Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети при узаконяване на автосервиз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвети при узаконяване на автосервиз

    Първоначално публикуван от Оника Преглед на мнение
    Борко регистрирай я като бояджийско ателие . Така ще ти отпаднат всички изисквания за автосервиз .Осигуровките са върху две минимални заплати.
    Насочи ме малко, къде да чета.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • #32
      От: Съвети при узаконяване на автосервиз

      Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
      Знам, че има някаква врътка там, ама каква точно е, тепърва ще е ясно
      Едно от нещата е, че се изисква да има осигурени 3-5 паркоместа в имота на автосервиза за всеки работен пост. Тук в София държат на това, за другаде не знам.

      Коментар


      • #33
        От: Съвети при узаконяване на автосервиз

        Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
        В събота съм в Русе. Обади ми се или пиши по обяд - ще ти разясня зададените от теб въпроси ;-)
        В събота съм в Ст Загора
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #34
          От: Съвети при узаконяване на автосервиз

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Е са питах две счетита - мин осигуровки са ти 123 или 107 - не разбрах що има разлика според тях ама ся 20 лв се тая.
          Когато се осигуряваш на 107лв не можеш да взимаш болнични и евентуално обезщетение за безработица
          RAV 4
          F650GS

          Коментар


          • #35
            От: Съвети при узаконяване на автосервиз

            Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
            Когато се осигуряваш на 107лв не можеш да взимаш болнични и евентуално обезщетение за безработица
            Може. Така или иначе като се осигуряваш сам - т.е. работиш за себе си - тва с болничните е малко ташацинарояци.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Съвети при узаконяване на автосервиз

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Може. Така или иначе като се осигуряваш сам - т.е. работиш за себе си - тва с болничните е малко ташацинарояци.
              Всъщност, може и да има (някакъв) смисъл, защото като поработиш месец-два, после се разболяваш за две седмици. НОИ смятат, че кашляш у вас и ти изплащат болнични, а ти пак си кашляш, но в сервиза (в случая) и парите от НОИ са ти бонус. Условието е да не те хванат

              Коментар


              • #37
                От: Съвети при узаконяване на автосервиз

                Здравейте, писах в темата за изискванията за автосервизите относно някой правни неясноти в моята глава. Но все пак да попитам автора на темата как се развиха нещата ?

                Някой по-нясно с врътката около автодиагностичния център и като цяло информация по темата.

                Благодаря !

                Коментар


                • #38
                  От: Съвети при узаконяване на автосервиз

                  Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                  Ако си на ДУК се осигуряваш върху хиляди и нещо (щото толко беше минимума) и внасяш баш по 450, ама пак казвам - мисля че имаше значение и каква е дейността. ...
                  Наистина има значение каква е дейността... За нашата сфера долният лимит за осигуровка е около 1000лв заплата за Управител... Ако искаш да се осигуряваш на минимума, а останалото може да си го раздаваш като дивидент (но след първата година), и там към момента данъкът е 15% (10% данък печалба и 5% данък върху дивидента)...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвети при узаконяване на автосервиз

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Съвсем, ама съвсем ли си убеден в това?

                    + 100% аз.........
                    а иначе ако искаш да отговориш на всички изисквания т.е. за безопасни условия на труд, пожарна безопасност по наредба I 1973,
                    технологична част и т.н. по добре затвори сервиза...........лично мнение.

                    А ако искаш намери си читав надзорник или по скоро строителен надзор ще ти направят необходимите документи и ще стане........но за какво ще Ви е е друг въпрос
                    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                    GSM +359 895 236 182

                    А Rhf +

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвети при узаконяване на автосервиз

                      Добре така да задам въпроса. С регистрация на дирма в сферата на услугите или нещо от сорта. Демек да имам фирма но да използвам вратичка някъква ?!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвети при узаконяване на автосервиз

                        Борко,най-напред виж в общината /ТСУ/ дали в зоната в която се намира помещението е разрешено да има автосервиз,тогава започвай другите неща.
                        Нека силата да бъде с нас!
                        Suzuki Grand Vitara
                        +34 642 91 4154

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X