Страница 1 от 7 1 2 3 4 5 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 121

Тема: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,517
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите, като се затопли и изпролети?
    Може и да се отскочи до остров Гьокчеада...
    Има много история по тия места. Основната ми нагласа е обикаляне на паметниците, посветени на Първата световна...
    Бъдете живи и здрави!

Място
    София
    Публикации
    1,637
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

Колко са км които ще се минат от онази страна на границата общо?
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50
    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

Място
    София
    Публикации
    1,215
    Точки (при гласуване)
    13

Добра идея! Преди две години го правих и беше много приятно, точно за мотор! Спах в Eceabat и после врътнах Егейското крайбрежие на Турция до Enez по черни пътища. Има уникални места! Само дето е още много рано и за там не се изисква някаква особена подготовка, та ако съм свободен като решиш мога да се включа. Най-впечатляващи са гробищата - имаш чувството, че си някъде далеч на Запад!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,517
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на suzuki team Преглед на публикациите
    Колко са км които ще се минат от онази страна на границата общо?
    София - фара Мехмечик (който е на ръба на полуострова) са около 560 км...
    Иначе по карта го дават 300 км от Капитан Андреево до най-южната част.
    Последно редактиран от p-pleven ; 25-01-16 в 19:23
    Бъдете живи и здрави!

Публикации
    657
    Точки (при гласуване)
    11

Гробищата са така ,защото се поддържат с пари от Нова Зенландия и Австралия.

Място
    София
    Публикации
    195
    Точки (при гласуване)
    11

Аз за сега определено съм навит. Не съм ходил в Турция, ходи ми се, и то не сам. За два три дена ако се ограничим до около 1500 км ще съм ОК. Само че честно казано с когото и да ходя ми се иска да сме се видяли, например на по бира, и да сме направили поне едно каране заедно някъде на по кратка дестнация (явно не съм достатъчно авантюристично настроен). Не съм състезател и обичам да зяпам пейзажа, но не карам и бавно, но не обичам магистрали. Обичам да зяпам паменици, може би защото съм жестоко скаран с историята :-)
    Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
    Honda Varadero XL1000 SD03 2011

Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

Място
    Ямбол/Варна
    Публикации
    2,755
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    19

Преди три години /май.../ бях в района. Конкретно тръгнах към Гьокчеада./http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=152029/. Докато чаках ферибота на Кабатепе се разходих около паметниците. Голяма жега беше. Не знам къде може да отседнете около Кабатепе. Като сте в този район всичко е близо. Има хубави места за гледане там. Чак се замислих дали да не се включа От Лесово Кабатепе се стига за малко повече от 3 часа със спиране на няколко места. Пътя за Чанакале го правеха /разширяваха на няколко места..тогава.
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

Място
    Sofia
    Публикации
    558
    Точки (при гласуване)
    12

Идеята е много добра. Аз съм за, като му дойде времето свиркай.

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    8,229
    Точки (при гласуване)
    29

И аз бих се разходил, но до сега без спиране повече от 150 км. не съм минавал, и понеже нямам куфари всичкия багаж трябва да е на гърба ми, което означава че ме устройва само спане на хотел.

П.П. Като се замисля за 1 ден повече от 450-500 км няма да мога да измина. Може би само ще затрудня и забавя групата.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,517
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на s_s1 Преглед на публикациите
    И аз бих се разходил, но до сега без спиране повече от 150 км. не съм минавал, и понеже нямам куфари всичкия багаж трябва да е на гърба ми, което означава че ме устройва само спане на хотел.

П.П. Като се замисля за 1 ден повече от 450-500 км няма да мога да измина. Може би само ще затрудня и забавя групата.
    НЕ го мисли това. В Турция се кара с 80 км/час - никой не бърза.
    За спане - имам палатка. За 2-3-4 дена не е нужно да носиш кой знае какво. Може да се спи при нужда и "с кофража" (не рядко го правя).
    Посъбери само мерак...
    Бъдете живи и здрави!

ВладиЧ е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Пазарджик
    Публикации
    2,058
    Точки (при гласуване)
    19

Магистрали в Турция по този маршрут няма. Пътят е Одрин - Хавса - Узункопрю - Кешан - Ецеабат. Сутринта тръгваш от България и след обяда си там. Капитан Андреево - Ецеабат е 246 км. Това са 4 часа съвсем спокойно каране със 60 км /час средна скорост, като тази сметка е след преминаването на границата. 3 дена там няма какво да се прави. По добре, след като се разгледа там да се отскочи до Троя, Айвалък и Бергама (Пергамон). Това са още към 250 км от Ецеабат до Бергама. Ако ви се вижда далече до Бергама може да разгледате само Троя и Асос. Ецеабат - Троя - Асос е към 95 километра. Варианти има.
    Последно редактиран от ВладиЧ ; 26-01-16 в 11:03
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

Място
    София
    Публикации
    195
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на s_s1 Преглед на публикациите

За багажа не го мисли. Аз имам място за багаж за трима (2х40 литра странични и 45 литра топ кейс + празна задна седалка)

Относно другото, 450-500 км на ден не се усещат и според мен това е максимума за да се направи едно спокойно каране и хем да се спира достатъчно да се разгледат някои неща и да се хапне спокойно, хем да се отхвърли път/разстояние. Разбира се всеки е различен, но от собствен опит ти казвам че се карат и по 800 км на ден с 40 литрова туристическа раница на гърба (разбирай удобна раница със закопчване на кръста и гърдите) Съответно това си беше препускане и не точно за удоволствие. Беше ми първото каране повече от 200 км извън България с Трансалпа. Ако ти е първото наистина дълго каране може и да си малко по натоварен/изморен от другите, но пък все от някъде трябва да се започне. Аз в началото от 800 км бях смазан, после съм стигал и до 1600 км на ден на Варадерото (За съжаление за 27 часа и не се класирах за титлата SaddleSore на Iron Butt Association и това е с уговорката че такова каране няма нищо общо с удоволствието и си е направо мазохизъм, който не бих повторил ако отново не ми се наложи)

Естественно, че ще се спира на 150 км а може и по-често да се поразтъпчеш и така нататък ако се налага, то това зависи от групата която ще се събере, дали има какво да се види и много други неща.

Нека се позатопли и пак ще говорим, че за сега малко или много само си говорим и дето се вика пилците се броят на есен (на пролет в този случай :-) )
    Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
    Honda Varadero XL1000 SD03 2011

Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Място
    Публикации
    8,229
    Точки (при гласуване)
    29

Не обичам и до сега никога не съм карал мотоциклет по магистрала. Карам бързо, но не рисково, и много внимателно като има много движение. От Слънчев бряг до Обзор не можах да настигна сина ми с мотоциклет 1 000 см3, а неговия е 125 4Т. На прави участъци не вдигам повече от 120 км/ч.
    С удоволствие ще пътувам с Вас, само малко да се постопли.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Място
    София
    Публикации
    1,598
    Точки (при гласуване)
    8

Слънчев бряг Обзор са само завои.Ако нямаш сърце и здрави гащи там и 5000цц мотор няма да ти помогне да го настигнеш.
    И по-добре.Един повече на пътя с акъл.Евала за което.
    Ще следя темата с интерес,че отдавна спрях с моторите,а сърцето обаче все така си иска своето.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

Публикации
    1,186
    Точки (при гласуване)
    11

Я постнете една карта... а и пътят какъв е - асфалт.. черно... къдрав.. прав...

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Място
    Публикации
    8,229
    Точки (при гласуване)
    29

Цитат Мнение на slatanic Преглед на публикациите
    Слънчев бряг Обзор са само завои.Ако нямаш сърце и здрави гащи там и 5000цц мотор няма да ти помогне да го настигнеш.
    И по-добре.Един повече на пътя с акъл.Евала за което.
    Ще следя темата с интерес,че отдавна спрях с моторите,а сърцето обаче все така си иска своето.
    Не, не изпреварвам при наличие на насрещно движещи се автомобили.

ВладиЧ е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Пазарджик
    Публикации
    2,058
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на _kalata_ Преглед на публикациите
    Я постнете една карта... а и пътят какъв е - асфалт.. черно... къдрав.. прав...
    Нормален първокласен двулентов път с хубав асфалт с максимална скорост за мотори 90 км/час. Даже, около и след Кешан е четирилентов пътя с разделителна ивица, но не е магистрала. Води се ускорен път и по него може да се кара със 110 км/час. Ето ви карта. https://www.google.bg/maps/dir/%D0%9...d40.184286!3e0
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

Място
    От Бургас, живея в София за сега
    Публикации
    474
    Точки (при гласуване)
    12

Абонамент, па да видим.
    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

Място
    гр. Ямбол
    Публикации
    847
    Точки (при гласуване)
    11

Много история има по тези земи ......
    0887 246718

Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Аз към края на 2015г си купих един Трансалп но ме можах да му се порадвам защото времето почти веснага се раВали и сега само го препалвам и се точа за хибаво време. С две думи нямам нищо против да му направя сефтето до Дарданелите.Пишете ме в списъка! 0888101427

Страница 1 от 7 1 2 3 4 5 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Турция - ферибот през Дарданелите?
    От Skorpion_BG във форум Пътешествия и разходки. Пътеписи
    Отговори: 24
    Последно мнение: 16-04-15, 18:47
  2. Мераклия за Кия
    От Deian_g във форум DAEWOO KIA
    Отговори: 27
    Последно мнение: 20-10-11, 19:51
  3. Проблем с отключване на Турция GNC_Tur_08.07
    От procar във форум Въпроси и проблеми по марки и модели GPS
    Отговори: 13
    Последно мнение: 08-12-09, 20:02
  4. Една разходка до Турция или 2400км. с УАЗ Патриот само на преден мост.
    От Иван Алексиев във форум Пътешествия и разходки. Пътеписи
    Отговори: 2
    Последно мнение: 17-07-09, 21:04

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>