Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Валтер ПП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Валтер ПП

    Ако има и друг собственик на "Валтер ПП", освен мен, то ще се радвам да обменим мнения. Стара машинка, имам я от миналия век, но си стреля като нова и редовно си я ползвам в тировете. Досега да се е разпаднала, ако беше някой от новите модели на Валтер.

  • #2
    От: Валтер ПП

    Като изключим слабия калибър много добра немска механика .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Валтер ПП

      Това е най-добрия и красив пистолет в кал. 7,65 мм създаван някога. Класика! Мисля, че беше образец 1928 г.
      За слабоста и силата на калибъра - мнения всякакви

      П.П. Има го и в кал 9х17.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #4
        От: Валтер ПП

        Да, слаб е - само 290 м/с дулна скорост. Но е граждански, не е военен и затова в близък градски бой именно в слабата дулна скорост му е силата, защото не може да премине през нападателя и да рани случаен минувач.
        А е много лек и удобен за ежедневно скрито носене, даже и през лятото.
        Тук търся някой друг с този модел, за да обменим мнения за работата му. Учудвам се, че след близо 20 години употреба не съм му сменил нито един чарк, а в тировете на 20 м дава прекрасни резултати.
        По-специално дали някой знае как мога да разбера годината и мястото му на производство, че няма НИТО един надпис по него.

        Коментар


        • #5
          От: Валтер ПП

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение

          П.П. Има го и в кал 9х17.
          И е американски Валтер 380 . На габарити е по скоро като ППКто .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Валтер ПП

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            И е американски Валтер 380 . На габарити е по скоро като ППКто .
            Почти всички нови оръжия (а и не само оръжия) умишлено се произвеждат нетрайни с цел да се развалят след гаранционния срок и да си купиш ново. Затова и американските боклуци стават само за американския пазар, където оръжията са евтини и лесно достъпни.
            В тази тема поставих проблема относно Валтер ПП и неслучайно търся колега с такова оръжие.
            Закупих го преди около 20 години втора ръка, без документация, но беше доста добро. Едва наскоро ми се стори, че е време да си набавя по-съвременно оръжие и си купих стабилен Глок като второ КНО, но ми стана любопитно кога и къде е произведен Валтерът ми, защото няма абсолютно никакви надписи по него, освен серийният номер (нито вътре, нито вън). След справка в един англоезичен валтерски форум, ми казаха, че моят Валтер бил произведен (само на база номер) през 1943 г. в Третия райх, което силно ме учуди. Не допускам, че 73-годишно оръжие може да стреля така перфектно. А и, освен това, липсват обичайните за онова време орел или надписи върху оръжието. Затова мисля, че във форума грешат.
            Затова и пуснах този пост с надеждата да намеря човек със същото оръжие - Валтер ПП 7,62 с единствен надпис сериен номер еднократно отвън вдясно.

            Коментар


            • #7
              От: Валтер ПП

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              И е американски Валтер 380 . На габарити е по скоро като ППКто .
              В каталога на "Жук" друго пише. Аз лично не съм виждал Валтер ПП за 9 "къси", но знам , че в стандартен пълнител на който пише 7,65, 9х17 се чувстват съвсем удобно. Проверено
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #8
                От: Валтер ПП

                Валтер ПП е произвеждан в два германски града - гр. Целла Мехлис до 1945 г. и гр. Улм, след ВСВ.
                На лявата страна на блока е щамповано името на града.
                По време на ВСВ са произвеждани екземпляри без щифт за наличие на патрон в патронника. Качеството им е било на по-ниско ниво.
                Ньойския мирен договор ограничава производството на пистолети в победена Германия до - 8. До 8 патрона в пълнител, до 8 мм. калибър, до 8 см. дължина на цевта. Първият следвоенен модел Валтер Полицай Пистоле отговаря на тези ограничения.
                Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                Коментар


                • #9
                  От: Валтер ПП

                  Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                  В каталога на "Жук" друго пише. Аз лично не съм виждал Валтер ПП за 9 "къси", но знам , че в стандартен пълнител на който пише 7,65, 9х17 се чувстват съвсем удобно. Проверено
                  Виждал съм ги по магазините и то бяха на бая солена цена някъде към 1 000 лева . http://handguns.g00net.org/Walther/W-PPK-SE.htm
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Валтер ПП

                    Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                    Валтер ПП е произвеждан в два германски града - гр. Целла Мехлис до 1945 г. и гр. Улм, след ВСВ.
                    На лявата страна на блока е щамповано името на града.
                    По време на ВСВ са произвеждани екземпляри без щифт за наличие на патрон в патронника. Качеството им е било на по-ниско ниво.
                    Ньойския мирен договор ограничава производството на пистолети в победена Германия до - 8. До 8 патрона в пълнител, до 8 мм. калибър, до 8 см. дължина на цевта. Първият следвоенен модел Валтер Полицай Пистоле отговаря на тези ограничения.
                    Вече съм проучил много информация и не можах да се справя. Затова и питам тук.
                    Благодаря за отговора, но по моя Валтер няма НИКАКВИ, ама АБСОЛЮТНО НИКАКВИ надписи или знаци НИКЪДЕ! Освен серийният номер, който е отвън отдясно, успоредно на цевта върху затворния блок.
                    Затова и посочената от Вас информация явно не ме касае, за съжаление.
                    ---------------------
                    П. П. Модераторът ми забавя всеки пост с няколко часа, поради което се извинявам за забавянето.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Валтер ПП

                      Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                      Валтер ПП е произвеждан в два германски града - гр. Целла Мехлис до 1945 г. и гр. Улм, след ВСВ.
                      На лявата страна на блока е щамповано името на града.
                      По време на ВСВ са произвеждани екземпляри без щифт за наличие на патрон в патронника. Качеството им е било на по-ниско ниво.
                      Ньойския мирен договор ограничава производството на пистолети в победена Германия до - 8. До 8 патрона в пълнител, до 8 мм. калибър, до 8 см. дължина на цевта. Първият следвоенен модел Валтер Полицай Пистоле отговаря на тези ограничения.
                      Само една поправка: До 10 см дължина на цевта и те са ги правили 98 мм. Е, не всички, били са и 100 мм.
                      Валтер ПП е точно с 10 см. цев. На ППК-то е по-къса. Мисля 83 мм. / не ми се рови сега в каталога/.
                      В тази връзка и правят Парабел 7,65 мм. с бутилкообразен патрон като на ТТ-то но по-къс за да се хваща в пълнителя.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • #12
                        От: Валтер ПП

                        Първоначално публикуван от xaoc73 Преглед на мнение
                        Вече съм проучил много информация и не можах да се справя. Затова и питам тук.
                        Благодаря за отговора, но по моя Валтер няма НИКАКВИ, ама АБСОЛЮТНО НИКАКВИ надписи или знаци НИКЪДЕ! Освен серийният номер, който е отвън отдясно, успоредно на цевта върху затворния блок.
                        Затова и посочената от Вас информация явно не ме касае, за съжаление.
                        ---------------------
                        П. П. Модераторът ми забавя всеки пост с няколко часа, поради което се извинявам за забавянето.
                        Има два варианта:
                        Или е прешлайфан и повторно оксидиран /срещал съм такива/ или е военновременен - често срещано при Валтер П 38.
                        Номера обаче задължително трябва да го има на дръжката зад спусъка пред чирените /не си спомням дали отляво или отдясно/ и е нанесен "вертикално" по продължение на дръжката.
                        Ако можеш да споделиш откъде си го купил дали от човек, магазин или склад на МО или МВР може нещо да се гадае, но кога е произведен - само по серийния номер ако има информация в нета.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #13
                          От: Валтер ПП

                          От къде си го купил пистолета ? Поне аз Валтер в оригинално състояние без характерните надписи не съм виждал . Надписите изчезват обикновено когато многократно е бил преоксидиран при подготовката обикновено ги търкат на едни текстилни шайби с абразив . На валтерите производство преди и по време на войната има щампован на блока ; цевта и ложата характерния германски имперски орел . Цевта трябва да е 6 канална не хромирана ако 4 канална значи е ремонтиран тук с цев от АП . Тези пистолети обикновено са произведени в периода до 1944 година . Тогава са били на щатно въоръжение в българската полиция и армия . Поне аз нямам информация да са внасяни в периода 1944 - 1989 година от следвоенното производство . Просто бяхме в другия лагер и западно германското оръжие струваше валута . В началото на демокрацията военните ги продаваха на равностойността на 30 щатски долара . Един познат военен си купи такъв с много некадърно сменена цев . При набиването на фиксиращия щифт не са си направили труда да фрезоват цевта и щифта беше надигнал леко вътре цевта .
                          Последно редактирано от sek.1; 21-01-16, 20:47.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Валтер ПП

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            Има два варианта:
                            Или е прешлайфан и повторно оксидиран /срещал съм такива/ или е военновременен - често срещано при Валтер П 38.
                            Номера обаче задължително трябва да го има на дръжката зад спусъка пред чирените /не си спомням дали отляво или отдясно/ и е нанесен "вертикално" по продължение на дръжката.
                            Ако можеш да споделиш откъде си го купил дали от човек, магазин или склад на МО или МВР може нещо да се гадае, но кога е произведен - само по серийния номер ако има информация в нета.
                            Купил съм го съвсем официално от полицай с всички възможно разрешителни и вече около 20 години - преразрешителни. Но вертикален номер на дръжката няма. НЯМА НИЩО НИКЪДЕ (освен серийния хоризонтално на затвора и фирмения надпис "Валтер"). А информацията в нета съм си я взел от уж спецовете в най-реномирания в света валтерски форум.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Валтер ПП

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              От къде си го купил пистолета ? Поне аз Валтер в оригинално състояние без характерните надписи не съм виждал . Надписите изчезват обикновено когато многократно е бил преоксидиран при подготовката обикновено ги търкат на едни текстилни шайби с абразив . На валтерите производство преди и по време на войната има щампован на блока ; цевта и ложата характерния германски имперски орел .
                              Вече отговорих на този въпрос в по-горен пост и чакам модераторът да ми одобри отговора, за да го публикува.
                              Интересното е, че за толкова години Валтерът ми е бил държан от много спецове - и КОС-аджии, и оръжейници, и по тировете, и къде ли не. Никой не можеше да ми даде никаква информация, сякаш оръжието е било изработено в частна работилница с фалшив номер (но това явно не е възможно, защото досега щеше да се пръсне цевта или да сдаде багажа някой чарк, а Валтерът си стреля наистина като здрава нацистка машина).

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X