1 разп. Вал) егр-а първо че си го търси компютъра и второ - управлява се от ел (електромагнитно) моторче, абе не е с вакуум.
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #26
                        От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                        На дизела на Хюндай,2,0 DE4А,EGR-a работи чрез електромагнитен клапан, който отваря и затваря и взима вакуум откъдето взима и спирачният апарат.Когато се откачи маркучето за да не работи EGR-a то то е хубаво да се затапи с подходяща тапа,за да не се влоши ефективноста на спирачките.А клапана се управлява от ЕКУ-то в зависимост от температура,обороти и други работи.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                          Аз мислех колеги,да го изолирам с пластина от egr-а към тръбата за всмукателния колектор.Тоя уикенд,ще ревизирам всичко и,ако е мърлява работа,няма да го бавя много тоя egr!Само свалянето на входящия колектор за чистене се чудя дали да го играя,че голяма заигравка ми изглежда.
                          Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                          Коментар


                          • #28
                            От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                            Така,тези два дни се повъртях около колата.Докато стигна до свещите,то са тръби то е чудо.Е в крайна сметка ги смених и всякакво претрисане и неравномерна работа изчезнаха,работи си мазноНе успях да сваля egr-а,че беше промазана едната гайка и нема сваляне.Попочистих го с wd-40 обилно и така го оставих,пък като започне мизерийте някога,го затапвам с пластина и край.Сега остава да намеря по-натам един добър диагностик за хидравликата.
                            Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                            Коментар


                            • #29
                              От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                              Сега карай и се наслаждавай на много безаварийни километри!
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар


                              • #30
                                От: ПРОБЛЕМ с hyundai Santa Fe 2.0 crdi

                                Благодаря колега,да ти се връща!
                                Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X