Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цял преден мост на Роки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цял преден мост на Роки

    Здравейте,пиша от профила на брат ми.Казвам се Станислав,а това е моята джипка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fe82701.jpg
Прегледи:2
Размер:216.2 КБ
ID:6106694

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4372362.jpg
Прегледи:2
Размер:219.5 КБ
ID:6106695
    Още като я взимах не ми хареса че е с носачи отпред,но се спрях на нея.Сега искам да и сложа цял мост от по-старото Роки.Бих ви бил благодарен на всички изказали се по темата,защото никога не съм го правил.Автомонтьор съм и имам представа от нещата,но искам и да чуя мненията на хора които са го правили.Колко ще ми излезе като време за изпълнение,средства и какво ще трябва да се промени спрямо сегашното предно окачване.Идеята е не много големи ходове,просто изпълнение като на фабричното от 94та назад.Ако някой има и нужните части може да се разберем за цени.Още не съм броил зъбите на пиньон-корона да видим предавателното число,но ще го напиша и него по-натам.Поздрави!

  • #2
    От: Цял преден мост на Роки

    Пропуснах да споделя джипката е 2,8тд 102к.с.

    Коментар


    • #3
      От: Цял преден мост на Роки

      Щом си монтьор-основният разход ще е за придобиване на нужните части-мост, носачи, пружини, панхард, кардан. Кормилната карантия би трябвало да е еднаква. Или поне така си мисля-няма да я променят ако няма нужда.
      Не знам на тази рама дали има планки и отвори за преход към цял мост, даже и дали формата и позволява "болт он" преправяне.
      Ако не-пак ще стане, но ще иска доста преправяне, мерене, мислене, заваряване...

      Не знам имате ли ръководства за ремонт за дайхатсу, ама за витарите има като са дадени и размери на рамите за различните модификации. Та ако има-сравни двете рами, и ще ти се изясни колко работа те чака.
      Ако пък няма такова ръководство-залягаш с една рулетка и шублер под някое друго Роки, и мериш и чертаеш. После на твоето, и ще си измислиш как да го направиш.

      Успех, и пиши какво правиш и как се получава.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Цял преден мост на Роки

        Според мен не го пипай.Ще загубиш комфорта.От какво не си доволен че искаш да го променяш.
        ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

        Коментар


        • #5
          От: Цял преден мост на Роки

          ТрЕбва да се каже, че фабричното Роки с цял мост е на ресори.
          Има ли ги на новото местата за захващане на ресорите, би станало сравнително лесно. Няма носачи и пружини(ресорите ги заместват), но пък щангите на кормилната уредба са други.
          Друго, евентуално картера на мотора ако е различен, и местата за захващане на амортисьорите.
          Но е истина, че возията на ресорните е трудно да се докара читава.
          А може и проходимостта да пострада малко, особено с гумите на снимката
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Цял преден мост на Роки

            Има доста неща за пооправяне-тампони,шарнирчета,хъбовете яко чаткат...и така си се търкаля количката,ама си мисля че предпочитам да стягам цял мост за тези цени...горен шарнир върви с носача на цена 150лева за пример.Мисля че и на същите пари да стигне поставянето и ревизията на цял мост си заслужава повече инвестицията.А и никак не ми харесва като изпълнение торсионното недоразумение.

            Коментар


            • #7
              От: Цял преден мост на Роки

              Няма захвати за ресьорите,но си мислех за пружини,а гумите ще се сменят,ама както писах автомонтьор съм.Паричките бавно ги събирам 33ки са замислени за проекта.

              Коментар


              • #8
                От: Цял преден мост на Роки

                А за ресьорното окачване си мислех и аз.По-лесно бих го направил,но защо да пострада проходимостта?Ако някой колега от Варна с роки няма нищо против да хвърля един поглед на неговото,ще съм много благодарен.

                Коментар


                • #9
                  От: Цял преден мост на Роки

                  Вярно, че беше на ресьори, забравил съм...
                  Но ако ще го правиш на цял мост с пружини-филма сатава сериозен, че там е трудно да докараш точните характеристики на окачването, и винаги ще има някакъв проблен-или пружините няма да са с точната твърдост(а тя е доста важна), или амортисьорите няма да отговарят по характеристики, може да се появи нестабилност, или "табуретка"...
                  Проблемите с това, че е незаконно, и ако в пункта за ГТП си гледат съвестно работата-няма да те пуснат е съвсем друга тема.

                  Ако толкова искаш Роки с цял мост, и нямаш сантимент към сегашното-по-добре го продай и си купи друго-с цял мост фабрично.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Цял преден мост на Роки

                    Проходимоста страда малко от целия мост, не от ресорите.
                    Ако Кольо пак чете темата, може да опише по-точно и от собствен опит със слагането на цял мост на Витара.
                    В общи линии, целия мост забира калта повече, щото при едни и същи гуми стои по-ниско, отколкото при независимото окачване.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Цял преден мост на Роки

                      Макар че го имам малко по-малко от година вече много се обичаме и предпочитам да му подаря мост отколкото да сненям джипката.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Цял преден мост на Роки

                        Според мен не го разваляй. По-добре си купи друго с цял мост. Ама лично аз мисля, че независимото окачване е доста по-добро от зависимото(цял мост)
                        Samurai Gemax

                        Коментар


                        • #13
                          От: Цял преден мост на Роки

                          Независимото има предимство когато си в коловоз, или когато по средата на следата има някакви препятствия-камъни, дърве... Или при скоростно каране, ама в случая не тава въпрос за това.
                          Но когато се налага да има добри ходове за да се преодолеят по-дълбоки дупки или високи бабуни-целия мост е по-добре.
                          Най-добре е разбира се цял портален мост, ама пак-съвсем друга тема.

                          Аз слагах цял мост на витарата от нужда-да спра да чупя карета. Ако колегата няма някакви належащи нужди-не е добре да променя оригиналното окачване.

                          А ако го сърбят ръцете да си прави джипка-да се обади-в главата ми има 3-4 идеи за сериозни машини, при това може да се направят с доста ограничен бюджет-ще му ги предоставя безплатно. Щото и малък бюджет нямам...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Цял преден мост на Роки

                            Сам да го правиш,да знаеш какво правиш и да стане сравнително добре,и сравнително само с това да се занимаваш,ще ти отнеме няколко месеца.Ако имаш екип от 2-3ма човка,база-хале с подемник и необходимото оборудане за подобна манипулация,може да съкратиш времето приблизително наполовина.И това е доста оптимистично...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Цял преден мост на Роки

                              Не го шашкайте момчето - просвета на диф-а и при двата варианта е еднакъв, а при амовете само може да спечели от цял мост - напр. при коловози. Друг плюс е здравината, карета и т.н. Спокойно може да си използва оригиналните пружини, както и амовете. Трябва да се мислят само пушки. Рокито е корав джип, идентичен с тойота - една фирма са все пак, така че гледаш старите тойоти с ресори и след това с пружини и.....готов си. Просто Дайхацу са преминали от ресори на пружини отзад, а предното - не само пружини, ами....махат и моста - за да ни е трудно сигурно. Всички размери са непроменени и съвпадат, така че за монтьор не би трябвало да има никакви трудности - дерзай, а аз ще помагам - утре снимам всичко от моста.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X