Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ram AM- какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ram AM- какъв?

    Миналата година ви разпитвах за колело RAM, но не си го купих по простата причина, че ми се кара мекица. Разгледах из форумите, но не намерих много информация за Ram All Mountain. Като цяло клоня към по-новия- am2, но разбрах, че с голямата вилка отпред късали чела, вярно ли е това, защото не ми се вярва? Друг въпрос- L или XL? Висок съм малко над 180 и клоня към L. И накрая- като заключа шока, ще мога ли да го карам на дълги преходи по асфалт? Знам, че пълно щастие няма.. за асфалта са шосейките, но ми казаха, че дори и да е заключен задният амортисьор, пак обира напрежението от педалите и се моря двойно. Ще се радвам да споделите мнението си. В близките няколко месеца няма да го купя, защото не се събират току така пари за стар семеен автомобил.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014_ram_am2.2b.jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:6106642
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Ram AM- какъв?

    Аз тая концепция да се притесняваш от умората от въртенето, при условие, че нарочно въртиш да се мориш не мога да я разбера, освен, ако не гониш някакви конкретни резултати!

    All mountain предполагам, че знеш какво е?!? Ако те притеснява толкова преходите по асфалт и в същото време искаш "мекица" ориентирай се към XC модел!
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #3
      От: Ram AM- какъв?

      Градски, аз съм 110 кг. и карам ХС 2 отпреди 4 години модел. Поръчах го със заключващи се шок и вилка и мога да потвърдя, че няма много разлика от твърдак, ако са заключени. Смятам, че и при АМ-а ще е подобно положението, просто трябва да си поръчаш или намериш колело със заклчючване на вилката и шока. Естествено, това означава и повече пари, мисля, че го има в най-скъпата комплектация на модела. Познаваш Христофор, може би и Ивайло Мичев, последният ще ти даде най-добра информация и ще ти отговори на въпросите.
      Hyundai Santa Fe, 2.0 CRDi, 4WD, 2005
      Toyota HJ 60, 4.0 Diesel, 1983
      0886500886
      LZ2TDK

      Коментар


      • #4
        От: Ram AM- какъв?

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Аз тая концепция да се притесняваш от умората от въртенето, при условие, че нарочно въртиш да се мориш не мога да я разбера, освен, ако не гониш някакви конкретни резултати!

        All mountain предполагам, че знеш какво е?!? Ако те притеснява толкова преходите по асфалт и в същото време искаш "мекица" ориентирай се към XC модел!
        Не се притеснявам толкова по простата причина, че няма да го карам толкова по асфалт, а главно по черно. Знам какво е all mountain, точно и затова към него съм се насочил.
        Първоначално публикуван от krasen_tr Преглед на мнение
        Градски, аз съм 110 кг. и карам ХС 2 отпреди 4 години модел. Поръчах го със заключващи се шок и вилка и мога да потвърдя, че няма много разлика от твърдак, ако са заключени. Смятам, че и при АМ-а ще е подобно положението, просто трябва да си поръчаш или намериш колело със заклчючване на вилката и шока. Естествено, това означава и повече пари, мисля, че го има в най-скъпата комплектация на модела. Познаваш Христофор, може би и Ивайло Мичев, последният ще ти даде най-добра информация и ще ти отговори на въпросите.
        Той всеки am2 е със заключващи шок и вилка. XC също ги гледах, но ми се струва, че AM ми допада повече. Щом казваш, че на твоето не се усеща, би трябвало и с am да е така.
        А иначе и Христофор, и Ивайло познавам, даже с Христофор си приказвах и той ме насочи към твърдак, но аз съм си решил, че няма да е. А Иво ще го видя и ще го поразпитам.

        Благодаря за отзивите.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #5
          От: Ram AM- какъв?

          Ще може ли да обясните каква е разликата между ХС и АМ велосипед и съответно стиловете на каране, защото така на първо, че и второ четене не мога да открия много разлики.
          RAV 4
          F650GS

          Коментар


          • #6
            От: Ram AM- какъв?

            Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
            Ще може ли да обясните каква е разликата между ХС и АМ велосипед и съответно стиловете на каране, защото така на първо, че и второ четене не мога да открия много разлики.
            Разликите не са малки.

            XC колелото е за крос кънтри, което в класическия си вид е олимпийското XC - правят се обиколки по специално трасе, което трае около час и половина. И точно поради тази причина XC колелетата са леки (били те само с предно окачване или и задно), понеже трябва да са максимално бързи. Трасетата обикновено са гладки, като има кратки по-тежки участъци. Челния ъгъл е по-голям за да се катери лесно и за да завива бързо. Предната вилка има ход между 80 и 120 мм, като 100 мм е най-често срещаното. Окачванията са с по-малък ход и почти винаги трябва да имат заключване за да се катери по-ефективно. Общото, което може да се каже за тия колелета, че са трябва да са бързи и ефективни (т.е. максимално бързи, без да губят излишна енергия на ездача).

            АМ колелото е за "цялата планина", както се и превежда. Колелото е по-здраво, оттам и по-тежко, с по-големи ходове на окачването. Челният ъгъл е по-остър, за да се спуска по-лесно, завива по-бавно, но пък е по-стабилно при висока скорост. Ъгъла на седалковата тръба е друг. Заради по-големите ходове тежки терени могат да се минават много по-бързо и безопасно. Предните вилки рядко са под 120 мм, окачването им не винаги има заключване. Общото за тия колелета е че са по-тежки и по-бавни ако се напъват по крос кънтри трасе, но пък на тежък терен са много по-добри от XC велисипеда.

            Според мен за повечето хора, които сега започват с планинското колоездене по-добър избор е твърдо XC колело с ход около 100 мм на предната вилка. Първо, защото рядко имат уменията да карат истински АМ, второ - едно истинско АМ колело е доста скъпо. За същите пари може да се купи XC велосипед с по-добра комплектовка, което ще е по-добрия избор. Така или иначе ако вземеш АМ и не си карал досега, всяко елементарно място, което се минава бързо и с XC ще ти се струва все още твъде плашещо...
            LZ2NKM

            Коментар


            • #7
              От: Ram AM- какъв?

              Добре са го написали съфорумниците, та само да вметна, че колкото и да се заключва задният амортисьор, това не е 100% твърдо окачване. Не, е много, но при равни други обстоятелства, в една такава разходка като 100км Витоша, това ще изяде около 15-20 минути от времето.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #8
                От: Ram AM- какъв?

                Доколкото виждам шокът е Рокшокс, при тях няма компромис, или се заключва , или не.
                А пък удоволствието за Дъ-то е несъизмеримо с твърдака, каквато и седалка да си сложил.
                Освен ако не гониш състезателни времена - скачай смело на мекицата, ако пък има чалъм за Фокс още по-добре.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  От: Ram AM- какъв?

                  Ники, прав си, че AM-ът не е за начинаещи. Но не мисля, че за мен ще е проблем, защото смея да твърдя, че имам опит с колелетата. А просто XC не е моят тип колело.
                  Майсторе, благодаря за мнението, ще скачам.. и още как.
                  А до колегата Павел- няма да карам по състезания. Всъщност ще карам, но ще е за удоволствие, така че времето не е такъв проблем. Благодаря.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ram AM- какъв?

                    Като те слушам, как смяташ да го използваш, според мен няма причина да се притесняваш за късане на челото.
                    Аз самият, преди доста години, на първия си РАМ - НТ1 му цапнах един Фокс 140, който уж бил извън допустимите ходове на вилицата и така си откара сума време. А аз съм хем хамалин, хем 100кг, хем цялата банда, с която карах беше откачена ))

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ram AM- какъв?

                      Първоначално публикуван от viktorson Преглед на мнение
                      Като те слушам, как смяташ да го използваш, според мен няма причина да се притесняваш за късане на челото.
                      Аз самият, преди доста години, на първия си РАМ - НТ1 му цапнах един Фокс 140, който уж бил извън допустимите ходове на вилицата и така си откара сума време. А аз съм хем хамалин, хем 100кг, хем цялата банда, с която карах беше откачена ))
                      Ще го карам главно по черни пътища. Не мисля да се гавря с колелото, но не мисля и да го карам само по асфалта. Ако ще си взимам колело, което да карам спокойно и полека, ще си купя шосейка.
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ram AM- какъв?

                        Прецени, дали наистина имаш нужда от АМ.Подобен има смисъл, ако му слагаш няколко хиляди км на година по горски пътеки, нагоре и надолу със сериозна денивелация. При каране по хасфалт ще си по-неефктивен и заради геометрията, но най-вече за гумите-едно АМ-колело се очаква да има съответен балон и грайфер, т.е. не е за парка
                        За млад и лек карач, XC би било много по-ползваемо и универсално. Ако можеш да караш, с него също ще се спускаш по трудни терени, но с повече внимание и по-малка скорост.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ram AM- какъв?

                          Начи са, секи може може да си добута някакси колелото до върха - интересното е надолу! А там не виреят твърдаци!
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ram AM- какъв?

                            Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                            Прецени, дали наистина имаш нужда от АМ.Подобен има смисъл, ако му слагаш няколко хиляди км на година по горски пътеки, нагоре и надолу със сериозна денивелация. При каране по хасфалт ще си по-неефктивен и заради геометрията, но най-вече за гумите-едно АМ-колело се очаква да има съответен балон и грайфер, т.е. не е за парка
                            За млад и лек карач, XC би било много по-ползваемо и универсално. Ако можеш да караш, с него също ще се спускаш по трудни терени, но с повече внимание и по-малка скорост.
                            Така е, да. Но наистина мисля да го карам повече по черно и по планински преходи, а за такива ще ми е по-удобен AM.
                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Начи са, секи може може да си добута някакси колелото до върха - интересното е надолу! А там не виреят твърдаци!
                            Прав си. Въпреки че познавам хора, които се спускат от доста екстремни места с твърдаци, но все пак усещането и кефът от мекицата не могат да се усетят с твърдак.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ram AM- какъв?

                              Горното е написано от опит.


                              Общо взето на езика на този форум, АМ е подготвен джип(изискващ време, грижи и тн), а не универсален СУВ-евридейка за пред кафето Всеки преценява от какво има нужда, според предпочитанията си.
                              Последно редактирано от viplamen; 06-02-16, 09:18. Причина: Shorter better

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X