Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Валтер ПП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Валтер ПП

    Първоначално публикуван от todorgg Преглед на мнение
    Здравейте,
    Вижте снимките.
    Валтер ПП - 7.65 немски.
    С много мерак го намерих и от руски армейски пистолет 9х19 минах на този валтер
    Оксидации, елуксации на алуминиевата рама.
    След стрелби по веднъж седмично - резултата на снимката.
    Смяна на частта и всички заспа.
    Ядосах се и от тази пролет взех Walther PPK/S 9x17
    Оръжието беше на мой познат. С него не е стреляно 100 патрона за 6 г.
    При мен за 3 месеца - резултата на снимката по-долу.
    Та като извод - за мен вече оръжията са "Армейски" и за "ширпотреба"
    Само за сравнение: С "армейското" оръжие 9х19 руско производство -изстреляни патрони - над 5 хил. проблем никога независимо от боеприпаса
    Умишлено не споменавам марка на пистолета за да не създаваме излишни дискусии :-)
    Проблема е решен,


    Изпратено от моят Lenovo Z90a40 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #77
      От: Валтер ПП

      Здравей в ВИПА оръжейника ми намери от 7.65 Валтер и го преработи и сега оръжието си работи.

      Коментар


      • #78
        От: Валтер ПП

        Първоначално публикуван от Vokkil Преглед на мнение
        Здравей колега и на моя Валтер ППК/С 9х17 ми се счупи по същия начин изхвърлящия механизъм, ти успя ли да го намери и да го замениш, че при нас в София в ВИПА ми казаха че само могат да ме насочат къде да ми изработят такава част.
        Здравей,
        Писали си лично, но пощата е била пълна.


        Изпратено от моят Lenovo Z90a40 с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #79
          Здравейте имам проблем с Валтер ПП. Пистолетът не е ползван от 10 години и при скорошна стрелба с него при 80% от случайте изтрелва като автомат всички патрони в пълнителя. Разглобих го и почистих с VD40,излезе доста боклук, но проблема не се реши. Някой има ли някаква идея??. Като цяло пистолета е доста запазен.

          Коментар


          • #80
            Износен разединител . Пистолета може и запазен да изглежда но на тия години може и милионник да е . Ако е седял в КОС
            Последно редактирано от sek.1; 29-12-19, 07:12.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #81
              Първоначално публикуван от Szlatev Преглед на мнение
              Здравейте имам проблем с Валтер ПП. Пистолетът не е ползван от 10 години и при скорошна стрелба с него при 80% от случайте изтрелва като автомат всички патрони в пълнителя. Разглобих го и почистих с VD40,излезе доста боклук, но проблема не се реши. Някой има ли някаква идея??. Като цяло пистолета е доста запазен.
              Моята идея е да напишеш от къде си ....за София познавам добър оръжейник.

              Коментар


              • #82
                Първоначално публикуван от Szlatev Преглед на мнение
                Здравейте имам проблем с Валтер ПП. Пистолетът не е ползван от 10 години и при скорошна стрелба с него при 80% от случайте изтрелва като автомат всички патрони в пълнителя. Разглобих го и почистих с VD40,излезе доста боклук, но проблема не се реши. Някой има ли някаква идея??. Като цяло пистолета е доста запазен.
                Колега ако си от София може да посети един доста добър оръжейник:


                Коментар


                • #83
                  Потенциални причини за такава "засечка" - уморена пружина на спусъка, изтрит запъвач, гняз по механизма, мръсен канал на иглата, прецакан или говнясъл цилиндър на предпазителя. Като го чисти нацяло ли го разглобява, до гола рамка и блок? Извади ли му предпазителя? Ако не си - изкарай го и почисти основно леглото на иглата и самия цилиндър на предпазителя. Ако иглата спича в предно положение си имаш класическо узи...но в грешния калибър PP е излишно сложен като устройство пистолет - нещо средно между пистолетен и револверен УСМ. Всичко следва да му е наред за да е....наред. Разглобявай, кисни в нафта, вземай една четка за зъби, нещо подходящо за канала на иглата и запрятай ръкави.
                  Коя година и чие производство е Валтера, блока стоманен ли е или дурал?
                  Последно редактирано от slaf4u; 05-01-20, 21:31.
                  42

                  Коментар


                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Характерно за германците сложна и прецизна механика .

                • #84
                  Здравейте

                  Ще си позволя да ползвам темата!
                  Ако някой търси да купи Валтер ПП, да ми пише на лични.
                  Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                  Коментар


                  • #85
                    Навремето имах служебен АП - белгийско производство на FN и винаги съм искал да имам и лично валтерче. За съжаление не успях да намеря читав 7,65 мм, поради което се спрях на чисто нов 9х17.
                    JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                    Коментар


                    • sek.1
                      sek.1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Белгийското копие на Валтер произвеждано в заводите в Херстал никога не е брандирано като АП . АП си е унгарска марка която няма нищо общо с заводите в Белгия . Сега унгарците ги прекръстиха на FEG и си ги произвеждат като FEG 63 .
                      Последно редактирано от sek.1; 10-04-21, 09:11.

                    • ARTU73
                      ARTU73 коментира
                      Редактиране на коментар
                      У нашето МВР, всичко което прилича на АП си му викаха АП, с изключение на валтерите, ама те бяха запазени за ръководството. И на мен ми го дадоха като АП, въпреки, че отстрани пишеше Fabrique Nationale d'Armee

                    • sek.1
                      sek.1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      А това че част от оръжейниците в МВР са били неграмотни в тая сфера е друг въпрос . Поне тези които аз познавам със сигурност разпознават кое какво е .

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X