Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

    Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
    Май, че времето се гаври с нас навсякъде...там, където трябва да бъда след 3 седмици в момента е -2 и вали сняг

    Тук евентуално, би трябвало да съм след 5 седмици, снимката е направена преди 5 дни...
    [ATTACH=CONFIG]868337[/ATTACH]

    Mного яко хвърля задната гума на таз моторетка.Бря....

    Пожелавам скорошно подобрение на времето там и бързо разтопяване на нахвърлялия сняг.
    "Не е важно дали котката е бяла или черна, стига да лови мишки"
    ---------------------------------------------------------->Дън Сяопин

    Коментар


    • #47
      От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

      Както казва една съветска поговорка: "Плановете са мечти с пусков срок"..
      Пусковият срок е утре. Ще пробвам 2-3 дена района и дано сефтето е сполучливо!
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #48
        От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
        Както казва една съветска поговорка: "Плановете са мечти с пусков срок"..
        Пусковият срок е утре. Ще пробвам 2-3 дена района и дано сефтето е сполучливо!
        успех и да снимаш,че да гледаме и ние!

        Коментар


        • #49
          От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

          Пиши къде ще ходиш, може да се засечем някъде ако е ми е наблизо

          Коментар


          • #50
            От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
            Както казва една съветска поговорка: "Плановете са мечти с пусков срок"..
            Пусковият срок е утре. Ще пробвам 2-3 дена района и дано сефтето е сполучливо!
            Къде по точно?
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #51
              От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

              Плана е рано в Събота от София към Свиленград, към Узункопрю, после Дарданелите на запад, до ръба на полуострова. Там да пренощувам. В Неделя мотане пи брега. Ако всичко е ОК може до Чанаккале...
              В Понеделник - прибиране.
              На палатка.
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #52
                От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                Плана е рано в Събота от София към Свиленград, към Узункопрю, после Дарданелите на запад, до ръба на полуострова. Там да пренощувам. В Неделя мотане пи брега. Ако всичко е ОК може до Чанаккале...
                В Понеделник - прибиране.
                На палатка.
                Сам ли ще ходиш,не се обади?
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #53
                  От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

                  Ей, хвана ме неподготвен - паспорта изтече преди две седмици и още не съм го подновил. Приятна разходка и дано имаш късмет с времето, че и аз мисля да карам утре, но прогнозата нещо хич не ми харесва!
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #54
                    От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

                    Отчитам грешката, че не потърсих сродни души тука, за което се извинявам, най-вече на Анатолий..
                    Сам ще ходя, да.
                    В 90-тата минута не се търси компания, но ще проверявам темата, живо-здраво поне до границата.
                    Последно редактирано от p-pleven; 28-04-17, 20:10.
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #55
                      От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

                      Айде успех и безаварийно...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

                        Малко за екскурзията.
                        За точно 48 часа се събраха 1281 км.
                        Всичките ми представи и очаквания се оправдаха, даже надминаха, и все в положителен аспект!
                        Основната ми цел на пътуването бе фарът Mehmetcik feneri, намиращ се в най-западната част на полуострова. Всичко останало бе бонус. Замечтах да отида до там, откакто си купих мотор.
                        Преди това. Станах в Събота около 4:30, в 5:30 излезнах от къщи за гаража. В 6:30 бях в гаража, а в 7:25 вече бях тръгнал. По пътя до границата - нищо интересно, Прохладно време, умерен трафик, идеално за каране.
                        На Капитан Андреево заварвам огромни опашки от тирове, а на самите гишета - от автомобили. Като съвестен гражданин се нареждам най-отзад. Вече е около 11 часа ипочва да напича. както съм се облякъл - почва да ме мъи жега. Тогава един българин от мацинствата ме вижда и ми казва: "минавай, инавай, няма какво да ги чакаш"...
                        (Тука да уточня, че не правя разлика между българи, турци, помаци, мацинства, понеже ще ползвам тези думи. За мене всички са равни и всичко зависи от човека).
                        Изпреварвам колоната и се мушкам възможно най-отпред... Идва моя ред. Всичко е ОК. Преди да потегля от бутката излиза българския полицаи и ми подвиква: "Чакай, чакай. Дай талона, че има някакво съвпадение с турската система"... При което си представям, как ще ми кажат, че мотора е краден или подобно и как плановете ще отидат на вятъра... Чакам справката около 20 минути, а след мене и всичките хора, които съм изпреварил. Връща се полицая, а аз от далеко: "Кво става?"...А той: "А? Ааа,няма проблем". Взимам талона и се отправям към търското ГКПП. Пак документи, услужливо предлагам да ми проверят куфара. Полицая само това чака. Рови вътре, нищо не си харесва. Пита ме на анфлийски: "Дрога?", а аз: "Дне съм чист"... И ме пуска...
                        Пътяпокрай Одрин е сравнително ненатоварен. Спазвам чинно ограниченията: 70, 90... Но местните си надуват покрай менес около и поне със 100 км/ч. Подминавам Одрин покрай околовръстното и се отправям на юг... Оътя е с хубав асфалт,ненатоварен. Постепенно се отпусвам и отварям клапана на карбуратора и почвам около 100-110 км/час...
                        На 50-60 км от границата е гр. Хавса. Спирам на кръстовището в града за да изчакамзелено.. Светва зелено, стискам ръчката за съединителя... и се къса жилото...
                        Избутвам мотора в страни и... За момента пак съм на никъде... Тогава монава един възрастен човек с мотопед, вижда ме, че се суетя около мотора, и ми обяснява, сочи с ръце, че отсреща има гумаджийница... Пак е нещо. Избутвам мотора 100 метра до гумаджийницата... На един от работещите там обяснявам" булгар-сефте-турки... и соча жилото. Човека ме разбира... вади телефона и се обажда някъде. СЛед 10 мин. идва един младеж. Оказва се, че на 200 метра от светофара има 3-4 сервиза за мотори/скутери! Късмет! Идва младежа, поглежда, прави успокоителни знаци и ми полказва къде да забутам машината. Забутвам до там, междувременно негов приятел ми помага и тика отзад. Майсторчето се връща след малко с чисто ново жило! Следва подмяна, проби. Всичко е повече от перфектно. Питам: "Кач пара?"... Нещо ми ми казват, не разбирам... Пишат ми с пръсти във въздуха: 20 лири... ОК, вадя 10 евро.Следва малко суетене, пресмятане.. При което един от присъстващите там отсича: "Таман!" при което си стискаме ръцете. Хората са доволни, даже пращат едно хлапе за Пепси. Пием пепси, "говорим си". Показвам им листа от принтера с маршрута. Те, "Ааа, атлас!"... Кефят се и ми обясняват, как Хонда е номер 1...
                        На снимката (от дяснона ляво): Аз, майстора, шефчето му, а зад нас един помак, който успя да си спомни няколко български думи.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170429_133524783.jpg
Прегледи:1
Размер:332.8 КБ
ID:5751977

                        Разделяме се като приятели и аз продължавам на юг..
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #57
                          От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

                          Готино! Добре започва. Давай нататък....
                          В същност 20 лири сега са 10 лева, или 5 евро, ама толкова няма да го тъним, нали.... Важното е, че всичко е станало бързо и точно.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #58
                            От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

                            А аз се чудих къде да се мотам през трите почивни дни...
                            Само че това с палатките и с багажа е невъзможно за моя мотоциклет, че нямам място за багаж. Но пък хотели има много и за добри пари.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

                              готино! очаквам продължението....

                              Коментар


                              • #60
                                От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

                                Продължавам на юг. От гр. Хавса до Кавакьой пътя е еднообразен и скучен. Въпреки всичко си отварям очите на 4 и постоянно гледам в огледалата назад. В Турция явно дневните светлини не са задължителни и рядко някой ползва. Друго, че изпреварват, като минават много близко. Още - месните скутерджии съвсем нормално си изпреварват от дясно. Няколко пъти ми излизаха изневиделица. Продължавам да се придържам към ограниченията на скоростта + 20 отгоре.
                                При
                                Кавакьой вече се открива гледка към Егейско море, в дясно. Отекчението отстъпва на удоволствието от гледката. Има островчета във водата и всичко това го виждаш някак отгоре, понеже се пътя се спуска от някакви височини. Кеф!
                                Има табели, много указателни знаци, чак се дразня в един момент, понеже го няма познатия момент на изненада
                                Карам към Галиполо. Тряфика се засилва в двете посоки. В Галиполи има невероятно задръстване от автобуси с туристи. Опашката е чак от табелата на града. Криво-ляво пробивам, като основно карам в насрещното. Пълно е с "трафик жандарма", но никой не прави проблем. Измъквам се и продължавам към Ечеабат.
                                Пътя започва да следва брега. На места е на метър от водата. В залива има огромен трафик на всякакви кораби и имах усе'ането, че в съседната лента е пълно с параходи. Всякакви чудовища по големина, форма, предназначение с изключение на ледоразбивач...
                                Същевременно в посока изток, насрещното платно, буквално вреше от туристически автобуси, които се връщаха от обиколка на забележителностите. Отчита и това като добър късмет, иначе щеше да бъде много трудно пътуване...
                                В Ечеабат историята със задръстването в Галиполи се повтори... След това нещата се поуспокоиха и станаха лежерни...
                                Наближавам крайната цел, когато виждам това, за което бях тръгнал: Mehmetcik feneri

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170429_173527935.jpg
Прегледи:1
Размер:312.7 КБ
ID:5751981
                                Зад него има огромен месмориал с турски батареи и паметник, посветен на английските ВМС и загинали. Беше полупълно с хора, въпреки огромния паркинг.
                                Тръгвам да търся път към вара, знам че е черен. Влязох в гората, обикалям, почнаха табели в жълто, на турски, а отдолу с големи букви "Жандарма"... Връща се и срещам един човечец, тъкмо излиза от нивата с трактор. Махам му с ръка. До тогава не знаех, че е подходящ поздрава "Селам алейхум"... "Заговарям" го с мойте фрази: булгаристан-сефте-турки... Човека ме "разбира"... Соча фара и продължавам: фенер-чадър? Права знаци, че искам да спя на палатка до фара... Човека почва да обяснява нещо леко наставително, от което единствено схващам "Йок" и "жандарма"... Явно не дават. Разделяме се, махам му за довиждане...
                                излизам на пътя и се отправям към резервното място за преспиване, избрано от Гугъл мапса.
                                Попадам на полянка/паркинг до друг мемориалс перфектна гледка към пролива, фара, мемориала, селото и цялата околия!

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170429_183248393_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:212.7 КБ
ID:5751982Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170429_184635726_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:232.3 КБ
ID:5751983Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170429_185759356_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:287.3 КБ
ID:5751984Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170429_192255524_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:219.1 КБ
ID:5751985Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170429_192306291_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:239.9 КБ
ID:5751986

                                Това ще бъде мястото за лагер, но не бързам с палатката, искам да се уверя, че няма да се сърди някой и изчаквам. Пристига автомобил младо семейство с три малки момченца. Влизат в мемориала.За щастие не се бавят много... Махам им с ръка, че искам да поговорим. Вече поздравявам и говоря по-усерено: "Селам алейхум, булгар-сефте-тюрк, чадър, проблем, жандарма?" ... и соча мотора и мястото... Мъжът се малко се чуди и казва, че "йок проблем". Идеално! Хората се качват в колата, а аз вадя консерва "Свинско варено", понеже не бях се хранил цял ден... Колата на семейството се бави,не тръгва и аз изчаквам търпеливо...

                                Тогава задната врата се отваря, от колата слизах две от момченцата, идват към мен... Приближават и ми подават кутия с бонбони....
                                Нямам думи! Взимамси един...Децата си тръгват щастлииви. Махам с ръка след колата....

                                Хапвам, вадя палатката, приготвям се за нощта. Идва втора кола до паркинга. Явно местни, баща и дъщеря. момичето говори английски. Пътам пак за проблеми, ако преспя тук. Момичето превежда на баща си, а той отговаря, че не е редно и жандармата би се сърдила. Имали хотел (пансион) в селото, да заповядам. Но аз държа на моето, че много обичам да спя сред приридата... Бащата се чуди...

                                Пита ме дали имам писалка (калем)... Нямам... Момичето дава. Бащата записва телефонен номер и казва: Обади ми се, ако имаш нужда от нещо или има проблеми.....


                                Малко снимки от лагера и мемориала:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170429_175741816_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:555.7 КБ
ID:5751987Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170429_181325424.jpg
Прегледи:1
Размер:145.6 КБ
ID:5751988Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170429_184637262.jpg
Прегледи:1
Размер:359.9 КБ
ID:5751989Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170429_192836275_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:611.0 КБ
ID:5751990Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170429_192843909_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:553.0 КБ
ID:5751991Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170429_193126031_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:460.4 КБ
ID:5751992Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170429_193200227_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:574.6 КБ
ID:5751993Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170429_193220314_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:647.9 КБ
ID:5751994Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170429_193341833_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:343.0 КБ
ID:5751995Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170430_062406918_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:546.5 КБ
ID:5751996

                                Лягам си рано, уморен, доволен и шастлив!
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X